Сергій Верланов: юрист-бізнесмен, який рветься на посаду начальника Податкової служби
Сергій Верланов, який зовсім нещодавно прийшов на держслужбу, вже претендує на пост глави ГФС. Оскільки молодий чиновник не має відповідного досвіду роботи, його участь у конкурсі на посаду є протизаконною. Говорять, юриста протегує Міністр фінансів, яка дуже хоче посадити його в крісло начальника Податкової служби.
Біографія
Верланов Сергій Олексійович родом зі Львова. У нинішній час живе в Києві. Має профіль у соціальній мережі Фейсбук.
Сім'я
Одружений на Горицькій Катерині. Нещодавно у чиновника народилася дочка Анна.
Освіта
Після школи Верланов вступив до Львівського національного університету ім. Івана Франка, який успішно закінчив у 2003 році. Навчався на юридичному факультеті, отримав ступінь магістра з "правознавства".
Кар'єра
Після закінчення ВНЗ працював консультантом з юридичних питань в декількох фірмах на Львівщині. У 2006 році разом з партнерами заснував громадську організацію "Асоціація гравців у покер" у Львові. Мав практику супроводу судових суперечок з податковою службою. Через 2 роки влаштувався юристом в компанію PwC, де пропрацював більше 6 років.
У липні 2015 року став партнером однієї з кращих юридичних фірм України "Sayenko Kharenko", де пропрацював рівно три роки. Отримав свідоцтво, яке дозволяє займатися адвокатською практикою.
Паралельно з бізнесом протягом 2 років очолював правовий комітет Торгової Палати США в Україні.
З 2016 року працює в Громадській раді чеснот, а також у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.
На початку липня 2018 року призначений заступником міністра фінансів. Займається питаннями митної політики та податкової служби, реформами ДФС, а також фінансовими розслідуваннями.
Компромат
На початку 2019-го ЗМІ облетіла новина про те, що бізнесмен-юрист Сергій Верланов, який тільки рік тому потрапив на держслужбу, бере участь в конкурсі на посаду начальника Податкової служби. Це викликало обурення експертів, оскільки за законодавством він не має права обіймати цю посаду.
Все тому, що згідно з вимогами кандидат на посаду глави ГФС повинен:
1. Мати загальний стаж роботи від 7 років. Сергій Верланов, хоча фактично швидше за все має такий досвід, але деякі посади займав неофіційно, тому все це потрібно перевіряти.
2. Мати досвід роботи держслужбовцем від 3 років на керівних посадах у відповідних сферах. Такого досвіду у Верланова точно немає, оскільки першу державну посаду він отримав тільки в липні 2018 року. При чому молодий юрист відразу ж сів у крісло заступника Міністра фінансів України та став керувати процесами в податковій і митній службі.
На думку експерта, співробітника Фонду громадської безпеки Юрія Гаврилечко, за участю Верланова в конкурсі на посаду начальника Податкової служби стоїть Оксана Маркарова, яка обіймає посаду Міністра фінансів. Саме вона намагається закріпити за нещодавно обраним заступником Мінфіну керівництво фіскальною службою - вважає експерт.
Як зазначив Гаврилечко, поки українці зайняті виборами нового президента, нинішні чиновники активно борються за посаду головного керуючого ГФС. Наприклад, міністр фінансів Маркарова явно просуває на вищі щаблі цього держоргану Сергія Верланова. При цьому, адвокат, який і року не пропрацював держслужбовцем, не може навіть претендувати на таку відповідальну посаду.
Декларація
Згідно з декларацією за 2016 рік, дохід Верланова Сергія Олексійовича склав більше 2,5 мільйонів гривень. З нерухомості бізнесмен володів двома квартирами в Києві на 82 і 86,8 кв.м. Ще дві квартири площею 103 і 36,8 кв.м і одне паркомісце записані на його дружину. Їздив Сергій на Mitsubishi Lancer 2009 р.в. (маючи при цьому ще і ВАЗ/21053 1991 р.в.), а його дружина - на Volkswagen Polo 2003 р.в. Що стосується заощаджень, то на банківський рахунок у 2016 році юрист поклав понад 100 тисяч гривень.
У 2017-му, за даними електронної декларації, доходи Верланова трохи зросли і склали майже 3 мільйони гривень. У тому ж році він прикупив ще один автомобіль Audi A3 2016 р.в., а також збільшив суму заощаджень.
Майже 160 тисяч гривень Сергій зберігав на банківських рахунках і ще 900 тисяч гривень, 150 тисяч доларів і 40 тисяч євро - готівкою. Кругленькі суми в гривнях і валюті мала також дружина чиновника.
У 2018 році заступник міністра фінансів задекларував загальний дохід в розмірі 985 тисяч гривень - майже в три рази менше, ніж в попередньому. За підзвітний період чиновник не робив ніяких великих покупок. Такими ж залишилися і його заощадження.