Ольга Нечитайло-Риджок
  • Дата народження
    4 березня 1954
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ольга Нечитайло-Риджок
4246

Ольга Нечитайло-Риджок

Ольга Нечитайло-Ріджок - найбагатша водочниця України з трагічною долею

Ольга Нечитайло-Риджок - Фото 1

Засновниця і багаторічна керуюча компанії «Баядера» і «Алкогольних традицій», що заробила статки на неякісній горілці і вині.

1. Королева Горлівки
2. Бізнес, побудований на корупції і зв'язках з бандитами
3. Виживання в «бандитській клоаці»
4. Створення «алкогольної імперії»
5. Смерть і спадщина

Королева Горлівки

Ольга Нечитайло-Ріджок була однією з найбагатших жінок України. Уродженка Горлівки пройшла шлях з радянської чиновниці до однієї з перших вітчизняних жінок-мільйонерів. Жінка, яку звинувачують в корупційних зв'язках і обмані споживачів навіть після смерті, народилася в 1954 році. Ольга Нечитайло-Ріджок була представницею радянської еліти, займаючи пост завідуючої райвно. Джерела, з нині окупованої Горлівки, заявляють, що майбутня «горілчана королева» ще в радянські часи відрізнялася амбіціями і нахабством, змушуючи приносити їй хабарі всіх місцевих директорів шкіл.

У 1990 році Ольга Нечитайло-Ріджок йде на підвищення і стає заступником голови міськвиконкому Горлівки. Відзначимо, що кар'єру амбітна молода жінка поєднувала з активним особистим життям. При цьому, партнерів для життя «господиня горлівської освіти» вибирала не простих, а впливових. Першим чоловіком Ольги Нечитайло був директор Горлівського ртутного заводу. Від нього вона і народила в 1974 році сина Святослава - майбутнього господаря «Баядера» і «Еко-маркетів».

У 1992 рік Ольга Нечитайло стала вдовою, однак довго не горювала і незабаром вступила в новий шлюб - з головним хірургом міської лікарні Володимиром Ріджок, взявши собі подвійне прізвище - Нечитайло-Ріджок. Шлюб тривав до 2003 року і закінчився разом з перетворенням колишньої чиновниці в мільйонерку. Ольга їде в Києв, де починає розширювати свою бізнес-імперію разом з сином Святославом і залишає чоловіка вдома - в Горлівці. Причини розриву подружжя не відомі, проте дана тема довгий час активно обговорювалася місцевою громадськістю.

Бізнес, побудований на корупції і зв'язках з бандитами

Ольга Нечитайло-Ріджок, причини смерті якої будуть хвилювати мільйони користувачів українського Інтернету, є жінкою з дуже цікавою долею. Якби «горілчана королева» дожила до нашого часу, то у ЗМІ та представників правоохоронних органів неодмінно виникли до неї питання. З впевненістю можна стверджувати, що «Баядера» і «Алкогольний будинок» є продуктами свого часу - смутного, жорстокого і нечесного.

У бізнес тодішня чиновниця прийшла в кінці 80-х - початку 90-х років. Згідно з даними джерел, Ольга Нечитайло-Ріджок починала з малого бізнесу - відкривала численні кіоски, які торгували найчастіше контрафактною продукцією.

Офіційні дані біографії були ретельно підчищені «горілчаної королевою» ще за життя. Ольга Нечитайло-Ріджок і її піарники наполягали на тому, що «Баядера» була бізнесом її сина Святослава. Однак, в момент заснування компанії з продажу алкоголю в рідній Горлівці синові тодішньої «господині міста» було всього лише 17 - 18 років. Вірогідно, що Ольга Нечитайло-Ріджок використовувала свого сина, як прикриття, щоб приховати факт створення бізнес-імперії коштом адміністративного ресурсу.

Нечитайло-Ріджок Ольга називається фактичною главою Горлівки в першій половині 90-х років. Влада в місті належала їй, оскільки в той період жоден з вибраних мерів не міг втриматися в кріслі. Використовуючи своє становище тодішнього заступника міського голови, вона зробила свою сестру Наталію Бондареву головою місцевої інспекції.

«Дует сестер» успішно працював над розширенням роздрібної мережі реалізації алкогольної продукції та створенні власного продукту, який тепер заведено називати «бадяжним». Відзначимо, що «родички-водочниці» приєднали до сімейного бізнесу горлівського мера Валерія Пахова, який в кінці 90-х відкрито пішов в «Баядеру» разом зі своїми фактичними начальницями - Ольгою Нечитайло-Ріджок і Тетяною Бондаревою.

Факт створення одного з найбільших алкогольних конгломератів України за сприяння адміністративного ресурсу ретельно приховувався покійною «магнаткою» за життя. Для прикриття своєї неетичної діяльності вона не соромлячись, використовувала сина Святослава. Однак, версії того, що 18-річний хлопець заснував роздрібну мережу в тогочасній бандитській Горлівці самостійно не вірили навіть ті, хто симпатизував Ользі Нечитайло-Ріджок.

Згідно з даними джерел, Святослав Нечитайло в 90-і роки був звичайним "мажором". Хлопець вів бурхливе життя і витрачав гроші матері на численні розваги. У бізнес він прийшов лише в 2000-х роках, проте завжди грав в ньому «другу скрипку», поступаючись лідерством матері і тітці.

Виживання в «бандитській клоаці»

Горлівка визнавалася найбільш бандитським містом України. Ситуація в місті в 90-ті роки не зрівняється за напруженням пристрастей навіть з подіями, показаними в численних фільмах і серіалах про «розборки» між ОЗУ. Невеличке індустріальне місто в Донецькій області завжди контролювали корумповані чиновники, правоохоронці та представники різних угруповань. На жаль, ситуація, що склалася призвела до того, що саме Горлівка стала одним з центрів сепаратизму в 2014 році.

