Сергій Григорович
  • Дата народження
    18 квітня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Григорович
421

Сергій Григорович

Сергій Григорович: "трієчник" з 90-х, який розбагатів на створенні відеоігор

Сергій Григорович - Фото 1

Сергій Григорович - унікальний підприємець. Він двічі намагався здобути вищу освіту, але не зміг закінчити жоден з вишів. При цьому, свої перші великі гроші почав заробляти вже з 12 років. У 16 років заснував власну компанію GSC Game World, а в 20 - став доларовим мультимільйонером. Вважає, що в крадіжці ідей і несплаті податків немає нічого поганого.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини та компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Григорович Сергій Костянтинович народився 18 квітня 1978 року в Києві на Оболоні.

Відомий як розробник легендарних комп'ютерних ігор і керівник власної компанії GSC Game World. Уже в 20 років він заробив свій перший мільйон доларів, в 23 - створив популярну в світі гру "Козаки", а в 29 - випустив легендарну гру S.T.A.L.K.E.R.

Захоплюється мотоспортом, любить грати в баскетбол і теніс.

Сім'я

Батько Сергія працював радіотехніком, мати була журналісткою. Має молодшого брата Євгена, який з 14 років працює в GSC. Саме під його керівництвом вийшов проект Козаки II.

Підприємець одружений, виховує двох синів.

Освіта

У школі Сергій любив математику і фізику, а ось мови, біологію або подібні предмети - зовсім ні. Був неформальним лідером, і цим подобався багатьом дівчатам. Міг навіть бійку влаштувати. Але все ж був піонером, і ставився до цього як до чогось дуже хорошого, хоч його поведінка говорила про зворотне. В 4-му класі навіть став старостою.

При цьому, Григорович не приховує, що в шкільні роки у нього було багато трійок і "паршива" поведінка, яка призвела до того, що його мало не поставили на облік в міліції.

Сам же підприємець не вважає свої "трійки" чимось поганим. Він згоден з тим, що в лихі 90-і потрібно було пристосовуватися, виживати, боротися за місце під сонцем. Відмінники зі своєю начитаністю, широким світоглядом і зразковою поведінкою не могли цього зробити, тому з них практично не виходили успішні і заможні люди. "Двієчником" теж погано було бути. А ось "трієчники" в 90-і якраз змогли себе проявити.

Після школи Сергій Григорович вступив до Київського політехнічного інституту на радіотехнічний факультет. Однак вже після першого семестру покинув навчання, оскільки не здав сесію. Каже, причиною тому послужила сильна зайнятість: було складно вести бізнес і при цьому вчитися.

Трохи пізніше молодий підприємець знову спробував здобути вищу освіту, вступивши на економічний факультет Міжнародного науково-технічного інституту, але і там надовго не затримався.

Більше нікуди не вступав, а зосередився на розвитку свого бізнесу.

Сергій Григорович - Фото 2

Кар'єра

У 5-му класі Сергію Григоровичу пощастило поїхати за програмою обміну до Франції. Ця поїздка сильно вплинула на становлення хлопця як бізнесмена. З-за кордону він привіз дві відеоігри, які після свого повернення почав здавати в оренду своїм однокласникам. Хоча зараз Сергій розуміє, що тоді брав у дітей гроші, які батьки давали їм на обід, це сформувало думку, що на відеоіграх можна добре заробляти.

Крім підприємницької хватки, у зовсім ще юного Григоровича було багато бізнес-ідей. Більшість з них були просто смішними (наприклад, він хотів розробляти ігрові джойстики, навіть на виробництво їздив), але дозволяли залишатися в фокусі.

Одного разу Сергій побачив комп'ютерну гру Duke Nukem з англомовним озвученням. Він перевів її на російську мову (зробивши запис перекладу на мікрофон за 3 долари) і запропонував файл одній з найбільших в Росії піратських студій. А вони взяли і випустили гру з озвученням Григоровича, заплативши хлопцеві 1200 доларів.

Це дало розуміння того, що якщо бути в потрібний час в потрібному місці, то навіть з божевільною ідеєю і найдешевшою реалізацією можна добре заробити.

