Сергій Магера
  • Дата народження
    8 листопада 1956
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Магера
3782

Сергій Магера

Магера Сергій Васильович: представник "оппоблока", який на виборах залишив позаду "слугу народу"

Сергій Магера - Фото 1

Магера Сергій Васильович, який балотувався до Верховної Ради від "Опозиційного блоку", на позачергових парламентських виборах 2019 року  переміг по 58 округу в Донецькій області. Подейкують, свою роль зіграли "совкові" методи агітації - роздача пакетів з продуктами і обіцянки захистити російську мову.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Сергій Магера народився 8 листопада 1956 року в Маріуполі (Донецька область). З 2002 року є депутатом міськради. У 2019 році вперше обраний народним депутатом України від "Опозиційного блоку". Має профіль у Фейсбук, де регулярно ділиться інформацією про роботу "Метінвесту" і особистими фото.

Сім'я

Одружений з Наталією Луковніковою, яка працює на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча. Виховав сина.

Освіта

Після школи Сергій Магера вступив до Таганрозького радіотехнічного інституту, де отримав спеціальність інженера-електрика. Потім закінчив Донецький державний університет, де вивчав економіку.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху Сергій Васильович працював у радіотехнічному інституті старшим лаборантом.

Згодом влаштувався в компанію "Виброприбор" в Таганрозі. З 1980 по 1984 рік керував організаційним відділом, а незабаром став першим секретарем РВ ВЛКСМ в Ленінському РВ ВЛКСМ в місті Таганрог. Після цього ще 4 роки обіймав посаду заввідділу пропаганди і агітації Ленінського РВ КПРС.

Наприкінці 80-х повернувся до Маріуполя, де до 1990 року працював інструктором відділу пропаганди і агітації в міській організації Комуністичної партії України.

На початку 90-х очолював ВО "Формат" в Маріуполі. Потім з 1997 до 2013 року координував прес-службу Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, де до сьогодні працює його дружина.

У серпні 2013 року займався муніципальним розвитком міста в департаменті зі зв'язків з громадськістю в компанії "Метінвест". З 2015 року керує цим департаментом.

З 2002 року є депутатом Маріупольської міськради.

Представляє політичну партію "Опозиційний блок". На виборах 2019 року здобув перемогу по одномандатному виборчому округу №58 в Донецькій області, набравши 30,49% голосів і залишивши позаду кандидата від "Слуги народу" Віктора Романюка, за якого проголосували лише 22,23% виборців.

І це при тому, що на позачергових виборах "Опозиційний блок" не набрав достатньої кількості голосів для проходження в Верховну Раду 9-го скликання.

Компромат

Коли ЗМІ почали повідомляти результати позачергових виборів до Верховної Ради 9-го скликання, виявилося, що "Радикальна партія" та "Опозиційний блок" не набрали достатньої кількості голосів для проходження в парламент, залишившись за бортом великої політики.

Що стосується виборів по мажоритарних округах, то на деяких з них висуванці від "Опозиційного блоку" таки здобули перемогу. Як приклад, у Маріуполі більшість виборців віддали свої голоси за Вадима Новинського і Сергія Магеру.

Говорять, перемогти на виборах Магері допомогла протекція мера Маріуполя Вадима Бойченка, який багато агітував містян за представників "Опозиційного блоку", а також підкуп виборців.

Про те, що маріупольський кандидат по округу №58 Сергій Васильович Магера незадовго до виборів роздавав людям пакети з продуктами, повідомив у Фейсбуці громадський діяч Кирило Вишняков.

У своєму пості він написав, що спочатку люди нардепа виступали за Росію і проти НАТО, а потім почали роздавати пакети з їжею, заради яких багато хто туди і прийшов. Одна бабця так хотіла отримати "пайок", що навіть залишила в натовпі свою маленьку внучку. "Це все і є наше оточення, і вони, безумовно, переможуть такими пакетиками", - заявив у соціальній мережі активіст.

В одному зі своїх інтерв'ю Сергій Магера розповів, що вважає децентралізацію однією з найбільш правильних реформ, які були проведені в Україні за останніх кілька років, оскільки перерозподіл коштів дозволив представникам влади на місцях самостійно управляти фінансами. При цьому нардеп заявив, що навіть при ефективності реформи гроші не завжди коректно перерозподілялися по регіонах. Наприклад, влада надала українцям пільги, але не змогла забезпечити їх виплату, у зв'язку з чим почала вигадувати різні шляхи відходу.

Декларація

Згідно з електронною декларацією, Сергій Васильович Магера на посаді директора по регіональному розвитку Маріупольського металургійного комбінату (ММК імені Ілліча) заробив за 2017 рік 1 мільйон 55 тисяч гривень. Крім цього, він отримав майже 330 тисяч гривень в якості гонорару від компанії "Метінвест" і ще 126 тисяч 800 гривень - в якості пенсії.

На банківському рахунку Магери в 2017 році лежало 120 тисяч гривень. Ще 1,4 тисячі євро і 21,6 тисячі доларів подружжя зберігали готівкою.

З нерухомості нардеп задекларував лише квартиру дружини площею 60,4 кв.м. в Маріуполі. Їздить він на КІА SPORTAGE 2006 р.в., а Наталія - ​​на Ford Focus 2013 р.в.

Крім цих автомобілів Сергій Васильович купив у травні 2017 року VOLKSWAGEN TOUAREG 2012 р.в. більш ніж за 600 тисяч гривень.

Як видно з наступної декларації, вже на початку 2018 року дружина депутата придбала земельну ділянку на 1200 кв.м. під Маріуполем, а сам Магера продав свій КІА SPORTAGE. Загальний дохід чиновника склав майже 1,8 мільйона гривень.

Також у 2018 році подружжя поповнили свої заощадження. Так, 150 тисяч гривень у них лежало на банківському рахунку, і ще 30 тисяч доларів і 2 тисячі євро зберігалось готівкою.

Згадки про персону