Роман Андрейко
  • Дата народження
    1 січня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Роман Андрейко: екс-депутат партії "Самопоміч", який володіє частиною медіабізнесу Андрія Садового

Роман Андрейко - впливова людина в ЗМІ. Він є співвласником і гендиректором телерадіокомпанії Андрія Садового, з яким вони дружать ще зі студентських років. Попри запевнення Андрейко, що його телеканали та інтернет-видання вільні від будь-якого політичного впливу, неодноразові скандали свідчать про приховану цензуру.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Андрейко Роман Богданович народився 1 січня 1968 року у Львові. Є акціонером та генеральним директором телерадіокомпанії "Люкс". Раніше був депутатом Київської міськради від партії "Самопоміч", займався питаннями інформаційної політики та реклами.

Сім'я

Роман Андрейко одружений. Має двох дітей (сина і доньку).

Освіта

Після школи Андрейко вступив до Львівського технікуму радіоелектроніки, де отримав спеціальність інженера-радіотехніка. Потім продовжив навчання в Університеті "Львівська Політехніка".

У 2000 році він додатково пройшов курс з управління телерадіокомпанією від громадської організації "Інтерньюз-Україна".

Кар'єра

На початку трудової діяльності Роман Андрейко працював техніком в Науково-дослідному інституті телевізійної техніки у Львові. Потім влаштувався в держпідприємство електричних мереж інженером-телемеханіком.

Підприємницька діяльність

З 1993 року Андрейко почав працювати в медійній сфері. Протягом 3 років він виконував обов'язки технічного директора на радіостанції "Радіо Люкс". У 1996 році отримав посаду гендиректора компанії "Радіо Люкс", ставши у керівництва підприємством.

У 1999 році Роман Андрейко став гендиректором АТ "Телерадіокомпанія Люкс", а також керуючим партнером рекламно-медійного холдингу "Люкс", який контролює "Телеканал новин 24", мережу "Люкс ФМ", мережу "Радіо24" і близько десяти інтернет-сайтів.

З 2003 по 2009 рік він очолив Наглядову раду ЗАТ "Видавнича група" Прогрес ", а також взяв на себе стратегічне керівництво компанією.

Політична діяльність

У 1998 році Роман Андрейко став депутатом Львівської міськради.

Після більш ніж 10-річної перерви в 2014 році він знову пройшов до Київської міськради в якості депутата від фракції "Об'єднання "Самопоміч". Займався питаннями інформаційної діяльності та реклами.

Під час виборів у 2015 році знову балотувався в депутати від "Самопомочі", але на цей раз зазнав невдачі.

Чутки і компромат

Звинувачення членів партії "УДАР"

Йшлося "Про відновлення Державному управлінню справами договору оренди земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземною автостоянкою на вул. Кудрявській, 45 у Шевченківському районі м Київ. (А-20652)".

Під час чергового засідання Київради в червні 2015 року Роман Андрейко звинуватив членів партії "УДАР" в "кнопкодавстві", а також в тому, що вони грубо сфальсифікували результати голосування.

Табло результатів голосування показало, що 64 депутати виступили "за"; 15 - "проти", 1 - утримався, а 9 осіб взагалі не проголосували.

Андрейко зазначив, що депутати можуть віддати тільки свій голос. Однак, при тому, що на момент прийняття рішення "ударівців" було 36 чоловік, голосів було "зараховано" аж 40.

За словами Андрейко, він помітив за "кнопкодавством" депутата Вікторію Муху, шахрайство якої зафіксувала камера відеоспостереження, а також ще 4 факти голосування за відсутніх чиновників.

Коли ж обурений депутат став вимагати переголосувати за дане рішення, то отримав від секретаря Київради впевнену відмову. Він назвав таку поведінку представників влади "неприпустимою і відверто блюзнірською".

Скандал через вилучення матеріалів з сайту

У травні 2018 року на спортивному сайті "Футбол 24" був опублікований матеріал під назвою "Президенту" Руху "заборонили ходити на стадіон і він сидить в кафе. Це ще краще".

Автор скандальної статті - журналіст Андрій Сеньків - оприлюднив фотографії в доказ того, що відомий львівський олігарх Григорій Козловський, якому належить ФК "Рух", продовжує відвідувати футбольні матчі попри те, що йому це поки заборонено Федерацією футболу України.

Козловський був відсторонений від відвідування матчів на строк до двох років через те, що під час одного з матчів кілька разів вибігав на поле і сварився з арбітрами матчу. Однак заборону власник ФК успішно ігнорує, дивлячись матчі свого клубу з ресторану, який фактично знаходиться на стадіоні, але юридично його там немає. Про це і розповів Андрій Сеньків, підтвердивши факт порушення відповідними фотографіями.

Однак незабаром без відома автора і редактора матеріал з сайту був вилучений, що і стало причиною гучного скандалу. Такі дії керівництва видання сильно обурили Сенькова, який заявив про своє звільнення через те, що його статтю без будь-якого погодження просто взяли і стерли. Журналіст зазначив, що для керівництва більш важливі гроші, ніж журналістські принципи, а для нього це неприйнятно.