Після того, як Григоровичу вдалося заробити хороші на той час гроші на озвучці відеоігор, він почав наймати фахівців високого рівня, які зламували ігри та переводили їх на російську мову. За кожну таку гру команда отримувала близько 1,5-2 тисяч доларів. При цьому, витрачав Сергій на кожен проект всього 300-400 доларів. За місяць вдавалося озвучувати більше 20-ти ігор.

Разом з цим, співробітники Григоровича займалися випуском електронних енциклопедій, навчальних програм і дитячих ігор. Кожен з напрямків давав близько 500 тисяч доларів доходу.

Зібравши пристойну суму грошей, Сергій вклав її у створення власної компанії GSC Game World. Це був 1995 рік - на той момент Григоровичу було всього 16 років.

Мало хто з 16-літніх хлопчаків може похвалитися тисячними заробітками в доларах і власним підприємством. Ось і в податковій Сергію ніхто не вірив - вважали його підставною особою і довго відмовляли в оформленні компанії.

Цікаво, що в назві фірми зашифровані ініціали засновника латинськими буквами. Логотип він придумав ще в 12 років.

Попри хороші заробітки, справжній успіх прийшов до Сергія Григоровича з появою гри "Козаки". Запустивши "Козаків" в Україні, підприємець вирішив також представити їх разом з іншими продуктами на міжнародній виставці Milia в Каннах. Несподівано для всіх гра викликала великий інтерес завдяки національному колориту і першому реал-тайм ЗD.

Хоча розробки Григоровича і помітили, укладати контракти європейці не поспішали. Нікому не відома компанія, ще й з "совдепії"... Навіть коли "Козаки" вже били всі рекорди в чартах, багато видавців все ще обережно ставилися до фірми з України. Тільки з часом ситуація змінилася, почали приходити більш серйозні контракти.

Попри те, що справи йшли добре, у власника GSC Game World трапилась так звана "криза середнього віку", в результаті якої він збирався закрити компанію. Про це Григорович повідомив на початку грудня 2011 року. На щастя, за рік бізнесмен розібрався з собою, і в березні 2013 року GSC Game World відновила роботу.

У березні 2015 року розробники представили третю частину популярної гри "Козаки-3", а в травні 2018-го заявили про розробку другої частини "S.T.A.L.K.E.R."

У нинішній час Сергій Григорович розвиває GSC, займаючи в компанії посаду гендиректора.

Сергій Григорович - Фото 3

Новини та компромат

Пошуки "фашистів" і "бандерівців"

У червні 2014 року відомий розробник відеоігор Сергій Григорович провів цікавий експеримент.

Мільйонер прогулявся центром Києва з георгіївською стрічкою на грудях, з якою виступали сепаратисти в східних регіонах України. Таким чином він хотів зрозуміти, чи є в столиці ті "фашисти" та "бандерівці", про яких говорять російські ЗМІ.

Про свій експеримент Григорович докладно розповів у Фейсбуці. Під фото на Майдані він докладно описав, як шукав георгіївську стрічку, як дав інтерв'ю на камеру, як на нього реагували перехожі, а також як до ідеї поставилася його дружина.

Як виявилося, знайти "таку сувенірку" в Києві виявилося непросто. Ні в одному з сувенірних магазинів георгіївської стрічки не виявилося, тому Сергій купив тасьму з георгіївськими кольорами, відповідно звернув і прикріпив на груди звичайною шпилькою. На здивоване запитання продавчині, навіщо він це зробив, Григорович пожартував, сказавши, що бачить в цьому кращий спосіб піти в інший світ.

Приїхавши на Майдан, підприємець побачив телевізійників і тут же напросився на інтерв'ю. Говорив про толерантність і повагу чужої думки.

Стрічка привертала увагу перехожих, які зупинялися і з подивом дивилися на Григоровича. З деякими Сергію вдалося поспілкуватися. У розмові одним говорив, що підтримує ЛНР, іншим - що за ДНР.

Хоча люди були здивовані, роздратовані і навіть відверто злі на такий жест, всі поводилися толерантно, ніхто бійку не затіяв.

Дружину Григоровичу залучити до експерименту не вдалося. Вона сильно переживала за Сергія - плакала, казала, що хтось його обов'язково поб'є. Через істерику її довелося відвезти додому.

