Олександр Шнайдер
  • Дата народження
    3 серпня 1968
  • Країна
    Росія
  • Соцмережі
Олександр Шнайдер
5962

Олександр Шнайдер

Алекс Шнайдер: єврей з Канади, який заробив мільярди доларів на українській стали і дешевій робочій силі

Олександр (Алекс) Шнайдер - канадський мільярдер єврейського походження. Один із засновників міжнародного холдингу Midland Group і основний партнер одіозного українського магната Едуарда Шифріна. Заробив мільярди доларів на «Запоріжсталі», нерухомості і торгівлі, при цьому успішно ховаючись від громадськості. Звинувачується у відмиванні грошей і співпраці з путінським режимом.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Алекс Шнайдер визнається одним з найбільш багатих людей планети. Виходець з радянсько-єврейської сім'ї, що зумів стати канадським мільярдером, який має активи в десятках країн світу. Колишній господар найбільшого металургійного комбінату України, «що кинув» самого Ріната Ахметова.

Олександр Овсійович Шнайдер народився 3 серпня 1968 року в Ленінграді (нинішній Санкт-Петербург).

Сім'я

Олександр Шнайдер є вихідцем з інтелігентної радянсько-єврейської сім'ї. Не дивлячись на російське походження, мільярдер майже не жив в СРСР, оскільки вже у віці 4 років разом з родиною переїхав до Ізраїлю.

Дитячі роки Шнайдер провів в Нетанії. Однак, вже в 1982 році Алекс переїхав в Канаду - в місто Торонто. Сім'я Шнайдерів зайнялася бізнесом і відкрила магазин в «російському» кварталі найбільшого міста країни.

На даний момент Олександр Овсійович Шнайдер перебуває у шлюбі. Виховує трьох дітей. Деталі особистого життя зберігає в таємниці.

Знає три мови: російську, англійську та іврит. Любить футбол і морські подорожі на своїй яхті з екіпажем в 12 осіб.

Освіта

Алекс Шнайдер закінчив Університет Йорка. Має диплом факультету економіки.

Кар'єра і бізнес

Алекс Шнайдер, біографія якого сповнена «білих плям», почав займатися бізнесом в кінці 80-х. Виходець із Радянського Союзу зрозумів, скільки можливостей для заробітку надає величезна країна, що відкрилася світу,  і почав активно використовувати зв'язки сім'ї з представниками істеблішменту, що залишилися в СРСР.

Перші гроші Алекс Шнайдер заробив в Цюріху (Швейцарія) на підприємстві, яке займалося продажем металопродукції з пострадянських країн.

Отримавши перші гроші, він відкриває першу свою справу на території Бельгії і починає успішно конкурувати з іншими продавцями сталі і сплавів з екс-СРСР.

На початку 90-х Алекс Шнайдер, сім'я якого ніколи не була пов'язана з Україною, починає працювати з «Запоріжсталлю» - одним з найбільших металургійних підприємств країни.

Канадський підприємець продає дорогу сталь «по бартеру», розраховуючись за метал рідкісними в ті роки товарами: відеомагнітофонами, микроволновками і т.д.

Виручена таким «диким» способом продукція української металургії за завищеною ціною продавалася покупцям з Азії. Протягом перших років роботи з нашою країною єврейсько-канадський бізнесмен зумів заробити мільйони доларів.

У перші роки незалежності Алекс Шнайдер познайомився з одним із керівників «Запоріжсталі» - Едуардом Шифріним. У ті роки він також працював над перепродажем української сталі в Азії, однак знав більше про специфіку роботи української металургії.

Два представники єврейської громади швидко знайшли спільну мову і прийняли рішення стати діловими партнерами.

Алекс Шнайдер і Едуард Шифрін створили компанію Midland Group. Разом магнати швидко «прибрали до рук» «Запоріжсталь», налагодивши мережу збуту вітчизняного металу за кордон за вигідною для них ціною.

Успіх Midland Group не був можливий без Шифріна, який був досвідченим фахівцем в металургії. Саме він домовився з виробниками сталі, заснував торгову марку в Бельгії і уклав кілька вигідних угод із продажу металу на Захід.

У 2000 році Алекс Шнайдер почав вкладати надприбутки від української металургії в інші сфери діяльності: нерухомість, готельний бізнес, а також харчову промисловість.

2000-і роки вважаються «золотими» в кар'єрі Шнайдера. У роки, що передували Всесвітній економічній кризі, Алекс заробив мільярди доларів і витрачав величезні гроші на надмірності і побічні проекти.

Зокрема, Алекс Шнайдер придбав команду «Формули-1» - «Jordan Grand Prix». Вже через рік він продав актив, «наварив» на угоді мільйони доларів.

У 2007 році Алекс Шнайдер вирішив купити ізраїльський футбольний клуб «Маккабі - Тель-Авів». Команда обійшлася йому в 69 мільйонів шекелів, після чого він знову продав клуб за більшою ціною канадському магнату Митчеллу Голдхару.

В кінці 2000 - початку 2010-х років Алекс Шнайдер і Едуард Шифрін вирішили припинити ділове співробітництво і розділити активи Midland Group. Зокрема, Шнайдеру дістався «портфель» нерухомості площею 1,6 мільйона квадратних метрів.