Незабаром після Сенькова про своє звільнення заявив і головний редактор сайту Олександр Гапоненко, який сказав, що не зможе далі працювати в атмосфері прихованої цензури.

Мабуть, комусь із керівництва видання дуже потрібно було приховати сліди порушення Григорія Козловського, який крім володіння декількома прибутковими бізнесами, що приносять йому за рік мільйонні доходи, є депутатом Львівської міськради від БПП.

В результаті того, що скандал отримав великий резонанс, в ситуацію довелося втрутитися гендиректору медіахолдингу Роману Андрейко. Статтю він все-таки повернув на сайт, пояснивши своє рішення тим, що через таку незначну справу журналісти "розвели справжній ср*ч". За словами Андрейко, в компанії ніколи не було і немає цензури.

Відреагував на скандал і мер Львова Андрій Садовий, який сказав, що було неправильно знімати матеріал з сайту, а також запевнив усіх, що не втручається в редакційну діяльність медіа-холдингу, яким, по суті, володіє.

Незвичайна "перевірка" від СБУ

У лютому 2017 року Роман Андрейко дізнався, що в один із вечорів офіс 24 каналу відвідали двоє офіцерів СБУ.

Після інциденту керівник телеканалу направив голові СБУ Василю Грицаку відкритий лист, в якому висловив нерозуміння того, чому офіцери намагалися приховати свій візит, а також розпитували про справи підприємства вахтера і людей біля будівлі, а не представників керівного складу.

У листі Андрейко також поставив Грицаку ряд питань:

  • чи дійсно офіцери, які приходили, були співробітниками СБУ, чи тільки видавали себе такими?
  • чи дійсно кращий спосіб дізнатися про керівників ЗМІ - запитати у вахтера?
  • чим викликаний несподіваний візит співробітників СБУ і чи варто чекати "гостей" знову?

В кінці листа Роман Андрейко запевнив Василя Грицака, що 24 канал як стояв, так і буде стояти на сторожі інтересів України, а також висловив надію на те, що їх інтереси збігаються.

Скандал через матеріал про Анатолія Гриценка

22 січня 2019 року в програмі "Вести.UA" на каналі "24" вийшов сюжет про Анатолія Гриценка, який кандидат в президенти розцінив як "чорний піар". Ситуація швидко перетворилася на справжній скандал.

У передачі "гумористичних новин" (саме так позиціонується проект) журналісти висміяли недавнє прохання Гриценка про фінансову допомогу. Своє прохання політик пояснив тим, що не має ні офшорних рахунків, ні бізнесу, ні майна за кордоном, ні сліпих трастів, ні рахунків. "Одним словом: ні кола, ні двора", - прокоментували в сюжеті слова кандидата в президенти.

Розгніваний Анатолій Гриценко поділився записом сюжету у себе на Фейсбуці, підписавши пост: "Канал Садового. Жесть".

Звичайно ж, Садовий відреагував на запис свого конкурента, звернувшись до Гриценка та інших кандидатів в президенти зі словами: "Ну не пишу я тексти гумористичних програм на телеканалі 24. Як і будь-яких інших редакційних матеріалів телеканалу. Є багато інших важливих справ".

Сам же керівник телеканалу Роман Андрейко запевнив всіх, що не втручається в роботу журналістів, тому і не несе відповідальність за випущені матеріали. Він нагадав, що вже вибачався за те, що кореспонденти втратили почуття такту і повелися непрофесійно, а також додав, що сюжет, який Гриценко сприйняв як "чорний піар", насправді таким не був.

За словами Романа Андрейка, на каналі "24" немає цензури. З цим абсолютно не згодна Аліна Тітова, яка колись працювала там шеф-редактором. Вона з упевненістю говорить, що на каналі "ступити кроку не можна без дозволу".

При цьому, гендиректор медіа-проекту продовжує доводити протилежне, звинувачуючи свою колишню співробітницю в самоцензурі.

Після всіх з'ясувань керівник каналу пообіцяв, що журналісти "Вестей.UA", які роблять сюжети про всіх кандидатів у президенти, випустять матеріал і про Андрія Садового в доказ того, що вони - "вільна преса".

Статки і джерела доходів

Роман Андрейко разом зі своєю дружиною володіє 23% акцій в медіахолдингу ПрАТ "ТРК Люкс", який контролює кілька медіакомпаній, в тому числі - телеканал "24" і радіостанцію "Люкс ФМ". Крім того, бувши давнім другом Садового, він обіймає посаду генерального директора холдингу.

Решта 77% акцій належить дружині львівського мера Катерині Кіт-Садовій, яка є звичайною домогосподаркою та виховує 5-х дітей.

Крім частки в бізнесі Садового, Андрейко також одноосібно володіє підприємством "Радіо 24".

У своїй декларації за 2014 рік екс-депутат вказав дохід у розмірі трохи більше як 630 тисяч гривень. Крім того, Роману Андрейко належить квартира в елітному київському ЖК "Столетов Резиденс".

Що стосується транспортних засобів, то сім'я бізнесмена володіє цілим автопарком із 5-ти автомобілів. Сам Андрейко їздить на Мерседес E-250 та Ніссан Мурано, а його рідні - на Форд Фієста, Ніссан Кашкай і Мерседес GLA.

Згадки про персону