Петро Сабашук
  • Дата народження
    13 липня 1957
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Петро Сабашук
4864

Петро Сабашук

Сабашук Петро Павлович

Депутат (IV і VIII скликання), підприємець, інженер

Дата народження:
13.07.1957 р.
Рідне місто:
село Селище (Вінницька область)

Після школи Петро Сабашук відправився в армію. Відбувши службу, хлопець вступив до Вінницького політехнічного інституту. Там він навчався у напрямку «автоматика і телемеханіка». Потім Петю перерозподілили на роботу в Запоріжжя.

Свою кар'єру він почав на Комунарському підприємстві тепломереж. У цій установі Петро Сабашук працював досить довго, пройшовши шлях від рядового працівника до керівника. Паралельно він навчався на вечірньому відділенні Запорізького індустріального інституту. У цьому ВНЗ Петро Сабашук освоював тонкощі виробничої енергетики.

В середині 90-х рр Петро зайнявся приватним бізнесом у сфері будівництва та енергетики.

У 2002-му році він отримав мандат парламентського депутата IV скликання. Через рік Сабашук балотувався в мери Запоріжжя, але посів лише третє місце.

У 2006-му році колишній будівельник увійшов до депутатського складу Запорізької міськради.

Після Революції Гідності він знову став парламентським депутатом.

Особисте життя

Петро одружений з жінкою на ім'я Олена. У пари троє дітей: дочка Віталія, сини Ілля і Павло.

Скандали

«Чи можемо привезти гівна для вас, вельмишановні», - констатував Петро Сабашук з трибуни парламенту 16-го березня 2017-го року.

Громадськість шокувала не тільки мова депутата, але також реакція його колег. На «гівняні» слова парламентарі відреагували сміхом і оплесками.

У своєму виступі Петро Сабашук заступився за будівельників. Він закликав розділяти будівельників і «бариг», якими повинні займатися правоохоронні органи. Політик також зазначив, що будівельники можуть не тільки побудувати все, що завгодно, але також закрити стіною, привезти сто кубів бетону і залити їм все.

Варто відзначити, що ці проникливі слова служили презентацією нового законопроекту, в розробці якого брав участь Петро Сабашук.

До речі, якщо говорити про будівельний досвід Петра Сабашука, він нерідко зводиться до того, що замість будинків Сабашук надавав клієнтам те саме обіцяне «гівно». Показовим прикладом служить історія, що почалася в Запоріжжі ще в 1994-му році.

Тоді профспілка й адміністрація «Домобудівельного комбінату» заснували кооператив «Будівельник-33» для забезпечення житлом трудящих. Всі охочі внесли свої паї та почалася робота зі зведення двох корпусів будинку. Цікаво, що будівництвом житла займалися самі пайовики. Зрозуміло, за це ніхто не отримував окладу, адже робота проводилася виключно для особистого блага. Щоб процес йшов якомога швидше, пайовикам нагадували, що вони самі зацікавлені в цьому будівництві. Справа туго просувалася на протязі трьох років, а незабаром взагалі стала.

Продовження історії довгобуду довелося на 2005-й рік. Тоді головний акціонер «Домобудівельного комбінату» Петро Сабашук вирішив добудувати покинуті будинки. Правда, розпоряджатися справами він почав як єдиний власник майбутніх будівель. Варто зазначити, що на той момент коробки корпусів були фактично готові, але не законсервовані. Поки будівництво простоювало, коробки будинків значно зносилися. Але це не збентежило Петра Сабашука. Він не витрачав час на реконструкцію і взявся за продовження будівництва, а головним чином - за оздоблювальні роботи.

Те, що відбувається обурило пайовиків, які вклали кошти та працю в це будівництво.
Цікаво, що саме тоді Петро Сабашук балотувався в мери Запоріжжя. На одній із зустрічей з виборцями пайовики кооперативних будинків поцікавилися у Сабашука про свою власність.

«Платіть 4 млн грн і забирайте свої коробки», - заявив кандидат в мери.
На наступний день пайовики принесли гроші, але їм пояснили, що акції ростуть щогодини, тому сума угоди тепер становить 11 млн грн.

Пізніше Петро Сабашук пояснив кооперативникам, що вони не мають ніякого відношення до цих будинків. Якщо вони хочуть житло - його потрібно придбати за ринковою ціною.

В результаті подальших розглядів він дозволив пайовикам купити один з недобудованих корпусів за 7 млн грн. Подальша експертиза показала: реальна вартість споруди - 3,4 млн грн.

Поки законні власники справлялися з судовими позовами, Петро Сабашук продавав квартири в їх будинках.

Цією аферою нинішній парламентер не обмежився. Подейкують, що Петро Сабашук продавав одну і ту ж квартиру кільком різним клієнтам. Людина, що говорить про інновації в будівництві, будує житлові будинки, в яких стіни тріскаються раніше, ніж в них заселяються люди.

На його рахунку кілька розорених заводів.

На початку 2000-х рр компанія «Світанок», що належить Сабашук, побудувала нову тепломережу в Степногірську. До початку опалювального сезону з'ясувалося, що тепломережа не працює. З вини Сабашука кілька холодних зим довелося перенести жителям Комунарського та Заводського районів Запоріжжя. Все та ж компанія «Світанок» орендувала тепломережі, але не вклалася в їх ремонт.

Пізніше Сабашук розповів, що опалення не працює через несплату користувачів.
Реакцією на це послужили суди. Всупереч рішенню Феміди Сабашук не залишив тепломережі. Якраз в той період він очолив місцевий передвиборчий штаб Віктора Ющенка. Щоб відновити справедливість, люди вийшли на мітинг. Побоюючись силового конфлікту, Сабашук залишив тепломережі.

Статок

Петро Сабашук задекларував у 2017-му році зарплату в розмірі 210 791 грн. Ще 12 800 грн він отримав від роботи в «Благодійному фонді сім'ї Сабашук».
Політику належить 11 земельних ділянок (4 в Великих Дмитровичах і 7 в Києві). Він також володіє двома квартирами та чотирма садовими будинками в Києві. Цим слуга народу не обмежується. Він продовжує будівництво п'яти об'єктів нерухомості для особистого користування.

Петро Сабашук володіє двома мотоциклами «YAMAHA» і «KAWASAKI», а також двома квадроциклами ( «BOMBARDIER OUTLANDER»).

Фото/відео

Згадки про персону