Ростислав Кисіль: бізнесмен, який відкрив свою справу з вкраденого бандитського “общака”
Ростислав Кисіль - українець із канадським паспортом та кримінальним минулим. Він володіє великою міжнародною групою компаній. Головним його бізнесом є поштово-логістична служба. Однак у Львові Ростислава Кисіля багато хто пам'ятає як праву руку кримінального авторитета Завіні. Після його вбивства Кисіль втік із "общаком" в Канаду і відкрив там свою справу.
1. Біографія
2. Освіта
3. Кар'єра
4. Сім'я
5. Компромат
Біографія
Кисіль Ростислав Федорович народився на Львівщині 15 березня 1960 року.
Освіта
З дитинства Ростислав Кисіль захоплювався будівництвом. Це захоплення і зумовило вибір майбутньої професії.
У 1979 році Ростислав Кисіль став студентом інженерно-будівельного факультету Львівської політехніки.
Кар'єра
Отримавши диплом будівельника, Ростислав Кисіль протягом чотирьох років працював спочатку майстром і виконробом, а потім начальником цеху в "Львівжитлобуд".
Після того, як у Радянському Союзі дозволили займатися підприємництвом, він у 1988 році заснував одне з перших приватних підприємств - "Кооператив Сервіс".
Через рік Ростислав Кисіль зробив вирішальну в його житті поїздку. Побувавши в Канаді і познайомившись з діаспорою, він звернув увагу, що "канадські українці" не можуть знайти способу дешево і швидко здійснити передачу посилок родичам на Батьківщину.
Так у нього народилася ідея створення поштово-логістичної компанії. Її основне завдання - сполучати українців зарубіжжя з рідними і близькими в Україні.
У 1989 році він заснував фірму, яка отримала назву "Meest".
У середині 1990-х вона стала займатися поштовими відправленнями не тільки з Канади, а й зі Сполучених Штатів, Австралії, Німеччини, Греції, Польщі, Португалії, Італії, Іспанії. На сьогодні поштові операції проводяться в двадцяти країнах світу.
До групи "Meest" також входять такі підприємства, як "Росан", "Міст-Експрес", "Росан-ІТ", "Росан-Глобал". "Росан", заснований в 1992 році, один з лідерів поштового ринку, став першим вітчизняним міжнародним поштовим оператором, що працює відповідно до стандартів Міжнародного поштового союзу.
У 2007 році була заснована компанія "Міст-Експрес", яка займалася кур'єрськими операціями. "Meest Cargо" займається міжнародними перевезеннями габаритних вантажів. "Meest Money Transfer" здійснює міжнародні грошові перекази.
Крім того, Ростиславу Кисілю належить низка підприємств в інших сферах бізнесу. У 1990 році бізнесмен відкрив телестудію «Міст». Через три роки з'явилася фірми, які надають фінансово-інвестиційні послуги - "Росан-Довіра", "Росан-Цінні папери", "Росан-Капітал".
У 1997 році була заснована туристична компанія "Міст-Тур". У тому ж році відкрилася фірма «РосанПак», яка займається виробництвом матеріалів для упаковки, картонних коробок, пакувального картону, пакувального паперу в рулоні, клейкої стрічки.
У 1999 році виникла компанія "Росан-Агро", яка спеціалізується на виробництві та реалізації ковбасних виробів, копченостей, субпродуктів, охолодженого свинячого м'яса.
Ці компанії протягом п'ятнадцяти і більше років залишаються лідерами в сферах своєї діяльності як у західній частині України, так і в цілому по країні.
Крім бізнесу, Ростислав Кисіль займається і благодійністю. Ще в середині 1990-х років, заручившись підтримкою української діаспори, група Ростислава Кисіля "Meest Group" виступила ініціатором створення благодійної організації “Міст Надії”.
Через неї від українців, що живуть за кордоном, в Україну надходять великі обсяги допомоги для дитячих будинків. У 2013 році було побудовано гуртожиток для сиріт-підлітків.
Компанія "Meest Group" постійно підтримує низку соціальних проектів у місті Львів, зокрема навчально-реабілітаційний центр «Джерело» для дітей з особливими потребами.
Ростислава Кисіля рідко зустрінеш на стадіонах і спортивних майданчиках. Однак є у бізнесмена і спортивні уподобання.
Він є засновником і генеральним спонсором однієї з кращих вітчизняних жіночих гандбольних команд - львівської «Галичанки».
Логістична група Ростислава Кисіля була також генеральним спонсором футбольного клубу «Карпати» (Львів).
Сім'я
Ростислав Кисіль одружений з молодою дівчиною, на ім'я Наталя Коваль. Дружина підприємця має дві вищі освіти - юридичну та економічну. Обидва дипломи вона отримала у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Працює в почесному консульстві Канади у Львові, а також холдингу свого чоловіка. Наталія Коваль є керівником громадської організації "Фестиваль “Молода Галичина”", будинку культури "Кристал " і ТОВ "Розбріб ".
Інформації про наявність дітей у Ростислава Кисіля у відкритому доступі немає.