У підсумку, власник GSC експериментом залишився задоволений. Зрозумів, що в столиці панує толерантна атмосфера. Як кияни, так і приїжджі поважають будь-які думки, навіть якщо вони кардинально відрізняються від їхніх переконань.

Сергій Григорович - Фото 4

Відмова від участі в російському IT-форумі

Розробник легендарних відеоігор "Козаки" і S.T.A.L.K.E.R. Сергій Григорович відмовився приїжджати в Росію для участі в IT-форумі через агресію з боку РФ.

На своїй сторінці в Фейсбуці він написав, що хоча колабораціонізм і вважається нормою, а відношення між людьми важливіше за політику, особисто він не вважає правильним виступати у ворожій країні.

При цьому Григорович пообіцяв приїхати, коли Україні буде повернута цілісність, а РФ буде дотримуватися договору про мир і ненапад.

Вихід нової гри "S.T.A.L.K.E.R. 2"

Гра "S.T.A.L.K.E.R." стала справжньою легендою серед любителів відеоігор. Нещодавно команда розробників GSC Game World знову порадувала шанувальників "Сталкера", офіційно оголосивши про реліз нової версії в даній серії - "S.T.A.L.K.E.R. 2", який вийде вже зовсім скоро.

Про запуск другої частини популярної гри в травні 2018 року розповів сам Сергій Григорович на своїй сторінці в Фейсбуці, прикріпивши до посту посилання на сайт stalker2.com. Реліз гри планується на 2021 рік.

Цікаво, що розробку версії "S.T.A.L.K.E.R. 2" компанія планувала ще в 2010 році, але вже через рік Григорович звернув процес і розпустив команду програмістів.

Сергій Григорович - Фото 5

Податки як подразливий чинник

Відомий бізнесмен і розробник вважає, що життя і так "складна штука", тому потрібно позбавлятися від усіх подразливих чинників. І податки, на його думку, - це один з таких факторів. Ще Григорович каже, що держава - це влада над населенням, а будь-яка влада розповідає своїм підлеглим, як жити. Такий стан речей він вважає насильством.

З таких міркувань про владу випливає і переконання про податки, сплата яких, на думку Сергія, зменшує інвестиційні можливості і заважає запускати нові проекти. Тому якщо хтось може не платити податки, нехай не платить - вважає підприємець.

Або хоча б зведе до мінімуму виплати податкової. Тоді співробітники цієї компанії отримають не менші зарплати, ніж у конкурента, а сама фірма завдяки цьому стане більш конкурентоспроможною на ринку.

Крадіжка ідей - це добре

Сергій Григорович переконаний, що просто красти - це погано, але якщо красти ідеї, то в цьому немає нічого соромного.

Бізнесмен знову повертається до того, що сучасний світ дуже складний, тому будь-яка ідея вже приходила комусь в голову. Ми всі знаємо, що красти - погано, тому коли справа стосується ідей, спрацьовує цей емоційний бар'єр. При цьому, у ідей немає авторства, - вважає Григорович, - навіть за законодавством ідеї не патентуються. Він пропонує іншу установку - збирай ідеї (навіть якщо вони чужі) і втілюй їх по-своєму.

Статки і джерела доходів

Складно сказати, скільки заробляє Сергій Григорович, проте можна сказати з впевненістю - чимало.

Одні тільки "Козаки" принесли бізнесменові 100 мільйонів доларів. При цьому, за "Сталкера" він планує отримати вдвічі більше - близько 200 мільйонів доларів.

Попри такі доходи, Сергій воліє розумно витрачати гроші. Наприклад, він говорить, що ніколи не купує собі окуляри за 100 доларів, вважає, зійдуть і ті, що по 3 долари - все одно згубить.

Ось на чому молодий мільйонер точно не економить, так це на автомобілях - у нього їх уже близько десяти. Каже, що має стільки машин, оскільки ніколи їх не продає. В автопарку Григоровича є два мотоцикли, а також улюблені "Порше-Кайен" і "Феррарі - 430". Колекціонує авто, тому що розбирається в них і, до того ж, займається мотоспортом.

Згадки про персону