Степан Кубів
  • Дата народження
    18 березня 1962
  • Країна
    Україна
Степан Кубів
3440

Степан Кубів

Кубів Степан Іванович: ексглава НБУ, якого підозрювали у зловживанні службовим становищем

Степан Кубів - Фото 1

Кубів Степан Іванович - скандальний голова Нацбанку, якого затримувала прокуратура у підозрі в зловживанні службовим становищем.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Кредобанк
  7. Зловживання в НБУ
  8. Затримання у Буковелі
  9. Декларація
  10. Посилання
  11. Відео

Біографія

Кубів Степан Іванович 19 березня 1962 року в селі Мшанець Тернопільської області.

Освіта

Степан Кубів має дві вищі освіти: математика (1984) і фінансиста (2002). Кандидат економічних наук (2006).

Сім'я

Одружений. Дружину звуть Світлана. Є одна дочка Уляна. Вона має дві вищі освіти. Живе в Канаді.

Кар'єра

У 1983 році ще студентом Степан влаштувався лаборантом у львівський державний університет, де він навчався. Після його закінчення ще чотири роки був асистентом кафедри вищої математики.

Одночасно з цим, Кубів пішов по комсомольській ниві. Працював в обкомі комсомолу. Він був главою обласного штабу студзагонів.

Після того, як Україна отримала незалежність Кубів обіймав керівні посади в організації "Студентський Львів", яка стала базою для деяких приватних компаній.

Степан Кубів - Фото 2

З 1994 року Степан почав працювати у банківському секторі. Обіймав керівні посади у таких фінансових установах, як:

  • «Західно-Український Комерційний банк» (1994-2000), де дослужився до посади в. о. голови правління;
  •  Кредобанк (2000-2008) - голова;
  • Банк "Львів" (2010-2012) - член наглядової ради.

З 2008 року викладав на кафедрі маркетингу та логістики «Львівської політехніки». У 2013-2014 роках Степан Кубів став учасником Євромайдану, був комендантом Будинку профспілок. З лютого по червень 2014 року обіймав посаду в НБУ.

З середини 2000-х років Степан Кубів зайнявся і політичною діяльністю. У 2006 році він став депутатом Львівської обласної ради. Кубів входив до складу фракції "Наша Україна".

Через чотири роки переобрався у обласну раду вже з "Фронтом змін". Очолював однойменну фракцію. Входив до складу бюджетної комісії, де був заступником глави. 

У 2010 році Степан Кубів балотувався на пост львівського міського голови. Однак з результатом чотирнадцять тисяч голосів, він став лише п'ятим.

У четвертому скликанні парламенту Кубів був помічником народного депутата, члена Блок Віктора Ющенка «Наша Україна» Ігоря Васюника. Свої обов'язки Степан виконував на громадських засадах.

Три рази Кубів і сам займав крісло народного обранця. У 2012 році він був двадцять третім у списку ВО "Батьківщина", через два роки - п'ятдесят дев'ятим у Блоці Петра Порошенка, а у 2019 році - дванадцятий в партії "Європейська Солідарність".

Степан Кубів - Фото 3

У восьмому скликанні парламенту був представником президента у Верховній Раді.

У квітні 2016 року Степана Кубіва залишив депутатське крісло заради роботи у Кабінеті Міністрів України. В уряді Володимира Гройсмана він займав пост першого віцепрем'єр-міністра та міністра економічного розвитку і торгівлі.

У дев'ятому скликанні Верховної Ради Кубів входить до складу комітету з економічного розвитку.

Компромат

Кредобанк

З "Кредобанком" пов'язані найбільші скандали у кар'єрі Кубіва. У 2003 році податкова адміністрація, яку у Львові в той час очолював Сергій Медведчук (молодший брат Віктора Медведчука), порушила кримінальні справи проти співробітників «Кредобанку», які нібито ухилялися від сплати податків і відмивали кошти. 

Під час прес-конференції Медведчук заявив, що на трьох підприємствах: НПК «Галичина», «Орлан-транс» і «Кредит-банк» - виявили порушення на 200 млн грн. Однак за Кубіва тоді заступився Віктор Ющенко. Принаймні, так стверджував Сергій Медведчук. Справа швидко згасла.

Степан Кубів - Фото 4

З 2005 року 98% акцій «Кредобанку» вже належали польському банку PKO Bank Polski. Однак керівництво фінустанови на чолі з Кубівим вони не змінили. Через три роки «Кредобанк» зазнав збитків. 

