Сергій Міщенко
  • Дата народження
    13 серпня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Міщенко
772

Сергій Міщенко

Міщенко Сергій Григорович: скандальний нардеп, кум Пшонки і “заслужений” прокурор Януковича

Сергій Міщенко - Фото 1

Сергій Григорович Міщенко – депутат Ради V-VIII, який поріднився з родиною екс-генпрокурора Віктора Пшонки. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра і бізнес
  5. Компромат
  6. Зв’язок з Віктором Пшонкою
  7. Багатства нардепа, який все життя провів на державних посадах
  8. Декларація

Біографія

Сергій Григорович Міщенко народився 13 серпня 1971 року в Борисполі, Київська область.

Сім’я

Батьки Сергія Міщенка: Григорій Кіндратович (1940 року народження) і Марія Михайлівна (1940 р.н.). Дружина: Тетяна Валентинівна (1974 р.н.) — юрист. Виховують двох дочок і сина: Дарину (2001 р.н.), Ольгу (2004 р.н.) і Макарія (2013 р.н.).

Сергій Міщенко - Фото 2

Освіта

З 1987 до 1990 року навчався в Чернігівському юридичному технікумі, а з 1990 в 1995 року в Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого.

Має науковий ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю кримінальне право і кримінологія (кримінально-виконавче право).

Кар’єра і бізнес

Свій кар’єрний шлях Сергій Міщенко почав в 1994 році в Бориспільській міжрайонній прокуратурі. Спочатку працював помічником, потім старшим помічником, незабаром став слідчим і заступником прокурора.

З 1998 по 2001 рік Сергій займає посаду заступника прокурора Дарницького району в Києві, прокурора Подільського району.

Сергій Міщенко - Фото 3

З липня 2000 до вересня 2001 року був начальником управління координації діяльності правоохоронних та інших державних органів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Генпрокуратури України.

У вересні 2001 року Сергій Григорович Міщенко стає прокурором Київської області. У листопаді отримує ранг державного радника юстиції 3-го класу (генерал-майор юстиції).

З липня 2002 по грудень 2003 року працює заступником прокурора Києва.

У грудні 2003 року Сергій стає помічником, старшим помічником Генпрокурора України Геннадія Васильєва. На цій посаді до січня 2004 року.

У 2005 році Міщенко займає посаду радника з правових питань Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

25 травня 2006 Сергій Міщенко стає нардепом України V скликання від БЮТ, де зайняв 57 позицію в списку. У Раді став заступником голови Комітету ВРУ з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Сергій Міщенко - Фото 4

В силу масового складення мандатів опозиційною стороною Ради, мета якої полягала в організації позачергових парламентських виборів, Міщенко достроково припиняє свої повноваження.

23 листопада 2007 року Сергій Міщенко проходить до Верховної Ради України VI скликання від Блоку Юлії Тимошенко, де також займав 57 місце в списку. У парламенті зайняв крісло голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

У серпні 2011 року Сергій Міщенко отримав нагороду «Заслужений юрист України» від Віктора Януковича, але приймати її відмовився, аргументуючи це тим, що не може взяти нагороду від влади, «яка для політичних репресій використовує юристів».

30 червня 2012 року Сергій вийшов з фракції БЮТ, так як його внесли до партійного списку на чергових парламентських виборах в непрохідну частину.

12 грудня 2012 року Сергій Григорович Міщенко стає нардепом України VII скликання, балотувався як самовисуванець по одномандатному виборчому округу №98 у Київській області, набрав 34,33% голосів електорату. У Раді став головою підкомітету з питань організації та діяльності нотаріату Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

Сергій Міщенко - Фото 5

27 листопада Сергій Міщенко проходить до Верховної Ради України VIII скликання, балотувався по звичному, мажоритарному округу №98 у Київській області як самовисуванець. За нього проголосувало 40,41% виборців. У парламенті увійшов до Комітету з питань правової політики і правосуддя.

У квітні 2016 року став членом фракції БПП, але незабаром покинув її.

Після поразки Петра Порошенка на президентських виборах в 2019 році, Сергій вніс до парламенту проект постанови про його розпуск.

Трохи пізніше, кум Пшонки Сергій Міщенко зареєстрував проект постанови з пропозицією провести інавгурацію Зеленського 19 травня.

