Олександр Шикуленко
  • Дата народження
    26 серпня 1961
  • Країна
    Україна
Олександр Шикуленко
5876

Олександр Шикуленко

Шикуленко Олександр Віталійович: депутат міськради Дніпра та заступник мера Філатова, який "відзначився" у кількох скандалах

Олександр Шикуленко - Фото 1

Шикуленко Олександр Віталійович - депутат, який встиг побувати у лавах і Партії регіонів, і Народного Фронту, і Солідарності. Його прізвище було замішано у корупційних та рейдерських скандалах.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Олександр Віталійович Шикуленко народився 26 серпня 1961 року у місті Донецьк.

Освіта

Після школи Шикуленко вступив до вищого військово-політичного училища інженерних військ та військ зв'язку у Донецьку. Тут він отримав диплом з військово-політичної спеціальності. Через 21 рік став ще й дипломованим юристом після навчання у МАУП.

Сім'я

Депутат та заступник мера був одружений на Наталії Гулі. Однак її дані у декларації Олександра за 2018 рік відсутні.

Кар'єра

Через рік після закінчення училища Шикуленко влаштувався на Донецький металургійний завод ім. Леніна. До 1985 року він працював на посаді економіста у відділі постачання.

З 1985 по 1996 рік Олександр викладав у навчальних закладах Дніпропетровська. З 1996 по 1998 рік Шикуленко керував юрвідділом одного з управлінь області. Наступний рік він був юристом у ТОВ «Земля».

Олександр Шикуленко - Фото 2

Наступним місцем роботи Шикуленко стала консалтингова компанія «Аграрна реформа», де Олександр обіймав посади головного юрисконсульта, виконавчого директора та директора.

Протягом двох років (2008-2010) Шикуленко був першим заступником голови Дніпропетровської районної державної адміністрації. Потім він керував юрфірмою «Терра».

Олександр Шикуленко - Фото 3

У 2010 році Олександр перший раз був обраний до міської ради Дніпра. Тоді він балотувався від партії "Фронт змін".

Через чотири роки Шикуленко як кандидат від партії "Народний фронт" пробував отримати депутатський мандат у Верховній Раді по 24-му мажоритарному округу. Однак набравши 19.67% він залишився на другому місці, пропустивши вперед самовисуванця Якова Безбаха, за якого проголосувало 30,9%.

У 2015 році Олександр Шикуленко переобрався в Дніпровську міську раду. На цей раз він був уже у лавах партії "Солідарність" (територіальний округ №60). Член фракції БПП "Солідарність". Через рік після обрання депутатом дніпровський міський голова Борис Філатов призначив його своїм заступником. На цій посаді Олександр опікується питаннями діяльності виконавчих органів.

Олександр Шикуленко - Фото 4

Компромат

Олександр Шикуленко не завжди був вірним прихильником так званих "демократичних сил". В середині 2000-х років він очолював юридичну службу обласного партійного осередку Партії регіонів.

У 2009 році Шикуленко обіймав посаду заступника голови районної державної адміністрації. Тоді ж правоохоронці відкрили кримінальну справу стосовно розтрати 1,2 мільйона гривень.

Вони пішли нібито на будівництво пам'ятника жертвам голодомору. У матеріалах справи значилося, що чиновниками був "складений фіктивний акт виконаних робіт з будівництва, тоді як фактично ці роботи виконані не були".

Олександр Шикуленко тоді пояснював, що на спорудження пам'ятника було витрачено майже 4 мільйони, які нібито частинами передавалися компанії, що займалася установкою монумента.

Відкриття кримінальної справи чиновник опротестував у суді. Феміда відхилила скаргу. Але, за інсайдерською інформацією місцевих журналістів, "згодом це питання було вирішене в обласній прокуратурі". В апеляції скаргу було задоволено, а вже на наступний день Шикуленко був призначений головою держадміністрації.

У тендері на спорудження пам'ятника перемогла компанія "Сунатко". При цьому, по інформації журналістів, її тендерна пропозиція була дорожчою, ніж у їх конкурентів. За даними ЗМІ, з цією фірмою держадміністрація укладала один та той же договір (на укладку плитки та газону) двічі.

Олександр Шикуленко - Фото 5

Фігурували прізвище Шикуленко та пам'ятник загиблим під час голодомору й в ще в одну скандалі. Суд задовольнив позов чиновника з вимогою заборонити деяким патріотичним організаціям, в тому числі, всеукраїнській громадській організації «Земля та Воля», брати участь у мітингу під час відкриття монумента.

На думку членів громадської організації, дана заборона - це тиск з боку влади в особі Олександра Шикуленко. Протистояння пов'язане з діями «Землі та Волі», "спрямованими на ліквідацію корупційних схем, проти позбавлення селян землі та незаконного виділення земельних ділянок".

Під час відкриття пам'ятника, на якому був присутній президент Ющенко, члени «Землі та Волі» планували вручити Гаранту "матеріали про корупційні дії місцевих чиновників з вимогою негайно усунути від роботи Олександра Шикуленко". Через це керівнику організації Костянтину Писаревському чиновник облдержадміністрації погрожував фізичною розправою.

Олександр Шикуленко - Фото 6

У листопаді 2009 року відбулося рейдерське захоплення станції суспільства човнярів «Зозуля». Про це повідомив "голова Віктор Мороз. Рейдери, нібито, заявивши про втрату статутних документів, перереєстрували організацію на себе, після провели фіктивні збори, де обрали нового голову правління.

Про ситуацію писали на міських форумах, звинувачуючи у допомозі Морозу депутата Шикуленко. Наявність Шикуленко серед захисників Мороза підтверджується відео зі зборів членів кооперативу".

У 2015 році після виборів у міській раді депутати розбилися на дві рівні групи. Одні противники мера Філатова, інші - його прихильники. Фракція "Солідарності" опинилась серед прихильників.

Каменем спотикання стала посада секретаря міськради. Кожне угруповання намагалася провести свою кандидатуру. Так, обранці від «Опозиційного блоку», «Громадянської сили» та Олександр Шикуленко з «Солідарності» на виїзному засіданні обрали секретарем Загіда Краснова.

За однією з версій, причиною підтримки Краснова стала стара ворожнеча з Філатовим. За іншою, у Шикуленко був корпоративний інтерес з людьми, які знаходяться в конфлікті з Корбаном.

Олександр Шикуленко - Фото 7

Декларація

У січні 2019 року дніпровський депутат та заступник мера опублікував електронну декларацію за минулий рік.

Шикуленко володіє земельною ділянкою (14200 кв.м.) у Савинцях Полтавської області та квартирою (114,6 кв.м.) в Дніпрі.

Дніпровський чиновник - власник автомобіля BMW 520 2016 року випуску, вартістю у 1,3 мільйона. Дохід Шикуленко за минулий рік склав 460 тисяч гривень. У банку Олександр грошей не зберігає. Готівковими коштами дніпровський депутат вказав суму у сто тисяч доларів.

Відео

Згадки про персону