Пинзеник Олеся Олександрівна: племінниця ексміністра фінансів та депутат Київради від УДАРу
Пинзеник Олеся Олександрівна — депутат Київради, яка ігнорує своїх виборців і зриває розгляд справи про незаконну забудову.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Олеся Олександрівна Пинзеник народилася 31 липня 1977 року в місті Іршава Закарпатської області. З сімнадцяти років проживає в столиці.
Освіта
Олеся отримала вищу освіту у Києво-Могилянській академії. Має дипломи з політології (1998) і економіки (2000).
Сім'я
Дядько — Віктор Пинзеник (1954 року народження) — політичний діяч, народний депутат кількох скликань парламенту, у різні часи обіймав посади міністра економіки, фінансів, першого віцепрем'єр-міністра.
Олеся Пинзеник з 2005 року заміжня за Олегом Рожко. Згідно з декларацією дружини, в 2019 році основним місцем його роботи було ТОВ «Маснаві». Також Рожко займався підприємництвом і працював в ТОВ «Сучасні технології будівництва»
У подружжя двоє доньок: Софія і Марія.
Кар'єра
Протягом чотирьох років, починаючи з 1998 року Олеся консультантом у сільськогосподарських проєктах, які підтримуються Міжнародним агентством з міжнародного розвитку (USAID).
Згодом Пинзеник влаштувалася у аудиторську компанію KPMG. Три роки керувала аудиторськими проєктами в Україні, а потім ще один рік у Сполучених Штатах. З 2007 по 2012 рік вона була менеджером інвестиційних проєктів у компанії «Меріт Інвест».
У 2012 році Пинзеник очолила відділ фінансової звітності та бюджетування компанії «1, Інк-Україна», яка займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління. У 2019 році вона стала радницею генерального директора ТОВ «Сучасні технології будівництва».
Олеся Пинзеник очолює громадську організацію «Київ-безпечне місто». Основна діяльність — навчання безпеці дорожнього руху у столичних школах і садках.
У 2015 році Олеся два рази балотувалася до Київради від «Самопомочі». Спочатку у січні вона програла Юрію Сулизі з БПП на довиборах по мажоритарному округу в Дарницькому районі, а у жовтні перемогла на чергових виборах по «мажоритарці» в Голосіївському районі.
У Київраді VIII скликання Пинзеник була членом фракції «Самопоміч» та постійної комісії з питань екологічної політики. У 2018 році після розпаду фракції «Самопоміч» Олеся стала позафракційною.
За результатами комплексного персонального оцінювання діяльності депутатів Київської міської ради у відповідності даними громадської кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка проходила за підтримки Національного фонду демократії (NЕD, США) та Міжнародного фонду Відродження Олеся Пинзеник двічі була названа однією з кращих київських депутатів.
У 2020 році Пинзеник вдруге було обрано депутатом. На цей раз вона балотувалася від УДАРу. В єдиному міському списку партії Віталія Кличка Олеся йшла під 29-м номером. У списку за першим округу (Голосіївський район) вона була четвертою. На окрузі конкретно за Пинзеник віддали свої голоси 1386 виборців. Олеся обрана за окружному списку.
У Київраді IX скликання Пинзеник входить до фракції УДАРу і постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики.
Компромат
За даними ЗМІ, Олеся Пинзеник «намагалася зірвати розгляд справи про незаконну забудову» у столиці.
Влітку 2018 року мала відбутися нарада робочої групи по незаконній забудові за адресою: вул. Жилянська, 45. Однак, як повідомляють журналісти: «депутат від «Самопомочі» Олеся Пинзеник в обхід регламенту призначила себе головою робочої групи». Більш того, по інформації ЗМІ, депутат «у день наради випадково «забула» запросити членів ініціативної групи з місцевих жителів».
Як повідомили активісти журналістам, «Пинзеник у ролі голови громади просто нав’язали. До того ж, Пинзеник запропонувала цілий трактат про те, що вона зробила для громади у вирішенні питання».
Але за словами киян, які захищають землю від забудови з того переліку, який надала депутат «все, що було дійсно зроблено — було зроблено Ініціативною групою, яка веде прозору і публічну роботу захищаючи свої інтереси і інтереси суспільства. Нав'язаний нам голова не зв'язався і не зустрівся. Не брав жодного разу участі в публічних заходах».
При цьому київський депутат змогла знайти час для зустрічі з компанією-забудовником, «а сама нараду робочої групи вона вирішила провести в кабінеті фракції «Самопоміч», в той час як небайдужі кияни чекали її початок в кулуарах Київради».
Активісти, які виступають проти забудови змогли зустріти Пинзеник і нагадати їй, що члени ініціативної групи зібралися під стінами Генеральної прокуратури і протягом восьми днів голодують «у той час як Пинзеник не бачили ні на одній акції з питання незаконної забудови».
Декларація
У травні 2020 року Олеся Пинзеник опублікувала електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.
У селі Великі Дмитровичі Київської області подружжя Пинзеник-Рожко мають чотири земельні ділянки, загальною площею в 7,7 тисячі квадратних метрів. У київського депутата і її чоловіка також є три квартири у Києві (51,4; 233,6 та 68,2 кв.м.).
З цінного рухомого майна Олеся Пинзеник задекларувала набір прикрас виготовлений із золота з дорогоцінними каменями, хутряну шубу, три наручні годинники, фотоапарат і об'єктив.
Власного автомобіля у Олесі немає. Її чоловік — власник двох автівок: BMW X5 2017 року випуску (вартість 1,8 млн. грн.) та Nissan Note 2008 року випуску (95 тис. грн.).
Сукупний річний дохід Пинзеник склав 181 тисячу гривень. Дохід Олега Рожко за 2019 рік склав 3,5 мільйона гривень. На банківських рахунках Пинзеник має 8,9 тисячі гривень. У Рожко в банку зберігається 489,6 тисячі гривень, 112,9 тисячі доларів і 10,4 тисячі євро. Готівковими коштами у депутата Київради задекларовано 10 тисяч гривень, у її чоловіка — 9,5 тисячі гривень.
28,5 тисячі доларів Олеся зберігає у страховій компанії «Ренесанс Життя». Олег там же зберігає 31 тисяч доларів. 95 тисяч доларів Рожко позичив третім особам.