Надал Сергій Віталійович: податківець-мільйонер і “король Тернополя”, який захоплюється методами 90-х
Сергій Віталійович Надал — мер Тернополя, екс-начальник Державної податкової адміністрації Тернопільської області, якому приписують злочини відразу по чотирьом статтям Кримінального кодексу України. Про нього повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
Біографія
Сергій Віталійович Надал народився 1 січня 1975 року в Тернополі.
Сім’я
Сергій народився в сім’ї лікарів: батько — Віталій Андрійович Надал, судинний хірург, мати — Любов Степанівна Надал, лікар Тернопільської державної лікарні швидкої допомоги.
Сергій перебуває у шлюбі. Його дружина — Олена Богданівна Надал (Вербова), службовець в обласному управлінні Державної комунальної служби статистики. Сім’я виховала дочку Анастасію (1995 року народження).
Освіта
У 1991 році Сергій Надал закінчив загальноосвітню школу №17 у Тернополі.
У 1995 році отримав диплом бакалавра за спеціальністю «економіст, економіка і управління виробництвом» в Тернопільському комерційному інституті.
У 1997 році закінчив Тернопільську академію народного господарства, навчався на факультеті обліку і аудиту, отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «Облік і аудит».
У 2001 році закінчив магістратуру в Тернопільській академії народного господарства, захистив диплом за спеціальністю «Фінанси».
Кар’єра і бізнес
Трудову діяльність Сергій Віталійович Надал почав паралельно навчанню у ВНЗ в 1994 році в Тернопільському ДПІ. До 2005 року він працював на різних посадах, починаючи з податкового інспектора і закінчуючи начальником управління.
У вересні 2005 року заступив на посаду начальника відділу ДПА (Державна податкова адміністрація) в Тернопільській області, де пропрацював до липня 2007 року.
З 2007 по 2010 рік Сергій працював першим заступником голови ДПА в Тернопільській області. У цей період він отримав звання радника податкової служби 1-го рангу.
З квітня по липень 2010 року був начальником Старокостянтинівського ОДПІ в Хмельницькій області.
15 березня 2009 року Сергій Надал став депутатом Тернопільської облради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода». На посаді очолив Комісію з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики, транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності. Був головою Тернопільської обласної громадської організації «Українці допомагають українцям».
З липня по листопад 2010 року працював у Тернопільській обласній організації ВО «Свобода».
31 жовтня 2010 року Сергія обрали мером (міським головою) Тернополя, балотувався як висуванець від «Свободи». У передвиборній гонці він набрав майже 26 тисяч голосів виборців (27,4%). Його головним опонентом був Роман Заставний.
Сергій Надал також є почесним президентом ФК «Тернопіль».
У листопаді 2015 роки знову став міським головою Тернополя, балотувався від «Свободи», набрав близько 34% голосів електорату.
Компромат
Заява про скоєння злочинів Надалом
Згідно з матеріалами, в грудні 2018 року уповноважені особи отримали заяву про скоєння злочинів мером Тернополя Надалом за статтями 364 (зловживання владою або службовим становищем), 367 (службова недбалість), 396 (приховування злочину), 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння майном) Кримінального кодексу, а також чиновниками Головного управління Нацполіціі по ст. 367 і 396 Кримінального кодексу.
Однак відомості про вчинення кримінальних злочинів до Єдиного реєстру досудових розслідувань не були внесені.
У зв’язку з цим проти НАБУ був поданий судовий позов з вимогою зобов’язати розслідувати зазначені факти.
19 лютого суд прийняв рішення, яким відмовився зобов’язати НАБУ відкривати кримінальне провадження.
Як повідомляли Українськi Новини, Надал задекларував 4,2 млн гривень доходів і заощаджень своїх і сім’ї за 2016.
Тернопільська міськрада призначила меру Надалу щомісячну премію в 300%.
Фінансовий та майновий стан мера Надала
Як каже мудра народна приказка: “на злодію шапка горить“, і той хто кричить на ліво і на право про люстрацію в першу чергу повинен бути зметеним з посади. Висловлюючи волю громади (ну принаймі тієї частини, що веде підприємницьку діяльність) хотів би почути від Сергія Віталійовича пояснень стосовно деяких фактів: звідки у законослухняного міського голови беруться кошти на утримання дочки (навчання у Львові, зйом, а можливо і власна квартира у центрі, неподалік ЛНУ ім. Франка, щомісячні подорожі як не в Європу, то на Канарські острови, Сейшельські острови, куди путівки коштують від 2000 доларів за особу, телефони найновітніших моделей вартістю у 1000 доларів, не кажучи про витрати на дизайнерський одяг і кишенькові гроші, які вона щедро спускає у нічних клубах міста)?
Звідки взялись кошти на будівництво сучасного будинку у с. Байківці площею в 400 квадратних метрів і приблизною вартістю в 300 000 доларів з не менш сучасними і шикарними внутрішніми ремонтами (і це окрім трикімнатної квартири в місті)? Звідки взялись кошти на відкриття у парковій зоні міста ресторану “Назарія“? Звідки кошти на утримання і обслуговування позашляховиків (зокрема Mitsubishi Pagero Wagon)? І найцікавіше, як стало відомо зі слів найближчого оточення пана Надала, звідки кошти, за які будуються семиповерхові санаторії готельного типу в Грузії? Звідки гроші на будівництво торгово-розважального центру на перехресті вулиць Є. Коновальця і С. Бандери?
