Сергій Слабенко
  • Дата народження
    28 серпня 1965
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Слабенко
5138

Сергій Слабенко

Сергій Слабенко: «господар Волині», який заробив мільйони на торгівлі нафтою і «молочкою»

Сергій Слабенко - один з найбільш відомих і впливових бізнесменів-політиків Заходу України. «Волинський князьок» роками засідає в місцевій обласній раді і контролює «порядок денний» в одному з найбільших регіонів країни. Колишній співвласник «Континіуму» і партнер покійного олігарха Ігоря Єремеєва, з яким він заробив мільйони доларів на нафтопродуктах, кисломолочці і нерухомості. Фігурант ряду корупційних скандалів, обвинувачений в тому, що розбагатів за допомогою «бандитських» методів.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Сьогодні Сергій Слабенко відомий в якості волинського депутата і юриста, який став мільйонером у «дикі роки» українського капіталізму.

Звинувачується в участі в одному з найбільших організованих злочинних угруповань, яке раніше контролювалося покійним мільярдером Ігорем Єремеєвим. Помічений в «прикритті» скандальних суддів і «покриванні» корупційних схем і їх учасників.

Сергій Слабенко народився 28 серпня 1965 року в місті Луцьку.

Сім'я

Впливовий політик, юрист і бізнесмен є вкрай закритою людиною.

Сергій Іванович Слабенко не є публічною фігурою і приховує своє особисте та професійне життя від громадськості.

«Волинський князь» рідко дає інтерв'ю і потрапляв в заголовки ЗМІ виключно через наближеність до одіозних фігур українського бізнесу і політики.

Слабенко Сергій Іванович родом з простої сім'ї і зумів домогтися успіхів завдяки соціальним ліфтам, які почали працювати в Україні в 90-ті роки.

Згідно з публічними даними, Сергій Слабенко перебуває у шлюбі з Катериною Василівною Слабенко і має двох дітей, сина Дмитра та доньку Тетяну.

Освіта

Сергій Слабенко закінчив звичайну луцьку школу, після якої потрапив в типове радянське училище.

Майбутній мільйонер отримав вищу освіту. У період з 1984 по 1988 роки Сергій Слабенко проходив навчання в Курганському вищому військово-політичному училищі. Нинішній депутат опанував спеціальність «військово-політична авіація» і має спеціальність вчителя історії та суспільствознавства.

Сергій Слабенко любить вчитися і колекціонувати різноманітні дипломи про вищу освіту. «Господар Волині» у 1993 році закінчив Міжнародний інститут ринкових відносин та підприємництва. За другою освітою Слабенко є менеджером-економістом.

Бувши вже мільйонером і вкрай зайнятою людиною, в період з кінця 90-х по початок 2000-х років Сергій Слабенко отримав третю «корочку». Так, магнат також є правознавцем і має кваліфікацію юриста.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях нинішній «волинський князьок» починав з самих низів. Першою його роботою стала зайнятість на Луцькому тарно-бондарному комбінаті.

Однак, в 80-х роках Сергій Слабенко активно будував кар'єру військового і перебував у статусі курсанта в російському Кургані.

З 1988 по 1991 рік Слабенко значився заступником командира роти в одному з чернігівських підрозділів радянської армії.

У «вільне плавання» Сергій Іванович «відправився» лише в 1991 році. Так, до 1993 року він працював інженером в Центрі зайнятості населення в рідному Луцьку.

У бізнес Сергій Слабенко потрапив лише в кінці 1993 року, коли він отримав місце фінансиста в приватних фірмах «Юнона» і «Омета-Інстер».

У 1994 році Слабенко починає працювати на «Континуум», що пізніше принесе йому мільйони доларів.

До 1997 року Сергій Іванович був фінансистом проекту Ігоря Єремєєва, а також займався програмним забезпеченням інтересів його бізнесу.

Згідно з офіційними даними, період з 1994 по 2004 роки в кар'єрі Сергія Слабенка були сумбурними. У відкритих матеріалах побіжно згадується, що він працював директором в ряді місцевих фірм.

Мільйони доларів Сергій Слабенко заробив на переробці і торгівлі нафтопродуктами, а також виробництві і збуті молочної продукції. У складі групи «Континіум», яку курував скандальний Ігор Єремєєв, Слабенко володів мережею заправок і декількома нафтопереробними підприємствами.

