Сергій Близнюк
  • Дата народження
    16 квітня 1971
  • Країна
    Україна
Сергій Близнюк
1665

Сергій Близнюк

Сергій Близнюк: один з спадкових «господарів» Донбасу, обвинувачений в сепаратизмі і корупції на сотні мільйонів

Сергій Близнюк - син колишнього одіозного губернатора Донецької області і члена кабінету Миколи Азарова. Називається учасником корупційної бізнес-імперії, яка заробляє на державних «потоках» сотні мільйонів гривень. Невдалий депутат, обвинувачений в сепаратизмі, який відкрито погрожував місцевим журналістам.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Один із синів Анатолія Близнюка є представником одного з найбагатших і впливових кланів Донецької області.

Близнюк Сергій Анатолійович по праву вважається одним з «господарів Краматорська». Найвпливовіша людина, яка заробляє сотні мільйонів гривень на різних тіньових схемах, які прекрасно відомі громадськості і відкрито обговорюються в ЗМІ.

Сергій Близнюк народився 16 квітня 1971 року в Краматорську.

Сім'я

Сергій Близнюк є сином колишнього губернатора Донецької області і міністра регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства в кабінеті Миколи Азарова.

Згідно з численними джерелами, син колишнього народного депутата від «Партії Регіонів» не є самостійною фігурою і є виконувачем вказівок власного батька.

Анатолій Михайлович Близнюк є «господарем» Краматорська і одним з найбільш впливових фігур Донбасу. «Пік» його багатства і могутності припадає на 90-ті і 2000-ні роки і особливо, - на часи правління Віктора Януковича.

Колишній «регіонал» був головою правління «Краматорського металургійного заводу», власником «Енергомашспецсталі» ряду інших підприємств. Також він був головою місцевого міського виконкому. Анатолій Близнюк належить до «вічних місцевих князьків».

Близнюк двічі був губернатором Донецької області - в 2002 - 2005 роках, а також у 2010 - 2011 роках. Крім того, Анатолій Михайлович представляв інтереси «Партії регіонів» в Донецькій обласній раді, в якій довгий час головував.

У 2011 - 2012 роках Близнюк-старший був міністром регіонального розвитку в уряді Миколи Азарова, а в 2012 році був обраний народним депутатом України від Партії Регіонів.

Разом з політичною кар'єрою Анатолій Близнюк, за українською традицією, поєднував будівництво власної бізнес-імперії. Примножувати владу і багатство Анатолію Михайловичу допомагали два його сини - Сергій і Олексій, які пізніше самі стали фігурантами безлічі скандальних матеріалів в ЗМІ.

Відзначимо, що Сергій Анатолійович Близнюк тримає в таємниці своє особисте життя. Однак, згідно з інформацією інсайдерів, він є сімейною людиною і має дітей.

Освіта

Сергій Близнюк, Краматорськ для якого є центром ділових і політичних інтересів, має вищу освіту. У 1993 році син тодішнього «нового українця» закінчив Краматорський індустріальний інститут. Сергій Анатолійович є фахівцем в обробці металів тиском, а також професійним інженером-металургом.

Кар'єра і бізнес

Сергій Анатолійович Близнюк з молодих років представляв інтереси бізнес-імперії свого впливового батька. У 2004 році був призначений головою Наглядової ради краматорського заводу «Енергомашспецсталь». У 2011 році підприємство було продано за вигідною ціною, після чого Сергій Анатолійович покинув склад Ради підприємства.

Крім того, до 2010 року Близнюк-молодший регулярно входив до складу Донецької обласної ради. У 2014 році Сергій Анатолійович також хотів потрапити до Верховної Ради як самовисуванець, однак програв вибори і потрапив в ряд скандалів.

Сергій Близнюк також активно працював в громадській сфері. У період з 2003 по 2010 рік обіймав посаду віце-президента Федерації шахів Донецької області. Пізніше «краматорський спадкоємець» став президентом обласної шахової федерації.

Компромат і чутки

Перший скандал навколо імені Сергія Близнюка виник ще в 2011 році. Тоді «сімейне підприємство» «Енергомашспецсталь» було продано російській компанії «Атоменергомаш», що належить державній корпорації «Росатом».

В ході оформлення угоди в пресу потрапила інформація, що краматорське підприємство, яке спеціалізується на виробництві сталі і заготівлі спецобладнання для АЕС, оформлено на дві офшорні фірми з Кіпру.

Скандал докотився до тодішнього міністра Анатолія Близнюка, який порадив журналістам не «заморочуватися». Відзначимо, що «хитре» оформлення свого бізнесу на курортному острові Близнюки так і не пояснили, ні представникам ЗМІ, ні правоохоронцям.

У 2014 році Сергій Близнюк самостійно зумів потрапити в скандал. Восени того неспокійного року, він намагався потрапити до Верховної Ради як самовисуванець.

Однак, передвиборча кампанія Близнюка-молодшого відзначилася звинуваченнями в хамстві і сепаратизмі.