Польські ЗМІ писали, що головна причина полягає в тому, що Кубів активно роздавав «проблемні» кредити. Їх хотіли списати на керуючих відділеннями «Кредобанку», які нібито виявилися непрофесіоналами. Прикриттям був і нібито слабкий взаємозв'язок між головним офісом та відділеннями банку.

З березня 2008 року «Кредобанк» перестав приносити польським власникам прибуток. У травні банк почав розпродаж нерухомості. Скоротили близько 20 відділень з повним звільненням працівників.

Степан Кубів - Фото 5

У квітні київський офіс «Кредобанку» штурмом взяла податкова міліція. Збройні податківці заблокували в приміщенні співробітників і клієнтів. Вилучили документацію за 2006-2008 роки. 

Кубів заявляв, що дії податківців є незаконними. Він засипав скаргами на них президента, прем'єр-міністра, Нацбанк і комітет ВР з питань фінансової діяльності. Податківці пояснили, що були змушені так вчинити, бо банк нібито займався незаконною конвертацією грошей. 

На цьому справа затихла. Але стало зрозуміло, що банк вимагає термінового оздоровлення, яке необхідно було почати зі зміни керівництва.

Степан Кубів - Фото 6

Зловживання в НБУ

У 2014 році після того, як Кубів пішов з поста глави Нацбанку стало відомо про його зловживання відносно рефінансування окремих банків. 

Інформаційні агентства тоді писали, що в прокуратурі "відзначають, що в рамках широкомасштабної програми по підтримці вітчизняного банківського сектора, жорстоко постраждав від фінансової кризи, Кубів запропонував освоїти перші чотири мільярди гривень своїм колегам і давнім друзям, зокрема Миколі Лагуну («Дельта-банк»).

Кубів знав про те, що МВФ вимагає від України відпустити гривню у вільне плавання, що означало б її різку девальвацію. Тому той, хто був заздалегідь поінформований про прийдешнє обвалення національної валюти і мав в достатньому обсязі вільні кошти, отримував унікальну можливість отримати надприбутки, граючи на купівлю-продаж.

У ГПУ є інформація про те, що за надання даної інформації Кубів зажадав 25% від офіційного обсягу виділяється рефінансування, тобто, один мільярд гривень. Банки отримали від НБУ мільярди на рефінансування і тут же пустили їх на придбання долара, курс якого всього за пару тижнів побив усі рекорди, досягши позначки в 12 грн / $ 1 (зростання майже 50%).

Левова частка грошей, виділена НБУ на рефінансування банків, дісталася ПриватБанку », власником якого є нинішній губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський. В результаті з 101,279 млрд грн, виділених Нацбанком до середини червня на рефінансування, 20,188 млрд грн дісталися "ПриватБанку».

Понад 10 мільярдів «освоїв» «Дельта-банк». ГПУ вбачає в розподілі рефінансування ознаки зловживання службовим становищем і корупції".

Степан Кубів - Фото 7

Затримання у Буковелі

Як зазначає "Антикор", Степан Кубів був затриманий "в одному з елітних санаторіїв Буковеля і доставлений до Києва для проведення слідчих дій у кримінальній справі про зловживання службовим становищем.

У Генпрокуратурі наголошують, що Кубіву неодноразово надсилали порядку на допити, проте він жодного разу не прийшов і деякий час переховувався в Європі. Пізніше ексглава НБУ повернувся в Україну, де слідчі і затримали його".

Декларація

У березні 2019 року ще бувши членом Кабінету Міністрів політик подав електронну декларацію за минулий рік.

Степану Кубіву належить десять земельних ділянок у Львівській та Київській області. У селищі Східниця у нього житловий будинок - 174 кв.м. і дача в Києві - 276,8 кв.м.

У Львові та Києві у подружжя Кубів є шість квартир, дві з яких перероблено під офіс і заклад громадського харчування. Крім того, на Світлану Кубів оформлена майстерня і гараж у Львові.

З цінного рухомого майна політик має швейцарський годинник і ікону XIX століття. 

Власного автомобіля у політика немає. Дружина пересувається на Audi Q5 2012 рік випуску.

Загальний дохід за 2018 рік Степана Кубіва склав 826 тисячі гривень, його дружина за минулий рік заробила 510 тисяч гривень.

Степан Кубів - Фото 8

У банку ексглава НБУ зберігає 68,5 тисяч гривень, у його обраниці на рахунку в банку 715 тисяч гривень і 26 тисяч доларів. Готівкою засобам він задекларував 241,5 тисячу доларів, 23,6 тисячі євро і 550 тисяч гривень. Світлана Кубів "готівки" не має.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Ел. пошта

Контактна данини: Тел: (044) 255-44-91

Відео

Згадки про персону