Міхалок Сергій Володимирович: українсько-білоруський музикант
Міхалок Сергій Володимирович — рокер, заслужений артист України, у минулому лідер гурту “Ляпис Трубецкой”, нині лідер рок-гурту “Ляпіс-98”, також поет і автор пісень, соліст панк-рок-гурту Brutto.
Біографія
Сергій Міхалок народився 19 січня 1972 року в місті Дрезден, що в Німеччині.
Сім’я
Сергій Міхалок народився в сім'ї військового, тому з дитинства йому довелося частенько змінювати місце проживання. Сам же Сергій є етнічним білорусом. Він народився в Дрездені, але незабаром переїхав на Алтай. У школу хлопчик пішов у Норильську. Через деякий час сім'я осіла в Мінську.
Особисте життя
Сергій Міхалок двічі був одружений. Його першою дружиною стала рокерша Олеся Берулава. Через деякий час обраниця Сергія також створила свою рок-групу «Мантана», а пізніше перемкнулася на авторський синтіпоп-проєкт «Marry Poppins».
У цьому союзі народився син Павло (1995 р. н.).Через деякий час Сергій і Олеся розлучилися. Міхалок одружився вдруге.
Його новою дамою серця стала актриса Світлана Зеленковська. Вони таємно одружилися в Одесі. У шлюбі з нею народилося троє дітей. У 2013 році на світ з'явився Макар. Через 6 років у Сергія та Світлани народився ще один син — Федір. А в 2020 році сім’я знову поповнилася і знову сином. Хлопчика назвали Мироном. Сім'я проживає в Києві.
Освіта
Сергій Міхалок закінчив школу у Норильську. Потім Сергій закінчив Мінський інститут культури.
Кар’єра
Сергій Міхалок заснував панк-рок-гурт «Ляпис Трубецкой» в 1989 році (він проіснував до 2014-го). Пізніше Міхалок став режисером, сценаристом і актором театру «Бамбуки». Далі він поєднував діяльність у своїй рок-групі з роботою арт-директора в мінському клубі «Аддис-Абеба».
У 2000 році він став співзасновником і учасником комічного дуету «Саша і Сірожа», рік потому Міхалок став співзасновником творчого об'єднання «Діти Сонця». Пізніше Сергій Міхалок співпрацював із колективом «Крамбамбуля» і виступав з авторської поезією під псевдонімом Юзик Кілєвіч.
Сергій Міхалок заснував групу «Brutto» в 2014 році. Через рік він і його продюсер Антон Азизбекян отримали посвідку на проживання в Україні. У 2016-му Міхалок запустив ще один проєкт — «Ляпис-98», репертуар якого складають старі хіти «Ляписа Трубецкого».
У 2018 році спільно з Володимиром Опсеницею, гітаристом «Океану Ельзи» Сергій створив гурт «Drezden». Він названий на честь рідного міста Міхалка. Звучання «Drezden» значно відрізняється від типового стилю панку Сергія. У рамках цього проєкту Міхалок вирішив поекспериментувати з електронщиною.
У серпні 2020 року Сергій Міхалок був удостоєний звання Заслужений артист України. Указ підписаний президентом України Володимиром Зеленським.
Найбільш відомими піснями у виконанні Сергія Міхалка стали хіти гурту “Ляпис Трубецкой”. Досі вони популярні та затребувані. На відеохостингу Ютуб ці пісні та кліпи на них зібрали мільйони переглядів. Наприклад, трек “Воины света” зібрав 30 мільйонів переглядів, “Капитал” — 14 мільйонів, “Я верю” — більше 8 мільйонів, “Яблони” — майже 5 мільйонів.
Гурт Brutto випустив три студійні альбоми: Underdog, “Родны край”, “Рокі”. Крім цього, гурт має низку синглів та багато відеокліпів.
На карантині Сергій Міхалок навіть почав співати українські народні пісні. Так, він записав власний переспів української пісні “Несе Галя воду”. У підписі до ролика сказано, що Сергій Міхалок уперше співає українською, але це не зовсім так. У репертуарі музиканта є пісня "Середні віки", в основу якої увійшли вірші українського поета та прозаїка Сергія Жадана.
Політичні заяви
Сергій Міхалок неодноразово висловлювався так, що з його слів витікало різке неприйняття нинішнього самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Засновник «Ляписа Трубецкого» підтримав безстроковий страйк у Білорусі.
«Усі наші колективи — Bruttо, „Ляпіс-98“, Drezden, „Культура“ та The superbullz не виступатимуть у Білорусі до повної зміни злочинного режиму!», — написав Міхалок у своєму Instagram.
Він заявив, що музиканти перерахованих гуртів не визнають легітимність Олександра Лукашенка і вважають владу країни «злочинною хунтою».