У 2010 році Едуард Шифрін і Алекс Шнайдер провернули «угоду століття». Магнати продали акції «Запоріжсталі» структурам, афільованим з російським «Зовнішекономбанком». Всього угода принесла кожному з власників по 850 мільйонів доларів.

На піку кар'єри Алекс Шнайдер володів компанією з річним оборотом в розмірі 2 мільярди доларів. Офіси Midland Group були розташовані в 34 країнах світу, а сам Шнайдер активно займався сільським господарством, транспортом, електроенергетикою, будівництвом і іншими сферами бізнесу.

Найбільшими проєктами Шнайдера крім «Запоріжсталі» називали енергосистему в Вірменії, мережу готелів, хлібопекарні і м'ясне виробництво в Сербії, підприємства в Ізраїлі і Туреччині. Алекс Шнайдер називався власником металургійних комбінатів в Росії та Чорногорії.

Алекс Шнайдер також бере активну участь у житті єврейської громади колишніх країн СРСР. Так, в 2007 році він був нагороджений почесною премією Федерації єврейських громад Росії.

Компромат і чутки

Алекс Шнайдер тримається далеко від публічності, але це не врятувало його репутацію. Підприємець визнаний наймолодшим мільярдером в історії Канади, є фігурантом безліч чуток і декількох гучних скандалів.

Сам Алекс Шнайдер називається людиною, зобов'язаною багатством сумнівним зв'язкам з одіозними представниками КДБ. Так, його тестем і наставником є ​​Борис Берштейн, який нібито допомагав колишнім співробітникам спецслужб виводити гроші за кордон і реалізовувати різні бізнес-проєкти.

Саме одіозний Берштейн звів Шнайдера з його першими бізнес-партнерами і кримінальними авторитетами з колишніх країн СРСР, які допомагали йому безпроблемно торгувати сталлю.

Гроші, зароблені Шнайдером і Шифріним, виводилися в офшори. За прикладом інших українських мільярдерів, «тандем» зареєстрував компанію «Midland» в податковому «раю».

Оформлення компанії, яка заробляла мільярди в Росії і Україні в різних офшорних зонах, дозволило Шнайдеру і Шифріну «зекономити» мільярди на податках.

Алекс Шнайдер і його партнер Едуард Шифрін називаються давніми діловими партнерами Юлії Тимошенко. З найбільш впливовою жінкою в новітній історії України тандем бізнесменів познайомилися ще в 90-і роки.

Тісним відносинам з ЮВТ підприємці також зобов'язані перетворенням в головних акціонерів «Запоріжсталі», а також вигідному продажу своїх часток підприємства за надзвичайною ціною, що перевищує 1,5 мільярда доларів.

В епіцентр найбільшого скандалу Алекс Шнайдер потрапив в 2018 році, коли «спливла» правда про угоду з продажу «Запоріжсталі». З'ясувалося, що продати підприємство і виручити за свою частку 850 мільйонів доларів чесним шляхом не вдалося. Зокрема, вкрай вигідна угода «коштувала» тандему «відкату» Кремлю в розмірі 100 мільйонів доларів.

Крім того, стало відомо, що продаж «Запоріжсталі» через фірми-прокладки, афілійовані з російським «Внешэкономбанком», стався не з «доброї волі».

Одне з найбільших українських підприємств було потрібно Кремлю для посилення позицій в Україні. Заради цієї угоди російські чиновники нібито пішли на конфлікт з іншим потенційним покупцем «Запоріжсталі» - Ринатом Ахметовим. Однак, український олігарх пізніше отримав за зрив угоди «компенсацію» в розмірі 50 мільйонів доларів.

Відзначимо, що партнер Шнайдера Едуард Шифрін називав куратором «операції» Ігоря Бакая - колишнього функціонера часів Кучми.

Деякий час назад ім'я Алекса Шнайдера фігурувало в скандалі з «Трамп Тауер» в Торонто. З'явилася інформація, що гроші «Запоріжсталі» були інвестовані в один з останніх бізнес-проєктів нинішнього американського президента. Всього в скандальний проєкт Алекс Шнайдер нібито вклав 40 мільйонів доларів, які планує повернути, після здачі об'єкта в експлуатацію.

Скандальним виявилося «розлучення» Алекса Шнайдера і його багаторічного партнера Едуарда Шифріна. У 2017 році Алекс Шнайдер звинуватив «нового росіянина» в розкраданні спільної власності.

Так, Шифрін нібито не повернув належну йому частку в московських проєктах їх девелоперського бізнесу: Лобачевський 118 "(264 000 кв. М) в Раменках і" Царьов сад" (84 700 кв. М) на Софійській набережній.

Заради відновлення справедливості Алекс Шнайдер подав на «колишнього українця» Шифріна до Лондонського арбітражного суду. Однак, колишні друзі самостійно вирішили суперечку і закрили справу до кінця 2017 року.

Декларація

Алекс Шнайдер є одним з найбагатших людей світу. У період з 2008 по 2011 рік оцінка його статків коливалась від 1 мільярда до 1 мільярда 400 мільйонів доларів.

У 2013 році експерти припускали, що на його рахунках знаходиться не менше 900 мільйонів доларів.

На даний момент статки Алекса Шнайдера дещо зменшилися, але він все ще зберігає звання супербагатія.

Відео

Згадки про персону