Паращенко Сергій Володимирович: голова Одеської облради та липовий родич Порошенка
Паращенко Сергій Володимирович — колишній регіонал, якого фермери називают рейдером та якого нібито поставили на чолі Одещини під час президентських виборів для забезпечення “Сітки” Порошенко.
Біографія
Сергій Володимирович Паращенко народився 6 серпня 1972 року у селі Виноградівка Арцизького району Одеської області.
Освіта
Паращенко має диплом юриста, який він отримав в Національній академії внутрішніх справ (2005).
Сім'я
Сергій перебуває у шлюбі. Дружину звуть Майя. Вона також займається підприємницькою діяльністю. У подружжя є син Сергій.
Кар'єра
З 23 років Паращенко займається підприємницькою діяльністю. Через рік почав керувати невеликим фермерським господарством. У лютому 2000 року очолив сільськогосподарський виробничий кооператив "Агрофірма Бургуджі", яке через чотири роки стало фермерським господарством.
Також він володіє приватним підприємством "Агрофірма Ташлик", ТОВ "Компанія ЮСС", СТОВ "Павлівка-Агро Трейд", СТОВ "Новинське" та є співвласником СТОВ "Дружба народів".
Сергій два рази обирався по мажоритарному округу (Арцизький район) до Одеської обласної ради. У 2010 році він балотувався від Партії регіонів. Через п'ять років Паращенко переобирався вже з іншою провладною силою — БПП "Солідарність".
У 2012 році він був довіреною особою на парламентських виборах кандидата від Партії регіонів Ігоря Плохого. Через два роки Сергій вже сам пробував стати народним депутатом.
У якості кандидата від БПП він брав участь в парламентських виборах по 142-му мажоритарному округу (Арцизький, Саратський, Тарутинський, а також частини Болградського та Кілійського районів). Але з результатом 35.84% голосів Паращенко зайняв лише друге місце, пропустивши самовисуванця Антона Кіссе (52.96%).
У березні 2019 року Сергій став першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації. Через місяць Паращенко був призначений тимчасово виконуючим обов'язки керівника ОДА, а у серпні того ж року він став головою обласної ради.
Компромат
Засоби масової інформації писали про те, що "Сергій Паращенко "з явно нездоровою фантазією, будує собі в Одесі особняк, який буде копією Одеської опери. Журналісти у матеріалі відзначали, що будинок вказаний в його декларації як "садовий будиночок".
Крім того, ЗМІ повідомляють, що депутат від БПП контролює "відразу кілька районних прокуратур та представляється двоюрідним братом Петра Порошенка". Писали те, що “Сергій Паращенко — родич Марини Порошенко".
Фермери ж декількох районів Одеської області скаржилися, що депутат "устраивает беспредел". Паращенко, за їхніми словами, відбирає у них "земельні ділянки під свій бізнес. Особлива пристрасть у Паращенко відчувається до представників болгарської громади".
Також ЗМІ відзначали, що Сергій був одним з засновників сільськогосподарського кооперативу "Росія". Його керівник "підробляв рішення загальних зборів і брав мільйонні кредити з 2006 до 2010 року".
У 2018 році нардеп Вадим Івченко (ВО "Батьківщина") звертався до прем'єр-міністра з проханням розібратися в ситуації щодо рейдерського захоплення земель в Одеській області. Серед прізвищ рейдерів, які називав парламентарій, було й прізвище Паращенко.
"В Асоціації фермерів стверджують, що за рейдерським захопленням земель, врожаю, незаконним переоформленням договорів на землю стоять правоохоронні органи і влада в особі голови Подільської адміністрації Одеської області і депутат обласної ради Сергій Паращенко. А також депутат Верховної Ради від БПП Олексій Гончаренко".
Фермери опублікували відео, де техніка сільгосппідприємства "Дружба народів" переорює засіяне пшеницею поле.
У квітні 2020 року СБУ відкрила кримінальне провадження стосовно голови Куяльницькому ОТГ Сергія Паламарчука. За інформацією телеграм-каналу "Одеський городовий", "в рамках даної справи в СБУ вирішили натиснути і на главу Одеської облради Сергія Паращенко, у сферу впливу якого входить Паламарчук.
Паращенко згадали те, що Паламарчук, отримавши Куяльницьку ОТГ, без аукціонів й взагалі без оголошення війни відібрав у інших фермерів та віддав агрофірмам Паращенко близько двох тисяч гектарів землі".
Як відзначають представники преси, згідно з його деклараціями, які подає депутат від БПП в останні роки, він постійно бере у борг десятки мільйонів гривень у своїх же фірм. "Ось тільки у витратах ці позики не відображаються". Тільки протягом двох років у Сергія Паращенко "зникли" 73,5 мільйона гривень".
Перед президентськими виборами-2019 Сергій став тимчасово виконуючим обов'язки Одеського губернатора. За даними ЗМІ, це призначення мало на меті посилення "передвиборчого напрямку та роботи з "Сіткою", у рамках якої лояльні президентові виборці на місцях отримують гроші з бюджету".
У 2019 році вже після обрання головою обласної ради, Паращенко опинився у числі 14 одеських депутатів облради та Арцизької районної ради, яких НАЗК викликала для дачі пояснень чому вони "несвоєчасно повідомили агентство про суттєві зміни в майновому стані".
Декларація
У серпні 2019 року Сергій Паращенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Голова облради володіє трьома земельними ділянками. Дві з них розташовані в селі Виноградівка (загальна площа 4 га) та одна в Одесі (494 кв.м.). Там же Сергій має житловий будинок (820,5 кв.м.).
Дружині політика належить також три ділянки землі: дві в Одесі (687 та 153 кв.м.) та одна у Виноградівці (1485 кв.м.), житловий будинок (259,6 кв.м.) в Виноградівці, а також дача (922, 4 кв.м.), квартира (158 кв.м.) та два паркувальних місця (по 12 кв.м.) в Одесі.
З цінного рухомого майна Паращенко задекларував телефон VERTU, швейцарські годинники у кількості двох штук, які належать йому, а також чотири хутряних шуби, три ювелірних набори та дві пари наручних годинників своєї дружини. Автомобіль у подружжя один на двох. Lexus LX 570 2008 року випуску за 700 тисяч гривень оформлений на Майю Паращенко.
За 2018 рік сукупний дохід Сергія склав майже 112 мільйонів гривень. Більшу частину цієї суми (110 млн.) Паращенко отримав у якості позики. Майя поповнила сімейний бюджет на 547,5 тисячі гривень.
Готівковими коштами очільник Одеської облради задекларував 2,45 мільйона гривень, 275 тисяч доларів, 130 тисяч євро. У його дружини — 380 тисяч гривень, 84 тисячі доларів та 41 тисяча євро готівкою.