Сергій Анатолійович закликав не піддаватися пропаганді і голосувати за представників Південного Сходу. Кандидат в депутати публічно заявив, що не знає про «проукраїнські погляди» і не довіряє «правим радикалам».

На пропозицію виступити в ефірі однієї незалежної компанії Близнюк відповів, що хоче опустити її журналістів в сміттєвий бак.

На даний момент Сергій Близнюк є фігурантом низки скандалів, пов'язаних зі справами деяких краматорських підприємств, кінцевим бенефіціаром яких він і є.

У ЗМІ з'являлася інформація про те, що Близнюк-молодший є вигодонабувачем групи компаній Fuhrlander.

Підприємство називається виробником вітроенергетичних установок мультимегаватного класу, прибутки якого складають близько півмільярда гривень на рік. Згідно з даними інсайдерів, частку в підприємстві також має Максим Єфремов - нардеп від «Блоку Петра Порошенка».

Також Сергій Анатолійович називається власником «Вітряних парків України», що розвиває мережу електрогенераторів на Півдні і Сході країни. Розвивати бізнес Близнюку допомагав Промінвестбанк, який пізніше зажадав повернення 36-мільйонного кредиту на будівництво потужностей, що залишилися на окупованій території Луганської області.

Відзначимо, що сам Близнюк і його діловий партнер-депутат уникнули відповідальності за кредити, залишивши своїх інвесторів самих розбиратися з проблемними активами.

Відносини між Сергієм Близнюком і Максимом Єфремовим також заслуговують на увагу. Так, нинішній депутат від БПП є ставлеником Анатолія Михайловича, який зробив його спочатку комерційним, а потім і генеральним директором заводу «Енергомашспецсталь».

Крім того, Близнюки представили частки в ряді інших підприємств. Однак, Єфремов не відрізнявся вдячністю і висунув свою кандидатуру в народні депутати від Краматорська одночасно з Сергієм Близнюком, при цьому вигравши у сина колишнього боса.

Відзначимо, що «розлучення» між Близнюками і Єфремовим все ж не трапилося, оскільки вони продовжують вести спільний бізнес, приховуючи цей факт від громадськості.

У 2015 році Близнюки зуміли потрапити в ще один скандал. Так, Олексій Анатолійович (брат Сергія) був звинувачений в незаконному продажі вугілля з окупованої території. В рамках розслідування кримінальної справи проти ще одного Близнюка було вилучено понад 200 тисяч доларів і 12 мільйонів гривень готівкою та інші речові докази. Однак, пізніше цей скандал, як і багато інших, був «спущений на гальмах».

Сімейство Близнюків називають творцями тіньової бізнес-імперії і головними одержувачами незаконної вигоди від проведення різних тендерів.

Анатолій Близнюк називається «господарем» Краматорська, контроль над яким був узятий ще в 90-ті роки у співпраці з одіозними кримінальними кланами.

Родині Близнюків приписується контроль над більш ніж десятком місцевих підприємств, захоплених Анатолієм Михайловичем ще за часів правління Леоніда Кучми.

Колишнього губернатора і його сім'ю звинувачують у рейдерстві, розкраданні державних коштів і зловживанні владою.

Наприклад, підконтрольна сімейству компанія «Сінтезпродсервіс» вигравала тендери на поставку продуктів харчування всім державним підприємствам міста, отримавши на це сотні мільйонів чистого прибутку.

У роки перебування Анатолія Михайловича при владі його син Сергій звинувачувався в ряді рейдерських атак на підприємства в Краматорську, Червоному Лимані і Слов'янську.

Саме його називають бенефіціаром «Краматорського заводу важкого верстатобудування», «Старокраматорського машинобудівного заводу», «Краматорського заводу металоконструкцій», «Краматорського залізобетону» і ряду інших підприємств.

Сергій Анатолійович також є власником кількох транспортних підприємств міста. При цьому, Близнюк нібито відбирав дані підприємства у власників шляхом силового тиску і переоформляв через різні офшори.

Сергій Близнюк також звинувачується в умисному руйнуванні транспортної інфраструктури рідного Краматорська з метою заробітку на нових тендерах із закупівлі автобусів.

Так, в Краматорську вирішили відмовитися від трамвайного транспорту і передати послуги з перевезення пасажирів автобусами приватних перевізників. Кінцевими вигодонабувачами «транспортної реформи» називають Близнюка і Єфремова, на автобуси яких і пересаджують жителів Краматорська.

Компанії, які пов'язують з Сергієм Близнюком останні роки, як і раніше, «вигравали» тендери на проведення різних будівельних робіт. Зокрема будівельна компанія "Крамгорстрой" отримала замовлення на будівництво льодової арени в Краматорську вартістю 56 мільйонів гривень, реконструкцію парку "Пушкіна" в Краматорську за 23 мільйони, ремонт місцевих лікарень і ряд інших об'єктів.

Декларація

Сергій Близнюк тримає в таємниці інформацію про власні доходи. Однак, у 2011 році його статки оцінювалися в 150 мільйонів доларів, що робило його одним з найбагатших українців. Також користується елітними об'єктами нерухомості, кількома авто і предметами розкоші.

Відео

Згадки про персону