Олександр Пилипенко: будівельний магнат, «комунальний рабовласник» та «любитель» тітушок
Олександр Пилипенко - засновник і президент промислово-будівельної групи «Ковальська». У його дорогих і не дуже якісних будинках живуть тисячі киян, яким не раз доводилося зі скандалами відстоювати свої права у забудовника. Власник компанії по створенню будівельних матеріалів, якість яких також викликає сумніви у багатьох користувачів Мережі. Звинувачується в створенні «комунального рабства» для тисяч мешканців побудованих ним будинків і використанні при вирішенні конфліктів озброєних молодиків.
Біографія
«Господар Ковальської» є одним з найбагатших українців. Олександр Сергійович Пилипенко зумів зберегти свій бізнес, припри дві найбільші кризи, з якими зіткнулася наша країна. Його будівельні та промислові активи ледь не знецінилися в 2014 році, проте підприємець зумів вижити, змінитися і продовжив заробляти мільйони доларів щорічно.
В останні роки регулярно стикається зі скандалами і різними звинуваченнями, які вважає за краще не коментувати.
Олександр Пилипенко народився 5 березня 1964 року в селі Карапиші, що знаходиться в Київській області.
Сім'я
Один з найбільших будівельних і промислових магнатів України з простої і бідної радянської сім'ї. Пилипенко Олександр Сергійович належить до «касти» людей, які зробили себе самі.
«Господар Ковальської» має дружину і сина Сергія, який відстоює інтереси батька і сімейного бізнесу в «Київраді».
Сергій Олександрович Пилипенко представляє в столичній раді провладну фракцію «Солідарність». Крім того, Пилипенко-молодший довгий час займається маркетингом в батьківській компанії і курує низкою інших напрямків.
Освіта
Нинішній мільйонер і магнат має кілька дипломів. У 1970 - 1974 роках Олександр Пилипенко навчався в простому будівельному технікумі. У 1983 році президент «Ковальської» отримав диплом Київського інженерно-будівельного інституту. Є фахівцем у сфері «Виробництво будівельних матеріалів і конструкцій».
Кар'єра і бізнес
Пилипенко Олександр Сергійович, «Ковальська» якого є однією з найбільших будівельних і промислових груп країни, починав як звичайний робочий. У 1970-х роках нинішній мільйонер працював формувальником на заводі, а пізніше дослужився до місця майстра Заводу залізобетонних конструкцій.
У 1980-і роки Олександр Пилипенко займав в будівельній сфері тодішнього Києва керівні позиції і протягом десятиліття успішно працював старшим інженером-технологом, заступником начальника цеху, а пізніше став головним технологом заводу одного з київських домобудівних комбінатів.
У період з 1988 по 1990 роки в трудовій біографії Пилипенко значиться робота старшим представником Держприйомки. Говорячи простою мовою, Олександр Сергійович був головним чиновником, що давав «добро» на здачу в експлуатацію того чи іншого будинку, побудованого в тодішній столиці УРСР.
Офіційний контроль над у минулому комуністичною власністю Олександр Пилипенко отримав лише в 1995 році, коли він був обраний головою правління і генеральним директором «Ковальської», що перетворилася у ВАТ.
У 90-і роки Олександр Пилипенко не тільки утримав свій завод «на плаву», а й активно розвивав його, внісши в номенклатуру застарілого підприємства десятки нових виробів. В період економічної депресії «Ковальська» зберегла колектив, налагодила мережі збуту і почала виконувати безліч будівельних замовлень від київської влади.
У 2000-і роки Олександр Пилипенко перетворив залишившийся йому від «совка» завод у промислово-будівельну групу «Ковальська» та обійняв посади Генерального директора та Голови правління, повністю контролюючи всі аспекти діяльності групи. Виходець із села об'єднав «під своїм крилом» цілий ряд підприємств, які виробляють будівельні матеріали, здійснюють проекти в сфері нерухомості, а також логістики.
Олександр Пилипенко відзначився численними регаліями. У різні роки йому було надано звання «Заслуженого працівника промисловості України», а також орден «За заслуги».
Найбільшими активами «Ковальської» є заводи в Житомирській області, які обробляють місцеву гранітну породу і бренд «Бетон від Ковальської». Вироби від Пилипенко виготовляють на восьми заводах та використовують при будівництві 70% об'єктів нерухомості в сучасному Києві.
Олександр Пилипенко також володіє торговою маркою «Авеню», під якою випускається тротуарна плитка і елементи ландшафтного дизайну. Також «господар Ковальської» випускає будівельні суміші, фарби та інші хімікати під маркою «Сілтек».
Киянам і гостям міста Олександр Пилипенко відомий як магната нерухомості. В останні роки «Ковальська» побудувала 24 будинки і здала в експлуатацію понад 7 тисяч квартир.
Компромат і чутки
Олександр Пилипенко є героєм кількох гучних скандалів. Так, у 2016 році батько і син Пилипенко звинувачувалися в перешкоджанні створенню ОСББ в побудованих ними будинках в Києві, а також використанні послуг збройної охорони заради вирішення конфлікту з клієнтами однієї з його компаній.
Батько-мільйонер і син-депутат змушували своїх мешканців платити завищені комунальні тарифи і «підсовували» власникам «кабальні» договори.
Відзначимо, що Пилипенки встановили комунальну монополію в своїх будинках і зобов'язали киян купувати комунальні послуги лише у одного постачальника - «Ковальської - Жилсервіс».
Було заявлено, що без підписання кабальних контрактів з однією з компаній Пилипенко, покупцям не видавалися ключі від їх квартир.
Крім того, мешканці заявляли, що платять за послуги в рази більше, ніж в середньому по Києву і змушені терпіти величезну кількість незручностей і миритися з жахливим сервісом.
Мешканці направляли на адресу «Ковальської» сотні письмових скарг, які залишалися без відповіді. Однак, апогей настав у 2016 році, коли забудовники почали перешкоджати створенню ОСББ, порушуючи всі норми законодавства.
У боротьбі за контроль над будинками були підключені навіть тітушки, а скандальна ситуація навколо будинків «Ковальської» була висвітлена безліччю ЗМІ.
Були опубліковані сюжети силового зіткнення мешканців з агресивно налаштованими молодими людьми, факти незаконного заселення приватних помешкань та відвертий шантаж з боку приватних комунальників.
ЗМІ назвали відповідальним за «комунальне свавілля» в будинках тисяч киян безпосередньо самого Олександра Пилипенка, який призначив «смотрящим» за будинками свого родича Дмитра Пікуліна.
Безліч суперечливих відомостей можна зустріти про якість бетону і залізобетонних виробів від «Ковальської». Зокрема, клієнти Пилипенко скаржаться на постійні зриви термінів постачань, жахливу якість товарів, велику кількість браку і пошкоджень виробів при транспортуванні.
Декларація
Олександр Пилипенко визнаний одним з найбагатших громадян України. У «докризові» роки «господар Ковальської» володів активами, оцінюваними в розмірі від 55 до 86 мільйонів доларів. На даний момент, його статки дещо зменшилися, однак за оцінкою джерел він все ще володіє декількома десятками мільйонів доларів.