Кавилін Олексій Анатолійович: колишній головний податківець Київщини і зять Євгена Червоненка
Кавилін Олексій Анатолійович — наймолодший та один з найбагатших керівників обласної податкової, якого «сватають» на місце губернатора Кіровоградської області.
Біографія
Олексій Анатолійович Кавилін народився 20 січня 1984 року у місті Кемерово, РФ.
Освіта
У 2001 році закінчив одну зі шкіл у Феодосії.
Олексій має відразу кілька дипломів. Менеджмент інноваційної діяльності він вивчав у КНУ ім. Т.Г. Шевченко. Вищу освіту в нафтогазовій сфері Кавилін отримав в університеті нафти і газу міста Івано-Франківськ. Дипломованим держуправлінцем Олексій став після закінчення академії державного управління при Президентові України.
Крім того, майбутній чиновник осягав управління публічними фінансами у Школі управління ім. Джона Ф. Кеннеді при Гарвардському університеті (США).
Влітку 2016 року Кавилін захистив дисертацію на тему: «Інституціоналізація політичної участі молоді в сучасній Україні» і став кандидатом політичних наук.
Сім’я
Олексій живе у цивільному шлюбі з Олександрою Червоненко, дочкою Євгена Червоненко — ексміністра транспорту і зв'язку в уряді Тимошенко 2005 р. У Олексія та Олександри є Іван.
Кар'єра
Першим офіційним місцем роботи Олексія була фірма «КПСМ-консалтинг». У компанії, яка займається діагностикою трубопровідних транспортних систем він займав посаду провідного спеціаліста в 2003 році.
У наступному році він стажувався у НАК «Нафтогаз» і був помічником заступника голови правління. На той момент у Олексія навіть не було диплома про вищу освіту, а керівником НАК «Нафтогаз» був нинішній нардеп від ОПЗЖ Юрій Бойко.
З 2006 по 2008 рік Кавилін працював у приватних компаніях на топ-посадах. У 2009 році Олексій увійшов до складу наглядової ради ПрАТ «Мостобуд», а через три роки — НВО «Укргідроенергобуд».
Навесні 2014 року він перейшов на держслужбу. У квітні Олексій, який не мав профільної освіти, був призначений на посаду в. о. голови Запорізького управління Міндоходів і зборів. З вересня того ж року керував запорізькими податківцями вже без приставки «в.о.». Став наймолодшим керівником обласної податкової.
У жовтні 2016 року Кавилін був переведений на аналогічну посаду у Київську область. На цій посаді він працював до жовтня 2019 року. Олексій входив у топ найбагатших керівників обласних управлінь ДФС.
Після звільнення з податкової Олексій став головою наглядової ради громадської організації «ІПР». Олексій — ініціатор освітньої онлайн платформи «Академія.ONLINE».
У квітні 2021 року з'явилася інформація, що Кавиліна можуть призначити губернатором Кіровоградської області.
Олексій на громадських засадах був помічником народного депутата IV скликання Верховної Ради Віктора Мусіяки («Наша Україна»). У VII скликанні парламенту він на платній основі допомагав нардепу Лідії Котеляк (ВО «Батьківщина»). Кавилін — член громадської організації «Молодь за віру, європейську Україну».
Компромат
Як повідомляли ЗМІ, влітку 2017 року посадовець «забув» вказати в декларації квартиру (227 кв.м.), яку отримав у подарунок. Співробітники Управління захисту економіки Нацполіції склали на Кавиліна протокол про правопорушення, а Солом'янський суд столиці розглядав справу про приховування стану начальником обласної податкової.
На початку 2019 року активісти громадської організації «Центр «Стоп Корупції» пікетували будівлю Головного управління ДФС. Вони вимагали звільнити Олексія Кавиліна. Керівника обласної податкової активісти звинувачували у тому, що він покриває роботу незаконних конвертаційних центрів через, які «відмиваються» нелегальні доходи, доходи від шахрайських схем і бюджетні гроші.
За підрахунками членів «Центру «Стоп Корупції», лише за рік через конвертаційну систему Кавиліна нібито проходить більше 80-ти мільйонів гривень.
«Чиновник тисне на приватні підприємства, створює штучні перепони в їхній господарській діяльності, умисно не реєструючи податкові накладні. Таким чином, Кавилін фактично змушує бізнес працювати на його злочинну систему», — повідомляли громадські працівники.
За інформацією «Центру «Стоп Корупції», батько Кавиліна має бізнес в Російській Федерації.
У своїх деклараціях Олексій майже не вказує чим володіє його цивільна дружина. Замість цього Олексій декларарує, що Олександра Червоненко має «будь-яке інше нерухоме майно», «будь-який об'єкт незавершеного будівництва», «будь-який транспортний засіб», цінні папери, корпоративні права, доходи та інше.
Як відзначають журналісти, даний факт є грубим порушенням Закону України «Про запобігання корупції» і виглядає як спосіб приховати джерело походження і стану.
За інсайдерською інформацією журналістів, на Київщині під прикриттям Кавиліна існувало кілька компаній, які займалися схемами з поверненням фіктивного ПДВ. Більшість них не мали працівників і будь-яких основних засобів для ведення операційної діяльності і створювалися виключно для формування «схемного податкового кредиту». Ці фіктивні фірми «почистили» держбюджет на 200 мільйонів гривень, які «осіли в кишенях Олексія Кавиліна».
Декларація
В останній раз Олексій Кавилін подавав декларацію у лютому 2020 року після звільнення з ДФС Київської області.
Ексголова київської податкової володіє квартирою (276,8 кв.м.) та двома гаражами (18 і 16,7 кв.м.) в Києві. Олександрі Червоненко належить садовий будинок з надвірними будівлями (534,3 кв.м.) та земельна ділянка (1201 кв.м.) в селищі Козин.
У Кавиліна задекларовано п'ять наручних годинників швейцарського виробництва. Олексію належить три автомобілі: два Range Rover 2016 та 2018 років випуску, а також Toyota Camry 2018 року випуску. У період з 2018 по 2019 рік Олексій витратив на придбання цих машин майже 6,5 мільйона гривень.
За 2019 рік у сукупності дохід ексчиновника склав 3,1 мільйона гривень. З них в якості зарплати Кавилін отримав 224 тисяч, а від продажу майна — 2,9 мільйона.
У банках Олексій має 665 доларів і 14 тисяч гривень. Готівковими коштами він задекларував 127,9 тисячі євро, 133,2 тисячі доларів та 1,75 мільйона гривень. Цінне рухоме майно, доходи і заощадження цивільної дружини Кавилін не відобразив.