Сергій Іванович Чернов народився 22 серпня 1961 року у місті Красноград Харківської області.
Освіта
Сергій має три дипломи: інженера-механіка, держуправлінця та юриста. Чернов — доктор наук з держуправління.
Сім’я
Чернов перебуває у шлюбі. Дружину звуть Світлана. У подружжя є син Дмитро. Він має частку (90%) у статутному фонді фермерського господарства "Сейлор" та у ТОВ "Перемога 2016" (33,34%), яке займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
Кар'єра
Після закінчення інституту механізації та електрифікації сільського господарства у 1983 році Сергій працював за своєю спеціальністю на виробничому об'єднанні "Сортсеменапром". До 1992 року Чернов обіймав посади провідного та головного фахівця в Агропромисловому комітеті Харківський, а також на об'єднанні "Агропромсовет".
Потім два роки Чернов очолював обласне сільськогосподарське управління. З 1994 по 1997 рік він керував відділом по організації фермерських господарств того ж управління. Протягом наступних чотирьох років Сергій пропрацював у кріслі заступника начальника Головного управління сільського господарства. Керував управлінням техполітики.
У 2001 році він став радником з економіки харківського губернатора Євгена Кушнарьова. На цій посаді він провів чотири роки.
З 2005 по 2006 році Сергій працював помічником народного депутата IV скликання Верховної Ради Людмили Давидової.
Два рази він й сам брав участь в парламентських виборах. Але в 2006 та 2007 роках Чернов опинявся нижче прохідного місця в партійному списку (Партія регіонів).
Чернов три рази вдало балотувався до Харківської обласної ради. У 2006 і 2010 році — від Партії регіонів, у 2015 — від партії "Відродження". Два перших роки (2006 — 2008) у стінах облради обіймав посаду заступника глави, з 2008 року — він голова Харківської облради.
У 2019 році Чернов взяв участь в парламентських виборах у якості кандидата від партії "Опозиційний блок" по 179-му мажоритарному округу (місто Лозова, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони Харківської області). З результатом у 17,25% голова Харківської облради зайняв друге місце, програвши Олексію Кучеру з партії "Слуга народу" (50,61%).
Депутат — голова наглядової ради юридичної академії з 2016 року. Також він професор кафедри менеджменту та публічного адміністрування факультету менеджменту Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.
Компромат
У січні 2014 року голова облради Сергій Чернов, зі своїми заступниками, тодішнім харківським губернатором Михайлом Добкіним та депутатами від Партії регіонів з'явився на сесії в чорних футболках з написом "Беркут".
Через місяць Чернов став учасником з'їзду депутатів всіх рівнів з південно-східних областей та Автономної Республіки Крим, ініційованого всеукраїнським громадським союзом "Український фронт", який в.о. президента Олександр Турчинов назвав "з'їздом сепаратистів".
Як відзначають у засобах масової інформації, багатьох "обурило вимога Харківської обласної ради звертатися до чиновників, обов'язково додаючи "шановний". Дана вимога була складена заступником голови управління з питань комунальної власності Іриною Потопальською.
У ньому вказувалося обов'язкова вимога звертатися у листах на ім'я голови облради Сергій Чернова "шановний Сергію Івановичу!" та додавати в кінці листа "з повагою".
"Листи, які не відповідають вимогам, будуть повернуті без розгляду", — підкреслили в тексті.
У ЗМІ також повідомляли про відвідування Черновим Криму вже після окупації та зустрічі з самопроголошеним головою парламенту півострова Володимиром Константиновим.
У пресі зазначалося, що після "офіційної зустрічі та інтерв'ю шановні фанати Путіна Чернов Сергій Іванович і Константинов Володимир Андрійович вирушили в елітний (за мірками Сімферополя) готель "Москва". Під входом їх зустрічали дві дівчини на вигляд 15-17 років ".
"Фотографії старих сепаратистів, які входять у вестибюль готелю Москва у супроводі малолітніх дівчат легкої поведінки опублікував місцевий блогер, а також сайт "Кримська газета". Однак пізніше знімки були видалені з інтернету.
Очільник Харківської обласної ради володіє квартирою (107,60 кв.м.), місцем для парковки (23,6 кв.м.) та гаражем (21,9 кв.м.) у Харкові. Світлана Чернова — власниця земельної ділянки (8991 кв.м) та недобудованого будинку (267,8 кв.м.) у селі Бугаївка, а також нежитлового приміщення (167 кв.м.) в Харкові. Синові депутата належить квартира (162,7 кв.м.), гараж (20,9 кв.м.) та два машиномісця (17 та 16,8 кв.м.) у Харкові.
З цінного рухомого майна Чернов задекларував ювелірні прикраси (запонки, сережки, каблучки, ланцюжки), бібліотеку друкованих видань і марок, три картини, норкову шубу, наручний годинник в кількості трьох штук.
Власного автомобіля у Сергія Чернова немає. Його дружина пересувається на Audi Q7 3.0 2015 року випуску за 2,37 мільйона гривень. Син їздить на BMW M5 1995 року випуску, яку він придбав в 2015 році за 35 тисяч.
У 2018 році зарплата голови облради склала 555 тисяч. Ще 31 тисячу він отримав за роботу за сумісництвом — в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Банківські відсотки принесли Чернову 99,8 тисячі. Стипендія почесного громадянина Харкова — 223 тисячі.
Підприємницька діяльність принесла Світлані 348 тисяч. Страхові виплати — 47 тисяч. Дмитро Чернов отримав 12 тисяч в якості банківських відсотків.
У банку очільник обласної ради зберігає 68,9 тисячі гривень, 66 тисяч доларів і 14 тисяч євро. У дружини на рахунку 1,6 тисячі євро, у Дмитра — 9,8 тисячі доларів і 2 тисячі євро.
Готівковими коштами Сергій Чернов задекларував 80 тисяч гривень, 70 тисяч доларів і 6 тисяч євро. У Світлани — 27 тисяч гривень, 12 тисяч доларів і тисяча євро, у сина — 10 тисяч доларів, 12 тисяч гривень і тисяча євро. На суму в 130 тисяч гривень подружжя Чернових мають активи у дорогоцінних (банківських) металах.