Сергій Слабенко славився своїми вміннями домовиться з усіма. Крім тісних відносин з групою Єремєєва, він дружив з мільярдером Костянтином Жеваго, мав зв'язки в Адміністрацією Президента Ющенко і завжди вмів знайти взаєморозуміння з владою рідної Волинської області.

Сергій Слабенко називався одним із засновників компаній «Континіум-трастінвест», «Континіум-Льон-Контракт», «Континіум Медікус» і був співвласником «Тернопільнафтопродукту».

Однак, згідно з особистими запевненнями він продав свою частку в бізнес-групі нині покійного Єремеєва ще в 2002 році.

Відзначимо, що згідно з чутками, даний період життя і кар'єри Сергія Слабенка є суперечливим, а багато його проектів носили незаконний або сумнівний характер.

Широко відомим ім'я «волинського магната» стає лише в 2002 році. Тоді Сергій Слабенко стає народним депутатом України. Підприємець з трьома дипломами почав займатися справами роботи судової системи та розробляв судово-правову реформу.

У 2006 році Сергій Слабенко пішов на пониження і перейшов з Верховної Ради до Волинської обласної ради, що за чутками було пов'язано його сваркою з Ігорем Єремеєвим і офіційним розривом з групою «Континіум».

В кінці 2000-х років Сергій Слабенко засідав в Атестаційній палаті кваліфіціоно-дисциплінарної комісії адвокатури в рідній Волинській області.

У 2010 році знову обирається в Обласну раду від «Нашої України», а в 2015 році знову потрапляє до місцевого органу влади від «Батьківщини».

Компромат і чутки

Сергій Слабенко має суперечливу репутацію в зв'язку зі своєю участю в групі «Континіум» і довгим та плідним співробітництвом з нині померлим мільярдером Ігорем Єремеєвим.

Угруповання українського олігарха називали однією з найбільших ОЗУ, яке в минулі роки могло змагатися за впливом з багатьма кланами з Донецька і Дніпропетровська.

У різні роки Єремєєв і його партнери Степан Івахів і Сергій Слабенко контролювали найбільш «ласі» нафтогазові, переробні та будівельні активи на заході країни, а також активно «викачували» гроші з банку «Надра» та торгової марки «Галичина».

Згідно з численними чуткам, перші мільйони Слабенко, Єремєєв і Івахів заробили на контрабанді, рекеті, «віджиманні» власності та інших «негарних» справах, після чого перекваліфікувалися в «білих» бізнесменів.

Сергій Слабенко офіційно «порвав» з «Континіумом» ще в 2002 році, проте в ЗМІ з'являлися повідомлення, що політик все ще продовжує вести бізнес і діє через різні схеми.

Зокрема, Слабенко називають людиною, яка «тримає» оптову торгівлю у Волинській області та торгує продуктами харчування.

Також в роки свого депутатства Сергій Слабенко називався одним з бенефіціарів мережі автозаправок «WOG», харчового бренду «Галичина» і співвласником торгового центру «Портсіті» в Маріуполі.

Великий скандал за участю Сергія Слабенка стався в 2018 році. Тоді депутат і бізнесмен став учасником резонансного ДТП за участю луцького судді, який уникнув покарання.

Активісти «Автомайдану» закликали громадськість притягнути до відповідальності суддю Руслана Хитрика, який потрапив в ДТП, бувши не в тверезому стані разом зі Слабенко.

Згідно з опублікованими даними, суддя і депутат бувши «під градусом» в розпалі робочого дня спровокували аварію в Луцьку. Відносно порушників було порушено кримінальну справу, яку «дивним чином» було перекваліфіковано в адміністративне правопорушення. У підсумку, Хитрик і Слабенко уникли покарання і не виплатили навіть штраф за свої правопорушення.

«Свавілля» місцевих еліт викликало скандал і обурення серед жителів Волині, які закликали притягнути до відповідальності суддю і депутата.

Декларація

Згідно з оцінкою експертів, в 2013 році Сергій Слабенко володів капіталом в розмірі 73 мільйони доларів. Однак, на думку аналітиків, його активи могли приносити прибуток на рівні 285 мільйонів доларів.

Особисто Слабенко декларував куди більш скромні доходи. Він володіє вісьмома об'єктами нерухомості в рідній Волинській області та Києві, має авто, цінні папери та корпоративні права на ряд бізнес-проектів.

Також Сергій Слабенко значиться власником чотирьох компаній, зареєстрованих в Луцьку і Бердичеві.

Відео

Згадки про персону