Ольга Нечитайло-Ріджок була рідкісним прикладом людини, яка змогла не тільки вижити вкрай небезпечних умовах, а й досягти успіху. «Алко-королева» навіть намагалася приховати факти своєї біографії, проте в сучасному світі це неможливо.

Почавши будівництво своєї бізнес-імперії, тодішня чиновниця була змушена лавірувати між чотирма ОЗУ. Джерела стверджують, що Ользі Нечитайло-Ріджок довелося домовиться з бандою «єнакіївських», «дрібними торговцями», угрупуваннями братів Волошиних і бандою «спортсменів».

Майбутня мільйонерка зуміла не тільки вижити в токсичних умовах, але і щасливо «пережити» всіх бандитів, які «з'їли самі себе» вже до кінця десятиліття. Ольга Нечитайло-Ріджок зуміла зберегти контроль над містом, яким правила спільно з місцевою корупційною елітою і людьми «Юри Єнакіївського».

Ольга Нечитайло-Ріджок разом з сестрою Тетяною Бондаревою і сином Святославом зуміли не тільки зберегти і примножити свої активи, а й перетворитися в фігур, які виявилися «не по зубах» представникам оточення президента Януковича.

Сім'я алкогольних магнатів вийшла на загальнонаціональний рівень в 2003 році. Тоді всі члени сім'ї переїхали до Києва, де почали працювати над експансією на алкогольний ринок України і найближчого закордоння.

Створення «алкогольної імперії»

«Баядера» перетворилася зі звичайної мережі з оптової та роздрібної реалізації алкогольної продукції в одного з найбільших виробників горілки і вина.

За допомогою сестри Ольга Нечитайло-Ріджок почала виготовляти власну продукцію, яка часто відрізняється сумнівною якістю. «Баядера» отримала ліцензії і акцизи на спирт, використовуючи корупційні зв'язки, і за чутками, допомогу одіозного «Юри Єнакіївського».

До кінця 90-х бізнес по оптовій реалізації алкоголю розширився на всю Україну. У 2000-х роках алкогольна продукція, випущена колишньою горлівською чиновницею, увійшла в майже кожен український дім. Горілка під маркою «Хлібний дар», «Козацька Рада», «Перепьолка», «Явора», «Повітря», «Таємниця Сміли» принесла Ользі Нечитайло-Ріджок і її сім'ї мільярди доларів.

«Алко-королева» активно займалася налагодженням вино-коньячного виробництва. Так, її бренд «Коблево» прекрасно відомий десяткам мільйонів споживачів з усього світу. «Баядера» також освоїла випуск недорогих вермутів «Маренго» і заснувала ще кілька десятків суббрендів.

Окремо варто згадати про якість продукції, випущеної під керівництвом Ольги Нечитайло-Ріджок. Так, багато споживачів і особливо експерти стверджують, що горілка і вино від «Баядера» - не якісні. На наступний день після споживання алкогольної продукції люди відчувають гостре нездужання, незалежно від кількості випитого. Неякісні спиртні напої стали причиною погіршення здоров'я багатьох споживачів, а викликана ними алкогольна ейфорія принесла багато горя в українські будинки.

Ольга Нечитайло-Ріджок всю кар'єру в алкогольному бізнесі працювала над зниженням витрат і збільшенням доходів. З її подачі на полицях магазинів з'явилося «порошкове вино», «хімічний коньяк» і дешева, але міцна горілка.

Продукція «Баядери» користувалася величезним успіхом не тільки в Україні, але і в сусідніх країнах. На початку 10-х років бізнес Ольги Нечитайло-Ріджок з декількох кіосків в Горлівці перетворився в холдинг, що має 14 брендів горілки, вина та коньяку, 16 філій в Україні та кілька закордонних «осередків». Колишня чиновниця вийшла з тіні і зайняла пост президента групи компаній «Баядера». До моменту смерті «алко-королева» керувала колективом з 4300 осіб. Уродженка Горлівки перетворилася в одну з найбагатших жінок країни і стала однією з перших вітчизняних магнатів. Всього на рахунках Ольга Нечитайло-Ріджок тримала близько 400 мільйонів доларів.

Смерть і спадщина



Життя «спиртової імператриці» несподівано перервалася досить рано - в 57 років. Ольга Нечитайло-Ріджок померла в жовтні 2012 року. Кончина мільйонерки шокувала весь бізнес-бомонд і схвилювала її численних співробітників, які боялися за власне майбутнє і добробут своїх родин. «Королева алкоголю» пішла з життя несподівано, викликавши безліч чуток і пересудів. Ходили новини, що її вбили, однак цілком ймовірно, що це неправда. Нечитайло-Ріджок Ольга причина смерті, якої цікавила мільйони її клієнтів, померла від раку. Родичі мільйонерки ніколи офіційно не висловлювалися про трагедію. Однак, відомо, що бізнесувумен померла від онкологічного захворювання, яке намагалася перемогти за допомогою іноземних фахівців.

Ольга Нечитайло-Ріджок померла, проте її справа - живе. Сьогодні, «Баядера» є найбільшим алкогольним холдингом Східної Європи. Компанія володіє кількома десятками марок популярної горілки, вина, коньяку, вермутів, лікерів і іншої продукції. Компанія презентує себе, як інноваційна, преміальна і суто європейська. Холдингом керує сестра покійної - Наталія Бондарева. Син Святослав отримує мільйони від спадщини матері і володіє власним бізнесом - мережею супермаркетів «Еко-маркет».

Згадки про персону