Войт Сергій Миколайович
Генеральний директор Південного машинобудівного заводу ім. А. М. Макарова
Дата народження: не вказана
Рідне місто: не вказане
У пресі не опублікована біографія цього діяча. Відомо, що у 2014-му році Сергій Войт зайняв пост генерального директора заводу «Південмаш».
Особисте життя
Сергій Войт приховує своє особисте життя.
Скандали
У 2015-му році працівники заводу «Південмаш» влаштували мітинг. Таким чином вони спробували отримати свою зарплату. Як стало відомо, співробітники підприємства вже близько півроку працюють безкоштовно. За словами мітингувальників, керівництво підприємства отримує свою зарплату регулярно.
Щоб привернути увагу громадськості до своєї проблеми, учасники акції перекрили дорогу. Після цього на переговори з активістами вийшов генеральний директор підприємства Сергій Войт.
Він пояснив, що замовлень від Росії немає, в країні війна і дефіцит фінансування. Керівник «Південмаш» пообіцяв виплатити всю заборгованість, як тільки з'являться гроші. Коли вони виникнуть, і який факір їх явить - Сергій Войт не розповів.
Пізніше журналісти проекту «Наші гроші» з'ясували, на що керівництво «Південмашу» витрачає бюджетні гроші. Незадовго до впровадження системи «ProZorro», що вимагає проведення прозорих тендерів, завод «Південмаш» встиг дати замовлення російським підприємствам. У країни-агресора Сергій Войт закупив матеріалів майже на 6 млрд грн. Деталі контрактів і вартість конкретних замовлень не були оприлюднені.
У 2017-му році світ сколихнула новина американської розвідки. Експерти з США заявили: ядерні ракети КНДР працюють на українських двигунах. Разом з тим зазначалося, що здійснити тіньове постачання такого вантажу практично неможливо, швидше за все корейські фахівці придбали креслення двигунів. Передбачається, що постачанням українських розробок займалася Росія, яка також співпрацювала з заводом «Південмаш».
На цю заяву відреагувала українська сторона, пригадавши, як у 2012-му році були арештовані корейські шпигуни, які намагалися заволодіти кресленнями «Південмашу».
До обговорення сенсаційної теми приєдналися російські політики. Вони поспішили звинуватити Україну в пособництві КНДР і спільному виробництві ядерних ракет.
Незабаром до Сергія Войта надійшов дивний дзвінок від Олександра Турчинова, секретаря РНБО. Співрозмовники обговорювали співпрацю з Кореєю і можливі причини витоку інформації. Як пізніше з'ясувалося, замість Турчинова з гендиректором «Південмашу» розмовляв відомий російський пранкер Лексус. Запис телефонної розмови моментально потрапила в російські ЗМІ. Журналісти поспішили анонсувати свідомість України у співпраці з КНДР.
На тлі всього що відбувається, не забуваються борги «Південмашу» перед працівниками та державою. Станом на 2017-й рік, заборгованість заводу перед державою досягла 40 млн грн. Більш значну суму демонструє борг по зарплатах працівників підприємства. Він становить 100 млн грн. Як повідомляють співробітники збанкрутілого заводу, в цехах зрізають метал, а полігони нишком здають аграрним компаніям. Багатьох інженерів переманили в російські підприємства. Як то кажуть, гроші не пахнуть, особливо, якщо їх давно не нюхав.
Але біди підприємства і його працівників обійшли стороною гендиректора. Це видно по його декларації. Крім великої зарплати Сергій Войт може похвалитися солідними сумами на декількох банківських рахунках.
Статок
За 2017-й рік, згідно з декларацією, Сергій Войт заробив 420 951 грн. Також він отримав пенсію в розмірі 42 960 грн та оплату за свою наукову діяльність, яка становить 548 грн. Від банківських вкладів Сергію набігли відсотки в розмірі 30 038 грн.
На банківських рахунках Сергія Войта значаться суми в розмірі 46 889 грн і 10 032 USD. Також Сергій розмістив свої депозити у двох кредитних товариствах, сума внеску складає 196 031 грн.
Войту належать 3 земельних ділянки в Донецькій області, а також будинок площею в 155,8 м². Гендиректор бідного заводу катається на «Range Rover»
2008-го року випуску.
Фото/відео
- КраїнаУкраїна