Олександр Ковальов
  • Дата народження
    7 жовтня 1967
  • Країна
    Україна
Олександр Ковальов
3146

Олександр Ковальов

Ковальов Олександр Іванович: нардеп-самовисуванець, колишній афганець, лідер організації "Ніхто крім нас"

Олександр Ковальов - Фото 1

Ковальов Олександр Іванович звинувачується в допомозі "беркутівцям", які були причетні до розстрілу активістів Майдану. Сам він не заперечує того, що допомагав бійцям покинути базу, називаючи це "цивільним актом здравості". На позачергових парламентських виборах обраний народним депутатом України.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Олександр Іванович Ковальов народився 7 жовтня 1967 року в м. Макіївка Донецької області. Очолює громадську організацію "Ніхто крім нас", яка складається з колишніх десантників і афганців. Останні кілька років живе в Києві. Був активним учасником Революції Гідності. У нинішній час допомагає воїнам АТО. Подіями з життя постійно ділиться на своїй сторінці Фейсбук.

Сім'я

Одружений, виховує двох синів.

Освіта

Має вищу освіту.

Кар'єра

Олександр Ковальов - колишній військовий, підприємець. Сьогодні офіційно перебуває на пенсії.

При цьому, з 2008 року очолює Всеукраїнську громадську організацію "Ніхто крім нас" (НКН), організовує дитячі табори, підтримує українську армію.

У 2019 році успішно балотувався в народні депутати по округу № 51 Донецької області, який знаходиться у прифронтовій зоні та є найменшим в Україні.

Пройшов до Верховної Ради, набравши 220 голосів і залишивши позаду кандидата в нардепи Надію Савченко.

У своїй передвиборчій програмі виступає за скасування закону про тотальну українізацію, боротьбу зі "смертельною медичною реформою" і відновлення поваги до справжньої історії держави.

Компромат

У 2015 році Генпрокуратура висунула лідеру ВГО "Ніхто крім нас" Олександру Ковальову підозри в тому, що під час Революції Гідності він допоміг втекти беркутівцям, які в свою чергу підозрювалися у вбивстві активістів Майдану

У зв'язку з цим проти нього було порушено кримінальну справу за ст. 396 Кримінального Кодексу України за приховування злочину, що карається позбавленням волі на строк до 3 років.

Ще через рік Луценко запідозрив Ковальова в тому, що той нібито заховав і знищив зброю учасників "чорної роти" Беркута, яким потім допоміг же і сховатися. 

Втім, Олександру тільки вручили підозру і допитали, після чого він був відпущений судом під особисте зобов'язання.

Один з активістів НКН Юрій Слинявчук, коментуючи дані звинувачення, заявив, що "йде ганебний наклеп на організацію, на Ковальова Олександра Івановича". Свої слова він підтвердив тим, що зброя, з якої розстрілювали "майданівців", була знайдена ще в 2015-му, а звинувачення голові НКН пред'явили тільки через рік.

При цьому, в тому ж 2016 році народний депутат від БПП Володимир Ар'єв виклав у Фейсбуці фото, на якому лідер НКН знаходиться біля Донецької ОДА під час захоплення будівлі російськими терористами, запевняючи своїх підписників у тому, що Олександр Ковальов має сепаратистські погляди.

Олександр Ковальов - Фото 2

Пізніше нардеп заявив, що підозрюваний в допомозі беркутівцям йому погрожує, і звинуватив слідчих у бездіяльності.

Сам же глава ВГО "Ніхто крім нас" у коментарі кореспондентам ТСН підтвердив, що його організація в 2014 році допомогла загону беркутівців покинути базу. При цьому, він уточнив, що не знаходився у змові з МВС, а просто допомагав усім, хто до нього звертався, в тому числі і міліції.

"Тобто тоді це називалося "вивезти", а зараз називають "допоміг втекти", - сказав у своє виправдання Ковальов.

Лідер НКН також зазначив, що, крім них, силовиків підтримали також таксисти, деякі народні депутати і навіть ексглава Міноборони Анатолій Гриценко, про яких чомусь ніхто не говорить. Чи були "беркутівці", яким його організація допомогла виїхати, бійцями “чорної роти”, Олександр не знав, як не знав і того, куди і з чим вони поїхали.

"Це був громадянський акт здравості, щоб людей випустити. Тому що на той момент вони виконували свої службові обов'язки", - сказав він.

Ковальов також розповів, як проходило "спілкування" з правоохоронцями: спочатку у нього вдома провели обшуки, потім викликали в Генпрокуратуру, де без протоколу допитували близько 3 годин, а ще через пів години вручили підозру в організації втечі "Беркута". Він назвав підозру "повною нісенітницею", яка нічим не підтверджена, а дії ГПУ - політичним тиском на нього і на його організацію.

Що стосується Віктора Януковича, то його Олександр Ковальов вважає особистим ворогом, оскільки колишній президент знищив його бізнес і те, за що боролися активісти. Глава НКН також назвав попередню владу своїм противником і заявив, що все, що його організація робила, вона робила для людей.

Підтвердженням цьому свідчить той факт, що в учасників "Ніхто крім нас" були сутички з владою часів Януковича ще до Майдану. 

Так, у 2011 році воїни-афганці спільно з іншими активістами вийшли на акцію протесту, яку пізніше назвали "бунтом афганців"

Тоді колишні військові, чорнобильці і підприємці, стоячи біля будівлі Верховної Ради, вимагали у влади скасувати закони, які фактично позбавляли багатьох українців соціальних пільг. Під час протесту активісти спробували взяти парламент штурмом, зламавши огорожу і прорвавшись на територію.

Після цього в офіс НКН і в будинок Ковальова заглянула податкова міліція, яка провела обшуки нібито у справі про незаконний видобуток вугілля в Торезі, і навіть побила секретаря організації. У свою чергу афганці викликали прокуратуру, заблокувавши непроханих гостей всередині будівлі до приїзду правоохоронців.

Через рік після цього (у 2012-му) стався ще один конфлікт за участю ВГО "Ніхто крім нас": під час покладання квітів до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам у Києві воїни-афганці демонстративно повернулися спиною до тодішнього президента Віктора Януковича.

Звичайно ж, після цього до компаній Ковальова заглянули податківці і міліція з новими обшуками і наполегливою рекомендацією виїхати з країни.

Як бачимо, Олександр Ковальов нікуди не поїхав, а продовжив займатися підприємницькою і активістською діяльністю. З 2014 року брав участь в Майдані, а згодом надавав допомогу солдатам АТО (формував загони добровольців, тренував військових і т.п.).

Декларація

Свої доходи не декларував.

Олександр Ковальов - Фото 3
Згадки про персону