Як повідомляє Знай.юа, позафракційний народний депутат Сергій Міщенко зареєстрував проект постанови про проведення 19 травня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди складення присяги новообраним президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляється на сайті парламенту.

21 липня 2019 року брав участь у позачергових парламентських виборах IX скликання, балотувався по одномандатному виборчому округу №98, але програв представнику партії «Слуга народу» Сергію Валерійовичу Буніну, який набрав 42,23% голосів виборців.

Сергій Міщенко - Фото 6

Компромат

Зв’язок з Віктором Пшонкою

Сергія Міщенка з екс-генпрокурором Віктором Пшонкою пов’язує довготривала історія. Син генерального прокурора, нардеп від Партії регіонів Артем Пшонка, став хрещеним батьком сина Сергія Міщенка. Тому не дивно, що голосувати у ВР за відставку генпрокурора Пшонки Міщенко відмовився. За свідченням представників «Батьківщини» тоді це стало причиною його пересування вниз у передвиборчих списках партії і як наслідок – відходу з фракції.

Як повідомлялося у ЗМІ, призначення Віктора Пшонки на посаду генпрокурора також пройшло за участю Сергія Міщенка, тоді ще члена БЮТ. У листопаді 2010 року перед тим як проголосувати «за», Міщенко пояснив свою позицію тим, що призначення Пшонки — це стабільність для тисяч працівників прокуратури та їх сімей, а самого Пшонку він особисто знає як «глибоко віруючу людину». «З часом Віктора Павловича (Пшонку – прим. ред.) будуть називати «наш батько», а це коштує багатьох цих зірок на погонах», — сказав Сергій Міщенко перед голосуванням у парламенті.

Сергій Міщенко - Фото 7

Багатства нардепа, який все життя провів на державних посадах

Депутат Сергій Міщенко не вказав у декларації частину нерухомості, якою володіє він сам та його родина.

Родичі народного обранця Сергія Міщенка заробляють на його виборчому окрузі, володіють берегом Дніпра в Трипіллі, нерухомістю в Криму та в Києві на Печерську. Сам Сергій Міщенко зміг з шаленою знижкою купити землею на печерських схилах і почав будівництво поруч з п’ятиповерхівкою своєї тещі, повідомляє Вihus.info.

Декларація нардепа Міщенка за 2015 рік: нерухомість, годинники, ювелірка, дві рушниці і мисливський карабін. Сім’я задекларувала водний транспорт, а з машин у власності дружини — Suzuki Grand Vitara та в користуванні нардепа мамин Volkswagen Transporter.

У самого нардепа є будинок в курортному Яремче, який він ділить із Петром Мельником  екс-ректором податкової академії, що втік. Ще один із співвласників — сусід родини Азарова у дачному кооперативі «Чехово», що в Криму.


Декларація

Починаючи з 2011 року, Сергій Григорович Міщенко регулярно надає декларації про власний майновий та фінансовий стан. Так, в щорічній декларації по 2018 рік він вказав таке нерухоме майно:

  • 6 земельних ділянок, загальною площею 4637 м2;
  • 3 будинки, загальною площею 422,8 м2;
  • квартира, площею 81,4 м2.

У графі цінного рухомого майна — транспортні засоби, Сергій вказав 5 легкових автомобілів:

  • Volkswagen Transporter 2014 року випуску;
  • Silver Eagle Cabin 2006 г.в.;
  • BRP Bombardier RXT, BRP 2007 г.в.;
  • Suzuki Grand Vitara 2006 г.в.;
  • ПГМФ 8902 2006 р.в.
Сергій Міщенко - Фото 8

Дохід Сергія Міщенка за 2018 рік склав: чотириста шістдесят сім тисяч триста шістдесят гривень. Дохід його сім’ї склав дев’ятнадцять тисяч сто шістдесят п’ять гривень.

Грошові активи Сергія Міщенка складають:

  • шістсот тридцять дві тисячі сто вісімдесят вісім гривень;
  • сто сімдесят шість тисяч триста вісімдесят вісім доларів;
  • три тисячі п’ятсот вісімдесят євро.

Грошові активи його сім’ї складають:

  • двісті сімдесят шість тисяч двісті шістдесят вісім гривень;
  • триста тридцять одна тисяча доларів;
  • сто двадцять дев’ять євро.
Згадки про персону