Компромат
У біографії не повідомляється, чому Ростислав Кисіль вирішив відправитися в Канаду. Зате у Львові не всі ще забули про місцевого авторитета, на прізвисько Завіня (в миру Орест Завінський).
При ньому Кисіль виконував роль правої руки і зберігача каси. Коли боса "завалили", у майбутнього бізнесмена на руках залишилися "общаківські гроші".
Ростислав Кисіль з усім цим багатством вирішив виїхати якнайдалі. Канада якраз перебувала на іншому кінці земної кулі. За океаном Кисіль вирішив осісти і відкрити свій бізнес, вклавши в нього гроші, вкрадені в Україні.
В Україні завжди з особливою теплотою зустрічають іноземну компанію, яка заходить на український ринок. Але часто рожеві окуляри вітчизняного обивателя розбиваються об сувору реальність. Можливо, у Кисіля і є канадський паспорт, але ось менталітет його посутньо не змінився.
Під виглядом поштових послуг можна прекрасно налагодити контрабандні перевезення. Тільки в 2003 році фірму Кисіля викрили у ввезенні свинини на півмільйона гривень.
За чутками, в логістичній компанії бізнесмена є навіть спецвідділ, який курирує нелегальне ввезення в Україну сигарет, продуктів харчування та брендового одягу.
Очолює цей відділ старий знайомий Кисіля Володимир Цимбалюк. Вони були знайомі ще в "лихі дев'яності" і разом перебували в ОЗУ Завіні.
Про сервіс "Meest Express" вже складають легенди. Часто посилки співробітниками розкрадаються, і вони не доходять до адресата. Причому від невиконання договору не застраховані і великі компанії.
До суду на компанію Кисіля подавали безліч фірм, такі як транспортна компанія "Магнат" або "Трансгарант". Коли "Meest Express" програла всі суди і залишилася у боргах не на один мільйон гривень, Ростислав Кисіль просто довів до банкрутства своє дітище, а всі борги переписав на зіц-голову.
Не менш цікаві легенди розповідають і ті, кому пощастило працювати на Ростислава Кисіля в "Meest Express". Все починається з двотижневого безкоштовного стажування. Відсотків для сімдесяти на цьому знайомство з канадською фірмою і закінчується. У принципі, цих людей можна назвати щасливчиками.
За словами співробітників, зарплата затримується завжди. Не було й місяця, щоб її виплатили вчасно. Платять її, як водиться, "сірою".
Тобто, офіційно зарплата одна, а насправді співробітники "доотримують" ще гроші в конвертах.
Правила безпеки або вступні інструктажі на фірмі Ростислава Кисіля вважаються марною тратою часу.
На початку 2018 року було проведено перевірку центрального підрозділу компанії.
Аудитори виявили майже три десятка порушень у сфері охорони праці та промислової безпеки. Травматизм на роботі вище середнього.
Головного конкурента "Meest Group" - державну Укрпошту - почало сильно лихоманити. Керівники змінювалися майже щомісяця. Тоді, щоб Колоса остаточно звалити, Ростислав Кисіль придумав запустити в стан ворога "троянського коня" в особі одного зі своїх заступників із "Meest Group" Михайла Паньківа.
Маючи зв'язки у Верховній Раді і Кабінеті міністрів, Кисіль пролобіював призначення Паньківа на пост виконуючого обов'язки глави Укрпошти.
Ці півроку для державної компанії в пресі часто називають "найгіршими в історії" Укрпошти. Він зробив все можливе, щоб довести Укрпошту до межі. До приходу Паньківа держкомпанія займала 60% усього українського поштового ринку, через півроку - на 18% менше.
Спершу "кризовий менеджер" відмовився від обслуговування корпоративних клієнтів. Це принесло збитки підприємству на суму більш ніж мільйон гривень на рік. Неважко здогадатися, куди вирушили ці самі корпоративні клієнти. Звичайно ж, до "Meest Group".
"Керівник" Михайло Паньків вирішив згорнути міжнародне правління "Укрпошти". Тепер держпокомпанія працювала тільки на одну країну. "Meest Group" у цьому сегменті став монополістом.
Далі "нерентабельні" сільські відділення Укрпошти помічник Кисіля віддав на відкуп приватним фірмам. Підсумок - Укрпошта не дорахувалася двадцяти мільйонів. Компанію від краху врятувало тільки те, що "кризового менеджера" знесла з його посади хвиля народного обурення.
Під час свого перебування в Канаді Ростислав Кисіль познайомився з ще одним бізнесменом із кримінальним минулим - Остапом Чайковським.
Коли в 2009 році Остапа не стало, Кисіль по старій дружбі попросив його вдову позичити йому мільйон доларів. Чайковська виявилася доброю душею, тому другові чоловіка віддала значну суму без вагань.
Але Ростислав Кисіль не надто поспішав віддавати борг. Чайковська кілька років чекала і подала в суд. Феміда виявилася на її боці. Власника "Meest Group" суд зобов'язав виплатити майже 28 мільйонів гривень.
Кисіль чіплявся за гроші до останнього. У своєму програші справи він звинуватив суддю і написав на нього скаргу в Дисциплінарну палату Вищої ради юстиції. Але вона була повернута бізнесменові навіть без розгляду.