«Ми різко засуджуємо дії карників та вимагаємо покарання щодо кожного епізоду геноциду проти власного народу. Ми наполягаємо на звільненні всіх політв'язнів та проведенні нових вільних виборів у Білорусі! Живе Білорусь!», — висловився Сергій Міхалок.
Компромат
Сергій Міхалок, алкоголь та наркотики
Як зізнався Сергій Міхалок, до народження первістка він був запійним алкоголіком. Крім того, рокер зловживав наркотиками. У 90-х рр. Сергій навіть впав у клінічну смерть через передозування «джефом». Обидві звички він кинув тільки у 2010 році. До того моменту його вага коливалася в межах 100 кг. У 2010-му Сергій міцно взявся за своє здоров'я. Він зайнявся спортом, схуд майже на 30 кг і відмовився від шкідливих звичок.
Проти “тоталітаризму”
Сергій Міхалок вважає, що справжній рокер завжди повстає проти соціальної несправедливості. Сам же він неодноразово публічно виступав з критикою тоталітарного режиму в Білорусі та Росії. Зокрема, Міхалок називав політику Путіна тиранією. За відкритість своєї позиції він отримав неприємності.
У 2011 році гурт «Ляпис Трубецкой» потрапив в «чорний список» колективів Білорусі, які засудили розгін мітингувальників владою 19 грудня 2010 року. Акція протесту проходила під час президентських виборів. Жителі Білорусі виступили проти Олександра Лукашенка, який став беззмінним правителем.
Потім за різкі висловлювання на адресу Лукашенка, якого Сергій вважає своїм ворогом, йому доводилося приходити на допит в міліцію.
Розкол всередині гурту
У грудні 2013 року група «Ляпис Трубецкой» прибула до Києва з концертом.
Усупереч небажанню продюсерів колективу і деяких його учасників, Сергій Міхалок виступив на Євромайдані. Він висловив свою підтримку і захоплення українським народом, який вирішив скинути тоталітарну корумповану владу. З такими ж промовами він виступив на своєму сольному концерті в одному з нічних клубів Києва. Подія викликала певний розкол всередині колективу «Ляпис Трубецкой». Проблеми не змусили себе чекати. Незабаром Сергій повернувся в Росію, де почав відчувати утиски. Як пізніше Міхалок розповів журналістам, йому перешкоджали в здійсненні творчої діяльності.
Інцидент у Німеччині
У 2014 році широкий резонанс викликав інцидент в німецькому місті Вупперталь. Тоді Міхалок виступав на рок-фестивалі. Зі сцени він виголосив промову, яка спровокувала деяких присутніх. Його скандальний спіч почався з гасел «Живи Білорусь» і «Слава Україні». Потім артист звернувся до глядачів із Казахстану і Росії. Він зазначив, що не знає, що прийнято кричати в їхніх визвольних рухах, але сподівається, що дізнається в найближчі місяці.
У відповідь один із глядачів почав зігувати і показав рокеру середній палець.
«Мене лякали пістолетами і автоматами, в мене кидали цеглою і били голову нунчаками. Єдиний палець, який мене може налякати - якщо він буде відкушений і засунутий в ж * пу. Так що, якщо ти не хочеш це зробити - то пішов нах *й, імперський імбіцил», - відповів Сергій Міхалок.
Міхалок і журналіст Мотолько
Інцидент у Полтаві
На концерті свого гурту “Ляпис-98” у Полтаві в 2021 році Сергій Міхалок ударив чоловіка. Перед цим у виконавця і глядача виник конфлікт. Сергію не сподобався коментар щодо свого виступу місцевого мешканця з гітарою. Музикант попросив охорону пропустити чоловіка на сцену, там він спочатку запропонував зіграти, потім вимагав показати квиток, погрожував, шарпав за одяг, а потім і завдав удар у голову глядачеві.
Згодом Сергій Міхалок виклав у мережі відеозвернення, у якому пояснив свій учинок.
За словами співака, він розмовляв з людьми з першого ряду, там сидять зазвичай інтелігентні люди. Того разу, як він каже, таких не було, проте кілька чоловіків випили і занудьгували. Міхалок каже, що помітив у одного з них гітару і вирішив запросити його на сцену. Однак коли той вийшов — нібито почав матюкатися і грубіянити.
«Тихенько його боданув, він більше навіть не від удару упав, а просто, ну, я не відмазуватимуся — у нас це називається "дав бичка". В Україні це називається "на Одесу відправив"», — цитуємо виконавця. Крім цього, Сергій повідомив, що після інциденту він говорив із чоловіком. І той не мав до нього жодних претензій.
Статки
Інформація про статки Сергія Міхалка відсутня у відкритих джерелах. Однак відомо, що квиток на концерт його гурту “Ляпис-98” коштує від 600 гривень.