Тісні зв’язки зі скандально відомим Володимиром Камінським
Володимир Камінський кілька років був заступником мера Надала. Проте у 2015 році був затриманий правоохоронними органами під час отримання хабаря в особливо великих розмірах. Надал тоді звинувачував у провокації проти Камінського представників влади. Кримінал не завершився для Камінського ув’язненням, і нині він успішний бізнесмен-рекетир. Про те, що мер і заступник і дальше будують своє спільне життя, відомо з багатьох фактів. Так, Тернопільську міськраду, деякі комунальні підприємства та управління, офіційно, за бюджетні кошти, охороняє товариство з обмеженою відповідальністю «Роял Контракт», яке контролює власне Камінський. З цією фірмою пов’язаний ще один скандал – з приміщення на вулиці Руська, 23, що в центрі Тернополя було виселено комунальну аптеку №78. Без конкурсу приміщення зайняв підприємець, який афілійований з бізнесом Камінського.
Кримінальні розборки стилю 90-х
Знахабнілий Сергій Надал, який любить віджимати 50% бізнесу підприємців Тернополя схоже зовсім зійшов з глузду та втратив страх! В суботу 24 червня 2019 року цей знахабнілий чиновник разом із своїм кримінальним крилом, яке очолю його колишній заступник та відомий корупціонер Тернополя Камінський Володимир влаштували справжні розборки. Як нам стало відомо на цей раз жертвою цього владно-кримінального синдикату став тернопільський бізнесмен та власник ринку Іван Сопронюк. Полтіннік визвав на розмову Сопронюка, однак приїхав на неї не сам, а з цілую групою бандюків і ми вже розуміємо з якою метою! Зрозуміло підтримати своє славнозвісне резюме і віджати у підприємця рівно половину його бізнесу. Проте щось в розмові пішло не так і Надал дав команду місцевому «Аль Капоне» Камінському В. показати хто в місті господар.
Після чого підприємця почали бити бандюки Камінського, однак цього напевно було замало і почалася стрільба зі зброї в ході якої не обдарований розумом бандюк поранив, одного зі своїх колег по кримінальному ремеслу.
Космічні та «нечисті» доходи родини
Якщо цитувати слова її матері, Олени Надал, яка нещодавно давала відверте інтерв’ю одному з місцевих видань: «Дочка вже декілька років займається юридичною практикою. Конкретніше – веде корпоративних клієнтів. Специфіка її роботи полягає у тому, що вона займається розробкою індивідуальних правових рішень, пов’язаних з участю великих корпорацій у конкурсних торгах на поставку товарів, робіт, послуг. І оплату вона отримує лише після завершення проекту.
Аби не бути голослівними, ми звернулися до тернопільського правника зі стажем Олени Степанової і запитали, чи дійсно можна заробити на юридичній практиці такі серйозні кошти.
– Анастасія Надал, по-перше, взагалі не може здійснювати діяльності у сфері права, оскільки такий вид діяльності нею не реєструвався. По-друге, вартість повної допомоги та участі професійного юриста (а не студентки з досвідом 2,5 року навчання на юридичному факультеті) у тендерних процедурах становить близько 12 тис. грн. Це повний супровід, а не тільки підготовка документів. Враховуючи те, що Анастасія вчиться на стаціонарі, повним супроводом там і «не пахне». Підготовка ж документів для участі у тендерних процедурах вартує від 1500 до 2600 грн. Виникає логічне запитання: коли ж Анастасія вчиться, якщо за 270 днів вона підготувала аж 547пакетів документів для участі у конкурсних пропозиціях? – дивується правник Олена Степанова.
Цікаво, що підприємцем 22-річна Анастасія стала на тиждень пізніше від мами Олени, яка зареєструвалась як ФОП теж у березні 2016 року.
Дружина мера теж далеко не відійшла від успішної доньки, задекларувавши від бізнесу 1 млн. 420 тис. 970 грн. Є у першої леді трохи готівки – 350 тис. грн., в “Укрсиббанку” лежать майже 5 тис. грн. і рівно 600 тис. грн. Олена Надал позичила третім особам. Мабуть, усе це дружина Надала заробила, будучи дизайнером інтер’єрів будинків, квартир та офісів, про що якось теж розповідала одному з місцевих видань.
Декларація
Починаючи з 2014 року, Сергій Надал регулярно надає декларації про власний майновий та фінансовий стан. Так, в щорічній декларації за 2018 ріквін вказав таке нерухоме майно:
- дві земельні ділянки, загальною площею 3700 м2;
- житловий будинок в селі Байківці, Тернопільського району, площею 399,1 м2, вартість, згідно з декларацією — 1 133 051 гривень;
- дві квартири в Тернополі, загальною площею 119,9 м2, в графі вартості першої вказана цифра — «10», вартість другої — 415 910 грн.
У декларації за 2018 рік Сергій Надал не вказав жодного цінного рухомого майна. Відомо, що в декларації за 2014 рік був вказаний автомобіль Mitsubishi Pajero 3200 куб. см., 118 кВт 2008 року випуску.
Дохід Сергія за 2018 рік склав: вісімсот тринадцять тисяч вісімсот тридцять дві гривні. Дохід його сім’ї склав: один мільйон триста дванадцять тисяч п’ятсот двадцять сім гривень.
Грошові активи Сергія складають:
- шістсот п’ять тисяч вісімсот сорок сім гривень;
- дванадцять тисяч двісті п’ятдесят вісім доларів;
- десять тисяч триста сімдесят сім євро.
Грошові активи сім’ї Сергія складають:
- вісімсот вісімдесят чотири тисячі двісті сімдесят гривень;
- сорок тисяч доларів;
- двадцять тисяч сто дев’ятнадцять євро.
Посилання
Сергій Надал зареєстрований у соціальній мережі Facebook. На своїй сторінці він активно ділиться моментами зі свого життя, новинами, особистою думкою і фотографіями.