Якименко Олена Олександрівна: керівник одеського департаменту охорони здоров'я та завкафедрою ОНМУ
Якименко Олена Олександрівна — одеські активісти звинувачують чиновницю в провальній підготовці до боротьби з коронавірусом, знищення кардіоклініки, лобізмі приватних клінік на тендерах.
Біографія
Олена Олександрівна Якименко народилася 27 січня 1961 року у місті Одеса.
Освіта
Якименко має диплом Одеського медичного інституту імені Пирогова. Олена закінчила ординатуру республіканського НДІ курортології та медичної реабілітації у відділі захворювань органів опорно-рухового апарату.
У 1989 році захистила кандидатську, а у 1996 — докторську дисертацію з медицини.
Сім’я
Олена Якименко одружена з Володимиром Ольшевським. Він обіймає посаду головного державного інспектора відділу технічних систем митного контролю управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Одеської митниці.
Кар'єра
Трудову діяльність Олена починала молодшим науковим співробітником НДІ курортології та медичної реабілітації. Згодом вона влаштувалася асистентом кафедри внутрішніх хвороб Одеського медичного інституту. З 1995 року Якименко стала доцентом кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії стоматологічного факультету. Через два роки вона була призначена завідуючою кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії.
У 1998 році Олена заснувала та стала керівником міського кардіоревматологічного центру ім. Мінакова. Через рік вона очолила управління охорони здоров'я міської ради Одеси. На цій посаді Якименко провела 11 років.
Влітку 2018 року Олена зайняла посаду голови департаменту охорони здоров'я Одеської міськради. За сумісництвом вона продовжує працювати в Одеському національному медичному університеті. У листопаді 2020 року балотувалася на посаду ректора цього вишу.
Якименко — автор понад 40 патентних винаходів та понад 400 наукових робіт в галузі медицини, в тому числі 18 монографій, навчальних посібників і підручників.
У 2002 році Олена балотувалася по 1-му округу в Одеську обласну раду від Всеукраїнського політичного об'єднання «Жінки за майбутнє». Через чотири роки була в списку Блоку політичних партій «Опозиційний блок «Не так!» на виборах в Одеську міську раду.
Якименко керує громадською організацією «Асоціація ревматологів і інтерністів м.Одеси».
Компромат
Одеські ЗМІ критикували чиновницю, яка так і не змогла вивчити українську мову. Видання «Думська» зазначає, що Якименко «читати з папірця могла виключно «по-азіровськи».
Також «Думська» повідомляла, що за розпорядженням голови департаменту охорони здоров'я, почалися репресії одеських лікарів за нелояльні коментарі в соцмережах про непросту ситуацію з коронавірусом в регіоні.
За наявними у журналістів даними, за дописи або лайки під дописами з критикою міського відділу охорони здоров'я, лікарів шантажували урізанням надбавок та погрожували кримінальними статтями за розголошення лікарської таємниці.
Сама ж Олена Якименко запам'яталася скандальною заявою. За її словами, одеські лікарні переповнені через те, що пацієнти не хочуть виписуватися і бажають лікуватися в стаціонарі. Очільниця міського відділу охорони здоров'я звинуватила родичів цих людей у тому, що вони за всяку ціну намагаються ізолювати хворих в медичних установах. Ці слова чиновниці від медицини викликали бурю обурення з боку одеситів.
У листопаді 2020 року заговорили про скору відставку Якименко з посади голови міського відділу охорони здоров'я. Їй в провину ставили провал у боротьбі з коронавірусом. Місцеві активісти пригадали знищення кардіоклініки в парку Шевченка, провал програми «Здоров'я», махінації на тендерах і лобіювання клініки «Свята Катерина».
Особливо в пресі обговорювалась і цікава декларація чиновниці. У Якименко, яка ніколи не займалася підприємництвом, виявилося досить багато нерухомості, позашляховик за мільйон гривень, ювелірний набір з дорогоцінними каменями і велика сума готівки.
На відставку з посади голови міського відділу охорони здоров'я говорив й той факт, що Якименко вирішила поборотися за посаду ректора одеського медуніверситету. Однак, попри чутки, чиновниця залишилася у кріслі очільниці департаменту охорони здоров'я. У лютому 2021 року одеський міський голова Геннадій Труханов вручив Якименко «Знак пошани».
Декларація
Голова міського відділу охорони здоров'я володіє п'ятьма земельними ділянками. З них чотири знаходяться в Одесі (загальна площа 1 103 кв.м.) та одна — у селищі Затока (600 кв.м.). В Одесі Якименко також належить житловий будинок (245,2 кв.м.), дві квартири (78 і 92,8 кв.м.), паркінг (14,5 кв.м.), гараж (21 кв.м.), недобудована дача (283,66 кв.м.). У Затоці Олена має ще одну недобудовану дачу (87,8 кв.м.)
Володимир Ольховський — власник дачі (71,6 кв.м.) та квартири (56.5 кв.м.) в Одесі.
З цінного рухомого майна чиновниця задекларувала ювелірний набір з дорогоцінними каменями, а також автомобіль Toyota RAV4 2017 року випуску. Машина обійшлася їй в 1,052 мільйона гривень.
За 2020 рік сукупний дохід Олени склав 714 тисяч гривень. Її чоловік поповнив сімейний бюджет на 513 тисяч. У банку Якименко зберігає 1 551 долара. Готівковими коштами вона задекларувала 170 тисяч гривень, 145 тисяч доларів і 37 тисяч євро. У Володимира Ольховського є 160 тисяч гривень, 31 тисяч доларів і 11 тисяч євро.