Олександр Ксенжук: хмельницький латифундист, який "забуває" згадати свій бізнес у декларації
Олександр Ксенжук - полковник, бізнесмен і депутат. Його підозрювали в тому, що під час перебування депутатом облради він отримав три гектари землі, використовуючи своє посадове становище. Ставши парламентарем, Ксенжук постійно "забуває" згадати у своїй декларації наявність у нього корпоративних прав.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
Біографія
Олександр Степанович Ксенжук народився 11 червня 1968 року в місті Шепетівка Хмельницької області.
Освіта
Олександр Ксенжук має дві освіти: військову і цивільну. Після закінчення одинадцятої школи в рідній Шепетівці, він потрапив до лав радянської армії. Після демобілізації Ксенжук став слухачем спочатку Вищого артилерійського училища, а потім Вищих мобілізаційних курсів.
У 2000 році Ксенжук отримав диплом за спеціальністю "Облік і аудит" в інституті економіки і бізнесу у місті Хмельницький.
Сім'я
Дружину народного депутата звуть Ольга. Інформації про дітей у подружжя Ксенжук в відкритих джерелах немає.
Кар'єра
До 1991 року Олександр Ксенжук був військовослужбовцем радянської армії. Після здобуття Україною незалежності - присягнув на вірність українському народові. У Збройних Силах України служив до 2001 року.
У віці тридцяти двох років Олександр Ксенжук звільнився у запас. Звання - полковник.
Отримавши економічну освіту, він зайнявся підприємницькою діяльністю. У 2009 році Ксенжук став членом партії "Фронт змін". Тоді ж очолив місцеву організацію партії. Через рік з цією політичною силою він пройшов до обласної ради.
Через два роки балотувався до Верховної Ради в списках ВО "Батьківщина". Однак його дев'яносто другий номер виявився непрохідним.
З квітня по листопад 2014 року Олександр Ксенжук очолював Державну пробірну службу України. На позачергових виборах, які пройшли у листопаді того ж року Олександр Ксенжук знову йшов з партією Арсенія Яценюка. На цей раз його тридцять шостий номер у списку Народного фронту допоміг йому зайняти місце в українському парламенті.
У Верховній Раді восьмого скликання він увійшов до складу комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
Народний депутат є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Польщею, Люксембургом, Аргентиною, Китаєм. Крім того Олександр Ксенжук входить до складу української частини Парламентської асамблеї України і Польщі.
Олександр Ксенжук відвідав тільки дві третини засідань Верховної Ради і тільки шістдесят сім відсотків засідань в комітеті.
За час своєї роботи у парламенті він сімнадцять разів робив депутатські запити. Парламентарій є автором або співавтором сімнадцяти законопроектів. Виступив народний обранець в парламенті всього двічі. Причому, в один день - 21 березень 2017 року.
Компромат
Ще під час перебування депутатом обласної ради Олександр Ксенжук потрапив в земельний скандал. Він, а також інші представники державних органів і керівники силових структур отримали великі ділянки землі.
Так, керівник фракції "Фронту змін" Олександр Ксенжук, разом зі своєю дружиною отримав три гектари під Хмельницьким. На думку журналістів, землю він отримав, зловживаючи владою.
У своїй декларації парламентарій не згадав наявність у нього корпоративних прав. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Олександр Ксенжук має статутний внесок у ТОВ “Торговий дім “Ювелір” на суму майже в п'ятдесят сім тисяч гривень. Більш того, до 2017 року хмельницький парламентарій значився ще й як керівник підприємства.
Помічений народний депутат і в кнопкодавстві. Всього раз, однак Олександр Ксенжук все-таки проголосував за іншого народного депутата. Сталося це 20 червня 2018 року під час голосування за проект Закону про ратифікацію Фінансової угоди (Проект "Вища освіта України") між Україною та Північною екологічною фінансовою корпорацією.
У лютому 2017 року один з помічників народного депутата був затриманий під час отримання хабара в розмірі десяти тисяч доларів. За ці гроші він обіцяв посприяти в оформленні земельної ділянки.
Пізніше помічник парламентарія визнав свою провину і був засуджений. Але суд виявився до нього милосердним. Його зобов'язали виплатити штраф у сумі двадцять п'ять з половиною тисяч гривень. Після скандалу народний обранець звільнив свого помічника.
Декларація
Олександр Ксенжук 13 лютого 2019 року подав свою електронну декларацію за 2018 рік. Згідно з декларацією, у народного обранця є п'ять земельних ділянок у Хмельницькій області. Три з них знаходяться в селі Колодіївка. Загальна площа ділянок - тридцять тисяч квадратних метрів.
Ще одна ділянка в п'ять тисяч "квадратів" знаходиться в селі Пашківці. У цьому населеному пункті у народного депутата є нежитлове приміщення, площею в тисячу квадратних метрів. У спільному користуванні з дружиною у парламентарія є земля у тисячу квадратних метрів в місті Хмельницький.
Там же у політика є офіс в сімдесят квадратних метрів і житловий будинок у двісті шістнадцять “квадратів”. Ним Олександр Ксенжук володіє в спільній власності зі своєю дружиною.
Ользі Ксенжук також належить дві земельні ділянки на Хмельниччині. Одна - в Пашківцях, площею в шість тисяч квадратних метрів і друга - у тисячу п'ятнадцять “квадратів” у селі Олешин. На неї оформлений гараж, який подружжя придбало в 2018 році.
Автомобільний парк подружжя Ксенжук складається з чотирьох машин. Три з них - легкові і одна, ГАЗ 3302, яка належить Ользі Ксенжук - вантажна.
У період з 2016 по 2018 рік Олександр Ксенжук придбав: Audi A8L, Audi Q5, Volkswagen Amarok. За три елітних автомобілі народний обранець заплатив понад чотири мільйони гривень.
Зарплата народного депутата за 2018 рік склала чотириста двадцять тисяч. Однак, це далеко не основний дохід хмельницького парламентарія. Так, від відчуження рухомого майна він отримав майже мільйон гривень. Крім того, одинадцять тисяч Олександр Ксенжук отримав за відчуження нерухомого майна. Шістдесят сім тисяч - пенсія політика.
Дохід дружини від підприємницької діяльності також склав майже мільйон гривень. Її пенсія - сімнадцять тисяч.
Подружжя Ксенжук воліє свої заощадження зберігати у дорогоцінних металах. Так, у Олександра активів в дорогоцінних (банківських) металах зберігається на суму в два мільйони гривень. У Ольги - на суму у три мільйони двісті п'ятдесят тисяч.
Крім того, у народного обранця задекларовано один мільйон гривень і вісімдесят вісім з половиною тисяч доларів "готівковою". У його дружині є готівковими коштами півтора мільйона гривень і двадцять вісім з половиною тисяч доларів.