Павло Букін
  • Країна
    Україна
Павло Букін
1835

Павло Букін

Букін Павло Юрійович: ексголова «Укроборонпрому», замішаний в ряді корупційних скандалів

Павло Букін - Фото 1

Букін Павло Юрійович — був призначений в «Укроборонпром» без конкурсу, фігурував в ряді журналістських розслідувань у зв'язку з розкраданням держкоштів, переписав статут держпідприємства під себе.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Павло Юрійович Букін народився в 1976 році.

Освіта

Має вищу освіту.

Сім'я

Павло за деякими даними був одружений на Наталії Демиденко. У 2011 році у них народився син. Зараз Букін перебуває в цивільному шлюбі з Ольгою Курчинською, від якої у нього також є син.

Кар'єра

Більша частина кар'єри Павла Букіна маловідома. До 2018 року його діяльність в ЗМІ практично не висвітлювалася. Відомо, що він раніше працював в підконтрольній Костянтину Жеваго компанії «Київмедпрепарат». Через деякий час отримав частину акцій цього підприємства.

Павло Букін - Фото 2

Потім Букін був співробітником українського консульства в Анкарі. У 2012 році Павло призначений заступником голови державного концерну «Укроборонпрому». Але вже через рік позбувся цієї посади.

У 2015 році він став керівником «Укрспецекспорту». У лютому 2018 року Букін повернувся в «Укроборонпром», ставши генеральним директором. 30 серпня 2019 року президент Зеленський звільнив Павла Букіна з посади голови держконцерну.

Компромат

Призначення Букіна в ДК «Укроборонпром» виявилося скандальним. 12 лютого був звільнений його попередник Роман Романов. Вже на наступний день пресслужба держконцерну заявила про те, що припиняє прийом заявок для участі в конкурсі на заміщення вакантної посади гендиректора.

А 21-го числа президент Порошенко своїм указом призначив Павла на нову посаду. Журналісти вважають, що кандидатура Букіна була узгоджена заздалегідь. Прозорий конкурс не проходив навіть фіктивно.

Павло Букін - Фото 3

У лютому-березні 2019 року видання «bihus.info» випустило ряд сюжетів про корупцію в «Укроборонпромі». Серед героїв журналістських розслідувань був і Павло Букін. Він разом з іншими учасниками схеми (Гладковський-молодший і Жуков) опинився причетним до розкрадання бюджетних коштів на придбання висотомірів.

Постачанням приладів займався керований Букіним «Укрспецекспорт». Оскільки після 2014 року співпраця з Росією припинилась, то офіційно придбати військові деталі там було неможливо. Тому, за інформацією журналістів, дані висотоміри купувалися в Росії через арабські фірми-прокладки.

При цій закупівлі Букін діяв через посередників — ексспівробітника «Укроборонпрому» Віталія Жукова і сина колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Завдяки чому за прилади українська сторона заплатила в п'ять разів дорожче їх вартості.

Павло Букін - Фото 4

Так, якщо з Москви вантаж вилітав з ціною 2,5 мільйона гривень (в перерахунку на українську валюту), то «Укрспецекспорт» придбав прилади за 14,38 мільйона гривень.

Незважаючи на те, що Букін заперечував дружні відносини з Жуковим, але злите в мережу листування говорить про інше. Обидва фігуранти, по-перше, домовлялися про спільний сімейний відпочинок за кордоном. А, по-друге, влітку 2016 року Букін особисто замовляв поставку Жукову, і він знав, що буде переплата. Більш того, глава «Укрспецекспорт» був ініціатором дерибану підприємства.

Павло Букін - Фото 5

У листуванні між Жуковим і Гладковським-молодшим фігурує сума, яку отримав Букін за аферу з висотолітами — 10 тисяч доларів. Всього ж на різних схемах під час збройного конфлікту в Донецькій і Луганській областях фігуранти схеми заробили мінімум чверть мільярда гривень.

Але Букіна звільнили з посади гендиректора тільки через пів року і з іншої причини. За словами тодішнього голови Наглядової ради «Укроборонпрому» Айвараса Абромавичуса, Букін був звільнений тому що виявився «недостатньо ефективним».

У вересні 2019 року журналістка bihus.info Леся Іванова у своєму відеоблозі розповіла про те, як Павло Букін «голосно грюкнув дверима» перед звільненням з «Укроборонпрому».

Павло Букін - Фото 6

Справа у тому, що в останні дні перебування на посаді голови держконцерну Букін переписав статут дочірнього «Укрспецекспорту», ​​яким раніше керував. В оборонних колах нову редактуру назвали рейдерським захопленням держпідприємства.

За цим статутом «Укрспецекспорт» підім'яв під себе шість інших підприємств «Укроборонпрому» і звів до мінімуму його вплив на себе як регулятора. Повноваження керівника підприємства були розширені, а ось відповідальність — знижена. Букін створив не тільки адміністративну, але фінансову автономію «Укрспецекспорту».

Як зазначає Іванова, всі ці зміни Букін міг робити під себе. Адже як тільки на горизонті замаячила перспектива звільнення з посади очільника «Укроборонпрому», то з'явилися чутки, що Букін може повернутися в «Укрспецекспорт». Однак Айварас Абромавичус, який змінив Букіна в кріслі гендиректора держконцерну, відмінив зміну статуту «Укрспецекспорту».

Павло Букін - Фото 7

У листопаді 2019 року НАБУ повідомило про підозру Букіну у зв'язку з недостовірними відомостями в декларації. За даними слідчих, чиновник не задекларував у 2016 році доходи, нерухоме майно (дві квартири вартістю понад 3 млн грн) і автомобілі (Range Rover) вартістю 10 млн грн, які належали його цивільній дружині.

У вересні 2020 року видання «bihus.info» виявило, що ексчиновник приховав від декларування 4-х кімнатну квартиру цивільної дружини площею в 170 кв. м і вартістю 700 тисяч доларів.

До 2015 року Курчинська і Букін орендували цю нерухомість. Ексчиновник був записаний в договорі оренди майна, як особа, яка проживає з орендарем (нею значилася Ольга Курчинська), але не відображав даної інформації в декларації. У 2015 році Курчинський і Букін викупили квартиру, оформивши передачу права власності через договір дарування.

Але в листопаді того ж року через те, що кримінальна відповідальність за брехню в декларації була скасована, справа щодо Букіна про незадекларованоме майно була закрита.

Павло Букін - Фото 8

Декларація

В останній раз Павло Букін опублікував електронну декларацію в березні 2019 року.

Ексчиновник у спільній власності володіє київською квартирою (71,4 кв. м). Ще одну він орендував (92,3 кв. м). На матір Букіна записана земельна ділянка (602 кв. м) та дача (76,2 кв. м) в селі Коржі Київської області.

З цінного рухомого майна Павло задекларував двоє швейцарських годинників (Breitling і Corum). З 2016 року він за дорученням їздить на автомобілі Nissan X-Trail. Машина зареєстрована на брата Букіна і була придбана за 780 тисяч гривень. За 2018 рік сукупний дохід Павла Букіна склав 3,1 мільйона гривень.

Згадки про персону