6 липня, субота
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Олександр Шовковський
  • Дата народження
    2 січня 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Шовковський
225

Олександр Шовковський

Шовковський Олександр Володимирович: легендарний воротар київського «Динамо» і збірної України та кандидат у депутати Київради

Олександр Шовковський - Фото 1

Шовковський Олександр Володимирович — рекордсмен і найкращий воротар України з часів незалежності, який вирішив піти по стопах Віталія Кличка і балотуватися від його партії до Київської міської ради.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Посилання

Біографія

Олександр Володимирович Шовковський народився 2 січня 1975 року в місті Київ.

Освіта

Олександр займався в динамівській ДЮСШ. Шовковський має диплом журналіста, який він отримав в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Сім’я

Олександр був двічі одружений і двічі розлучався. Перша дружина воротаря — телеведуча Власта Шовковська. У шлюбі з нею народився син Владислав. Друга дружина — дизайнер Ольга Альонова. Від неї у Шовковського є дочка Олександра.

Кар'єра

У 1992 році Шовковський став професійним футболістом, приєднавшись до другої команди київського «Динамо». Через рік він перейшов в першу команду, а потім пів року пограв за київський ЦСКА. Повернувшись до табору динамівців, Олександр на двадцять три роки закріпив за собою перший номер в столичній команді.

З 1993 до 2016 року Олександр провів у складі «Динамо» більше ніж 600 ігор. За цей час воротар 14 разів ставав чемпіоном України, 11 разів перемагав у Кубку і шість разів ставав володарем Суперкубка країни. Дев'ять разів він визнавався кращим українським воротарем, а в сезоні 2004/05 — кращим футболістом чемпіонату України.

З 1994 року Олександр також захищав ворота збірної України. Голкіпер був учасником чемпіонату світу 2006 року. У складі національної збірної провів 92 матчі.

За кар'єру Олександр відстояв 313 ігор на «нуль». Шовковський став першим голкіпером на чемпіонатах світу, який зумів зберегти свої ворота «сухими» в серії післяматчевих пенальті (матч збірної України та Швейцарії в ⅛ фіналу світового чемпіонату).

У 2016 році Олександр закінчив кар'єру футболіста і в тому ж році отримав тренерську ліцензію. У вересні 2018 року ввійшов до тренерського штабу збірної України, ставши асистентом в Андрія Шевченка.

Крім того, колишній воротар був коментатором футбольних матчів. У лютому 2020 року Шовковський зайняв посаду спортивного експерта букмекерської контори Parimatch. Протягом кількох років Олександр розвиває власний ювелірний бренд.

На початку 2020 року ходили чутки про те, що Шовковський може зайняти посаду керівника Державного агентства з питань спорту. Також його кандидатура розглядалася на посаду міністра спорту в уряді Олексія Гончарука.

Восени 2020 року Олександр вирішив стати політиком. На виборах до Київської міської ради він балотувався в депутати від партії УДАР.

Компромат

Розлучення з другою дружиною — Ольгою Альоновою ознаменувався гучним скандалом. У березні 2016 року спортсмен звертався в поліцію з проханням знайти його 7-річну доньку, яка не виходила на зв'язок кілька тижнів.

«З 24 лютого Альонова перестала відповідати на мої дзвінки та повідомлення. Телефон моєї дочки теж не відповідає. На питання, коли Сашенька останній раз відвідувала заняття, мені повідомили, що дитина перестала ходити в школу і причина її відсутності невідома. Її немає і за місцем проживання», — написав Шовковський.

Пізніше стало відомо, що Альонова і дочка Олександра знаходяться в Італії. «За словами Альонової, на виїзд доньки дав дозвіл сам Шовковський. Вона також додала, що ексчоловік раніше вже писав заяву в поліцію, коли вони з дочкою виїжджали взимку у Швейцарію.

Альонова заявила, що твердження Шовковського, ніби у нього немає зв'язку з дочкою, брехня — він не намагався додзвонитися Олександрі. Альонова висловила готовність надати роздруківку смс-повідомлень і дзвінків.

Також Альонова розповіла, що Шовковський, заявляючи недавно про претензії на спільне майно, штовхнув її 70-річну маму і забрав машину, куплену для дочки в період, коли вони ще були одружені.

Альонова додала, що Шовковський виплачує суму на утриманні дочки — від 3 до 5 тис. грн на місяць. Цих коштів, за словами дизайнера, їй вистачає лише на бензин, щоб відвезти дівчинку в школу».

У відповідь футболіст передав журналістам ТСН чеки та розписки на ім'я своєї колишньої дружини. Згідно з ними, Шовковський здійснював щомісячні відрахування в розмірі 13 і більше тис. грн для оплати школи, в якій навчається дівчинка. На початку лютого на особистий рахунок Альонової було перераховано 18 тис. грн. Є і розписки з підписами дружини, на яких вказані суми за $ 10 тис.

У 2016 році експодружжя підписали мирову угоду. Але через кілька років скандал розгорівся з новою силою.

Як повідомляли ЗМІ, «колишня дружина ексворотаря Динамо Олександра Шовковського Ольга Альонова подала на нього в суд через земельні ділянки біля Буковеля».

«Альонова просить суд визнати, що вона з Шовковським проживали разом однією сім'єю, і поділити між ними чотири земельні ділянки в Паляниці, загальною площею 0,7 га.

Свої претензії вона обґрунтувала тим, що у 2005 році уклала з ексголкіпером Динамо церковний шлюб, а у 2006 Шовковський придбав дані земельні ділянки, але приховав від Альонової цей факт, а зараз уникає поділу майна, придбаного спільно.

Також стало відомо, що у 2017 році Олександр Шовковський намагався продати ці земельні ділянки. На даний момент на них накладено арешт до закінчення розгляду справи».

У травні 2016 року воротар потрапив в скандал вже на футбольному полі. Під час матчу принципових суперників — «Динамо» і «Шахтаря» сталася масова бійка між гравцями. Її причиною стало те, що гравець донецького клубу Тарас Степаненко забивши гол у ворота динамівців, побіг до сектору уболівальників киян і демонстративно поцілував емблему донецького клубу. В результаті бійки декілька футболістів і тренер «гірників» отримали червоні картки.

«Я вважаю, що Тарасу варто було подумати про свою безпеку, так як він тепер проживає в місті Києві. Не виключено, що вболівальники не захочуть йому прощати подібного роду дії. Але це вже особиста справа Степаненко та футбольного клубу «Шахтар», — заявив Шовковський після скандального матчу.

На ці слова відреагував юридичний відділ «гірників». «Заява Шовковського як мінімум — безвідповідальна, як максимум — тягне за собою кримінальну відповідальність. Якщо те, до чого закликає Шовковський, призведе до злочину, то його можна буде розглядати як підбурювача.

Ми бачили, що ультрас «Динамо» відреагували на його заяви, що тільки підтверджує, що вони сприйняли загрозу як керівництво до дії. Вони заявили, що цього так не залишать. Якщо щось станеться, ми знаємо де шукати підбурювача злочину», — заявив юрист Шахтаря Андрій Харитончук.

Він нагадав, що згідно з Кримінальним кодексом України, підбурювач відповідає за скоєний злочин в тій же мірі, що і виконавець.

Посилання

Facebook