Труба Роман Михайлович: колишній директор ДБР, на якого завели кримінальне провадження
Труба Роман Михайлович – ексдиректор Державного бюро розслідувань, якого називають ставлеником Порошенка та пов'язують з Богданом; він нібито фальсифікував справи проти учасників Майдану, а в 2019-му отримав потрійний удар по кар'єрі й пережив гучне звільнення.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Роман Труба народився 6 листопада 1974 року у Львові. Фактичен місце проживання – місто Київ.
Освіта
Після школи Роман Труба вступив до Львівського національного університету ім. І. Франка. Там він освоїв юриспруденцію.
Сім'я
Роман Труба двічі був одружений. Від першої дружини у нього народилася дочка. У другому союзі на світ з'явилося двоє дітей: дочка і син.
Кар'єра
У 1997 році, відразу після закінчення вишу, Труба влаштувався на роботу в прокуратуру. Там він працював на різних посадах аж до 2015-го року. За цей період Роман Труба доріс до старшого слідчого області.
Свою кар'єру він продовжив у Генеральній прокуратурі України.
У 2015 році Роман Труба став керівником департаменту в юридичній компанії «Сектор права».
У 2017 році він успішно пройшов конкурс на посаду директора Державного бюро розслідувань України. Це призначення було оповите скандалами. До Романа активно просувалися інші кандидати, яких не підтримала Верховна Рада. Їх називали ставлениками Петра Порошенка. Компромісним рішенням між волею президента і поглядами Парламенту виявився Роман Труба. Експерти відзначають: цей кандидат мав нижчі рейтинги та не мав заслуг, які могли б дати перевагу над іншими претендентами.
27 грудня 2019 року Роман Труба був звільнений з посади директора Державного бюро розслідувань.
Компромат
У 2017 році адвокат Андрій Петришин повідомив журналістам, що Роман Труба фальсифікував справи проти учасників Євромайдану. Цей факт підтвердили деякі революціонери. Як нагадує правозахисник, у 2013 році Роман Труба був прокурором у Львівській області. Багато прихильників євроінтеграції їздили до Києва для участі в подіях Євромайдану. Щоб перешкодити цьому, Роман Труба порушував справи проти окремих осіб. Як запобіжний захід слугувала заборона виїзду й обмеження в спілкуванні з конкретними людьми.
Андрій Петришин назвав Романа Трубу мерзотником.
Як повідомляють ЗМІ, призначення Романа Труби на посаду голови Державного бюро розслідувань лобіювали нардеп Сергій Пашинський і Олександр Турчинов.
Романа Трубу називали ставлеником Петра Порошенка. Тому за нової влади на нього чекали не дуже приємні події.
Так, наприкінці 2019 року Роман Труба отримав потрійний удар по своїй кар'єрі та репутації. Спершу його права рука погорів на хабарі на кругленьку суму – 150 тисяч доларів.
Окрім цього, був створений телеграм-канал із красномовною назвою «Трубу прорвало», де зливалася інформація про пана Романа не дуже приємного змісту. Автори каналу публікували аудіозаписи нібито з кабінету Труби, у яких він спілкується з главою Офісу президента Андрієм Богданом, заступником Богдана Андрієм Смірновим та іншими.
Також ЗМІ писали, що Роман Труба розкритикував нове керівництво відомства, яким раніше керував.
Декларація
Згідно з декларацією, поданою в 2019 році, Труба Роман Михайлович має у спільній власності житловий будинок на 58.2 м2 та дві земельні ділянки загальною площею 8 994 м2. Ще дві земельні ділянки перебувають у його 100% власності (загальна площа 5 023 м2). Також Труба орендує квартиру в Києві на 57 м2.
На дружину Романа Труби записано квартиру у Львові (53.5 м2), ще одну квартиру у Львові у спільній власності з її родичами (85.8 м2).
Декларує Роман автівку Toyotа Avensis 2007 року випуску.
Має цінні папери (акції) в ПАТ "Борщівський сирзавод" та ПАТ "Львівський інструментальний завод".
За рік Роман Михайлович декларує дохід всього у 41 тисячу 601 гривню. Його дружина отримала 189 тисяч 471 гривню.
Заощаджень родина, згідно з декларацією, не має.