Олександр Кодола
  • Дата народження
    17 лютого 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Кодола
3161

Олександр Кодола

Олександр Кодола: "Сашка-Полторашка", який забирає подарунки у дітей

Олександр Кодола - Фото 1

Олександр Кодола отримав невтішне прізвисько "Сашка-Полторашка" за те, що журналісти спіймали його за корупційним листуванням з іншим нардепом. Чернігівський депутат "відзначився" і тим, що забрав подарований селу дитячий майданчик після поразки на виборах політичної сили, до якої він входить.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Олександр Михайлович Кодола народився 17 лютого 1982 року в місті Чернігів.

Освіта

Диплом Олександр Кодола отримав в Чернігівському національному технологічному університеті в 2007 році. У 2017 році, захистивши дисертацію, став кандидатом економічних наук.

Сім'я

Дружину чернігівського політика звуть Катерина (дівоче прізвище Шемітько). Також навчалася в Чернігівському національному технологічному університеті. У шлюбі народилася одна дитина - син Арсеній.

Олександр Кодола - Фото 2

Кар'єра

Чим займався Олександр Кодола після закінчення школи і до дев'ятнадцяти років, невідомо. Першою роботою, на яку він влаштувався, була посада помічника друкаря в приватній фірмі.

Через рік Кодола почав працювати на заводі "Чернігівдеталь". За п'ять років він зробив стрімку кар'єру від учня налаштувальника автоматичних ліній до начальника відділу праці та заробітної плати. Потім деякий час працював заступником головного енергетика в компанії "Житлобуд".

Після 2007 року Олександр зайнявся політикою. Він вступив у партію "Батьківщина" і протягом двох років очолював її молодіжну організацію в області. У 2009 році доріс і до дорослої, ставши спочатку першим заступником обласної організації "Батьківщини", а через рік і її главою.

Олександр Кодола двічі обирався депутатом на місцевому рівні. У 2006 році - районної ради, а через чотири роки - обласної.

У шостому скликанні Верховної Ради (2007-2012) Олександр Кодола був помічником двох народних депутатів. У Івана Куровського - на громадських засадах, у Віталія Коржа - на платній основі. У 2012 році Кодола й сам балотувався до Верховної Ради сьомого скликання. Однак його номер у списку (сто тридцять восьмий) ВО "Батьківщина" виявився непрохідним.

Після Майдану, з лютого по листопад 2014 року Олександр Кодола був першим заступником голови обласної ради. Тоді ж він змінив  політичну силу та став членом Народного фронту.

У тому ж 2014 році Кодола балотувався в український парламент по двісті дев'ятому одномандатному виборчому округу (місто Ніжин, Варвинський, Ніжинський, Носівський, Срібнянський райони, частина Ічнянського району Чернігівської області). Кандидат від Народного фронту набрав двадцять шість відсотків голосів виборців, що у два рази більше від його найближчого конкурента самовисуванця Валерія Зуба.

Олександр Кодола у Верховній Раді займається питаннями будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Народний депутат є заступником голови Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ), заступником члена Української частини Парламентського комітету асоціації, а також членом Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі.

До того ж, парламентар входить до складу груп по міжпарламентських зв'язках з Литвою, Білоруссю, Норвегією, Ізраїлем, Латвією і Китаєм.

Компромат

У лютому 2015 року в сесійній залі Верховної Ради журналісти помітили та сфотографували листування Олександра Кодоли з Євгенієм Дейдеєм. Останній був відсутній на засіданні та попросив однопартійця поставити питання доповідачу на трибуні генеральному прокурору Віталію Яремі про прокурора Кузьменко. За це Дейдей пообіцяв півтори тисячі доларів "винагороди".

Згодом, Кодола намагався пояснити, що фотографія змонтована. За його словами, підглянути журналісти листування не могли, оскільки його місце в парламенті знаходиться у "мертвій зоні". І побачити його представники преси, які знаходяться на балконі, просто не могли. До того ж на знімку зображений IPhone. Але у Кодоли немає такого гаджета.

Попри це, за народним депутатом закріпилося іронічне прізвисько "Сашка-Полторашка".

Олександр Кодола - Фото 3

У тому ж році парламентар виявився в центрі скандалу з жителями села Володькова Дівиця. Населений пункт входить до Носівської територіальної громади, де в грудні проходили місцеві вибори. Олександр Кодола приїжджав в село з агітацією своєї політичної сили і для того, щоб подарувати селянам дитячий майданчик.

Гірки та гойдалки місцевим жителям сподобалися, а партія ні. Тому вибори Народний фронт з тріском програв. Тоді майданчик у Володьковій Дівиці був демонтований. Причому зроблено це було в День святого Миколая.

Як зауважив сільський голова Валерій Кириченко, цинічність цього вчинку лежить в тому, що гойдалки, гірки і пісочниці були придбані за бюджетні кошти, до яких народний депутат відношення не має.

У 2015 році пресу зацікавила історія успіху бізнесу дружини Олександра Кодоли. До цього Катерина два роки перебувала в декреті. Проте водночас вона почала займатися бізнесом. Причому, якщо за 2014 рік її річний дохід склав всього тридцять дві тисячі гривень, то через рік Катерина Кодола заробила майже півтора мільйона.

Народний депутат заявив, що його дружина довго шукала своє покликання і змогла його знайти у наданні інформаційних послуг в сфері нерухомості. Дитина ж виховується своїми бабусями і дідусями.

Олександр Кодола - Фото 4

Декларація

Згідно з електронною декларацією, яку Олександр Кодола подав в 2018 році, в Чернігові йому належить дві квартири площею в тридцять дев'ять і п'ятдесят вісім квадратних метрів.

У селі Старий Білоус Чернігівської області Олександр володіє земельною ділянкою у тисячу сімсот квадратних метрів і невеликим житловим будинком в сорок три "квадрата". У тому ж селі у політика будується ще й дача площею в п'ятдесят "квадратів".

У дружини народного обранця також дві квартири в рідному місті (сорок сім і вісімдесят два квадратних метрів). Обидві квартири були придбані в 2017 році. За них Катерина Кодола заплатила мільйон двісті тисяч гривень. За два роки до цього дружина парламентарія купила гараж в дев'ятнадцять квадратних метрів за двадцять три тисячі гривень.

Олександр Кодола - Фото 5

Чернігівський депутат пересувається на Volkswagen Passat 2012 року випуску. Кодола придбав його за триста тисяч у 2015 році. Власного автомобіля у Катерини Кодоли немає. Однак вона має право безкоштовного користування автомобілем Nissan Juke 2011 року випуску. Машина належить братові Катерини - Вадиму Шемітько.

Відповідно до декларації Олександра, його дружина - власниця трьох фірм: ТОВ "Житло-сервіс", ТОВ "Гермес Охорона" і ТОВ "Терра Топ".

За рік зарплата парламентаря у Верховній Раді склала двісті п'ятдесят сім тисяч. Дохід від підприємницької діяльності приніс Катерині вісімсот п'ятдесят одну тисячу гривень. Ще сімсот вона отримала в якості допомоги по догляду за дитиною.

Банківських рахунків у подружжя Кодола немає. У Олександра готівковими коштами задекларовано двадцять дев'ять тисяч доларів, у Катерини - на тисячу доларів більше. Крім того, дружина політика взяла в борг у двох своїх фірм ( "Терра Топ" і "Житло Сервіс") сто і п'ятдесят тисяч гривень.

Згадки про персону