Сергій Червяков
  • Дата народження
    20 травня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Червяков
5721

Сергій Червяков

Червяков Сергій Вікторович: депутат Одеської облради, фірма якого виконувала замовлення, схожі на рейдерські захоплення

Сергій Червяков - Фото 1

Червяков Сергій Вікторович — депутат-кнопкодав, чиє охоронне агентство часто бралось за сумнівну роботу та перемагало у тендерах від обласних структур.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Сергій Вікторович Червяков народився 20 травня 1964 року у місті Одеса.

Освіта

Червяков після закінчення середньої школи №31 став курсантом вищого артилерійського командного училища в Одесі.

Сім’я

Сергій перебуває у шлюбі. Дружину звуть Оксана Куценко. У подружжя двоє синів: Віктор і Вадим.

Кар'єра

Сергій служив у радянській армії на різних офіцерських посадах у Монголії та Середній Азії. Червяков брав участь у бойових діях. Після розпаду СРСР він був звільнений із збройних сил у званні капітана.

Сергій Червяков - Фото 2

Після армії Червяков зайнявся бізнесом. У 1998 році Сергій заснував приватне підприємство "Сіомед". Через чотири роки він став головою служби багажних та поштових перевезень компанії "Автолюкс". У 2005 році заснував охоронну фірму "Олімп-Юг". Він засновник та кінцевий бенефіціар ТОВ "Охорона-Сервіс-Тірас" у місті Білгород-Дністровський.

Корпоративні права Сергія Черякова:

  • ТОВ Олімп Престиж Продукт — 75% від загального капіталу (діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами);
  • ТОВ "Рубікон - II" —  25% від загального капіталу (технічне обслуговування і ремонт автотранспортних засобів).

У 2015 році Червяков став депутатом Одеської обласної ради від партії "Опозиційний блок". Він член однойменної фракції, постійної комісії з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, а також міжфракційної депутатської групи "Право і порядок".

Сергій Червяков - Фото 3

Компромат

Охоронна фірма депутата "Олімп-Юг", за інформацією одеських ЗМІ, "прославилась як охоронне агентство, яке часом береться за виконання незаконних замовлень, більше схожих на рейдерські захоплення".

Самого ж депутата представники преси підозрюють "у зловживанні владою та збагаченні на тендерні закупівлі". За їх переконанням він порушує "ст. 22 ЗУ "Про запобігання корупції", ст. 364 КК "Зловживання владою або службовим становищем", ст. 3 Закону України "Про державні закупівлі".

Сергій Червяков - Фото 4

Журналісти відзначають, що компанія Червякова брала участь у кількох резонансних подіях. Так, охоронці "Олімп-Юг" завадили знести паркан на незаконному будмайданчику в центрі Одеси (вулиця Успенська, 17). Також вони брали участь у перестрілці з іншою охоронною фірмою "Ас" з Дніпра через готель "Вілла ле Прем'єр", яку не могли поділити її власники.

Представники преси звернули увагу і на те, що "Олімп-Юг" переміг в тендері на охорону будівель прокуратури. Це, на їхню думку, "благодатний ґрунт для змови". При цьому, охоронна фірма не мала дозволу на вогнепальну зброю, наявність якого була обов'язковою умовою участі в конкурсі.

"Гроші на потреби прокуратури виділяються з бюджету області. Тому, на думку журналістів, "в обмін на виграш у тендері депутат може пообіцяти голоси своєї фракції при розподілі бюджету".

Сергій Червяков - Фото 5

Перемогла фірма депутата облради й ще в одному великому тендері на охорону державного підприємства: інкасацію поштових відділень Одеської дирекції "Укрпошти" на суму в мільйон гривень.

Ще однією перемогою фірми Червякова закінчився тендер на охорону автомобільного парку обласної ради (623 тис грн). Цікаво й те, що другий учасник тендера КП "Регіональна служба охорони Одеської облради" запропонував свої послуги на 38 тисяч нижче.

Однак ця пропозиція була відхилена нібито через порушення в документації. У ЗМІ зазначили, що "фактично одне підприємство облради відхилило найбільш низьку пропозицію іншого підприємства Одеської облради".

Таким чином, журналісти прийшли до висновку, що "підприємницька діяльність депутатської компанії та її участь у тендерах на публічні закупівлі призводить до особистого збагачення даних посадових осіб".

Сергій Червяков - Фото 6

У 2016 році проєкт "Наші гроші" повідомляв, що чверть депутатів Одеської обласної ради приховали від декларування свій бізнес. Серед них опинився й "опоблоківець" Сергій Червяков. У декларації за 2014 рік він "не вказав свої внески в п'яти фірмах, в яких він має/мав частки".

Сергій неодноразово "попадався" на кнопкодавстві. Журналісти сайту "Ізбірком" відзначали, що Червяков тільки на одному засіданні у червні 2018 року двічі натискав кнопки для голосування за своїх колег-депутатів.

Декларація

У березні 2020 року Сергій Червяков опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Сергій Червяков - Фото 7

Депутату обласної ради належить земельна ділянка (410 кв.м.), житловий будинок (252,7 кв.м.), квартира (85,5 кв.м.), гараж (17,3 кв.м.) та машиномісце ( 51,8 кв.м.) в місті Одеса.

У селищі Великодолинське він має ще одну земельну ділянку (601 кв.м.). У спільній власності він володіє нежитловим приміщенням стоматологічного кабінету (82,4 кв.м.), нежилими приміщеннями (92,4 і 236,3 кв.м.) та ще однією квартирою (107 кв.м.) в Одесі. Дружина Червякова має квартиру (85,4 кв.м.) та машиномісце (24,4 кв.м.)

Автомобільний парк одеського депутата складається з чотирьох легкових (два ВАЗа і два Lexus) та однієї вантажної (Газель) машини.

Дохід Червяков від зайняття підприємницькою діяльністю за 2019 рік склав майже чотири мільйони гривень. Оксана Куценко поповнила сімейний бюджет на мільйон гривень. Готівковими коштами депутат облради задекларував 100 тисяч гривень і 30 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону