Світлана Діденко: господиня київської "Дарниці", що спеціалізується на ухиленні від сплати податків
Голова одного з найбільших фармакологічних підприємств Східної Європи - київського комбінату "Дарниця". Світлана Діденко має славу жорсткого керівника і одного з кращих фінансистів, яка уміло вміє ухиляєтися від податків.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Світлана Діденко очолює одну з найбільших фармакологічних компаній України і Східної Європи. Визнана кращим вітчизняним менеджером і є однією з найбільш впливових жінок сучасного українського бізнесу.
Світлана Діденко, «Дарниця» якої відома кожному українцеві, звинувачується у виготовленні і розповсюдженні малоефективних і навіть шкідливих медичних препаратів і ухиленні від сплати податків.
Відомо, що Світлана Діденко народилася в 1968 році.
Сім'я
Світлана Діденко, біографія якої широко тиражується прес-службою її компанії «Дарниця», тримає в таємниці своє особисте життя.
Із задоволенням розповідаючи про свою роботу, проблеми фармацевтичної галузі в Україні та перспективи її підприємства, генеральний директор ніколи не розповідає про своє походження, сім'ю та особисті уподобання.
Згідно з даними джерел, одна з найбагатших менеджерів країни була одружена, проте в даний момент веде самотнє життя і сконцентрована на роботі.
Топ-менеджер має дочку, з якою підтримує теплі стосунки і надає їй повну матеріальну підтримку.
Освіта
Світлана Діденко, Київ для якої є рідним містом, не має прямого відношення до фармакології і медицини. У 1984 році майбутня очільниця «Дарниці» вступила до Київського національного економічного університету.
Діденко закінчила фінансово-економічний факультет і є професійним економістом так званої «радянської школи».
Дані офіційної біографії не містять інформації про отримання нею фармакологічної освіти, проте відомо, що Світлана Діденко розбирається в складі виготовлених її компанією ліків, знає про сфери їх застосування і вміє вести розмову на рівних зі своїми численними техніками.
Гендиректор «Дарниці» постійно займається самоосвітою і регулярно студіює літературу про бізнес-успіхи. Серед своїх улюблених праць Світлана Діденко, називає книгу Джима Коллінза «Від хорошого до великого» і «Не бійся діяти» авторства Шеріл Сендберг.
«Господиня таблеток» має ідеалістичні уявлення про місце керівника в сучасному бізнесі і ставить перед собою амбітні цілі. Вона прагне стати «керівником п'ятого рівня», який реалізується не через власний успіх, а через досягнення довгострокових результатів компанії".
Менеджер з великим стажем стверджує, що все ще важко приймає кадрові рішення і з труднощами «розлучається з людьми». Однак, дана інформація не підтверджується співробітниками «Дарниці», які стверджують, що Діденко досить холодна людина і не схильна до сентиментів щодо підлеглих.
Кар'єра і бізнес
Світлана Діденко, «Дарниця» якої поставляє ліки в кожен другий український дім, працює на підприємстві з 1989 року. Молодий економіст потрапила на фармакологічну фабрику за часів УРСР по поширеному в ті роки розподілу фахівців.
Вся кар'єра і життєвий шлях менеджера пов'язана з підприємством, названим на честь одного з районів Києва.
У «Дарницю» Світлана Діденко прийшла в якості звичайного економіста. Перші роки молода жінка працювала у фінансовому відділі. Однак, в 90-ті фахівець очолила свій відділ, а пізніше перетворилася в міноритарного власника акцій «Дарниці». Діденко довгий час поєднувала роботу глави фінансового відділу з постом члена наглядової ради.
«Зірковий час» економіста настав у 2014 році, коли її призначили генеральним директором одного з найбільших фармакологічних підприємств України і Східної Європи.
За перші роки на посаді глави підприємства Світлана Діденко розгорнула активну діяльність, яка була оцінена профільною пресою і експертами.
Сучасна стратегія розвитку «Дарниці», перш за все, спрямована на посилення лідерських позицій компанії на ринку і конкурентоспроможності, заснованих на підвищенні ефективності функціонування організації, впровадженні інновацій у виробництво і управління, розвиток персоналу і, звичайно, розвиток і оновлення продуктового портфеля.
Зокрема, «Дарниця» реалізує програму «Енергія знань». Підприємство бере на стажування студентів та готує з них майбутніх фахівців. Діденко зазначає, що особливу увагу вона приділяє перспективним співробітникам з амбіціями і навичками управління.
Для формування нових лідерів була сформована програма Talent Pool, покликана виявляти і виховувати майбутніх лідерів галузі.
Також Світлана Діденко, «Дарниця» якої є «кузнею талантів», створила програму Idea Box, учасники якої вносять пропозиції щодо оптимізації та покращення роботи підприємства і підвищення його ефективності.
Всього співробітники компанії встигли передати керівництву близько 100 ідей. Однак, пропозиції рядових менеджерів на практиці ніяк не впливали на роботу «Дарниці».
Програми Діденко можна назвати рекламними акціями, які тим не менше стали ефективними.
Київське підприємство увійшло до трійки кращих роботодавців галузі і в двадцятку кращих компаній для працевлаштування молодих фахівців.
Компромат та чутки
В останні роки Світлана Діденко, біографія якої не має нічого скандального, змушена вирішувати кілька ключових проблем, з якими зіткнулося її підприємство.
«Дарниця» була втягнута у скандал з «Борщагівським хіміко-фармацевтичним заводом».
Одна з найбільших компаній Східної Європи влаштувала цілу «війну» за контроль над активами одного з найбільш масштабних підприємств з виробництва лікарських препаратів.
«Дарниця» отримала дозвіл від Антимонопольного комітету на придбання контрольного пакета акцій одного з своїх конкурентів - «БХФЗ».
У боротьбі за контроль над підприємством «Дарниці» вдалося перемогти численних конкурентів з України та країн Європи і ближнього закордоння.
Перемога в тендері коштувала менеджменту київського підприємства в кілька десятків мільйонів доларів, які згідно з чутками довелося віддати у вигляді хабарів вищим чиновникам країни.
Отримавши контроль за «БХФЗ» «Дарниця» стає найбільшим фармацевтичним підприємством країни.
Однак, на шляху до поглинання борщагівського заводу Світлана Діденко зіштовхується з опором від «старожила української фармакології» Людмили Безпалько. Багаторічна господиня заводу-конкурента відмовилася продавати свою частку через що «Дарниця» була змушена купити всі наявні акції мажоритарних акціонерів.
Боротьба між сім'єю Беспалько і менеджментом «Дарниці» є однією з найбільш запеклих в історії української фармакології і ще далека від завершення.
Сьогодні частка «Дарниці» в БХФЗ становить понад 30%. Діденко неодноразово зверталася до інших акціонерів і керівництва БХФЗ з пропозиціями синергії досвіду управління, продуктового портфеля, підвищення ефективності бізнесу і корпоративного управління. Її звернення, всупереч бізнес-логіки, поки не були належним чином сприйняті акціонерами БХФЗ, але це лише питання часу».
«Дарницю» також звинувачували в паразитуванні на державній програмі «Доступні ліки».
Нагадаємо, що в рамках ініціативи громадяни можуть безкоштовно отримати або відшкодувати вартість препаратів, необхідних для підтримки життя. Йдеться про ліки для людей з серцево-судинними захворюваннями, астмою і діабетом. Частина препаратів, необхідних для здійснення держпрограми виготовляється саме на «Дарниці».
Турбота про хворих з боку уряду приносить київському комбінату близько мільярда гривень на рік. При цьому, згідно з думкою експертів, «Дарниця» продає препарати для поліклінік по всій країні за завищеними цінами, попередньо домовившись про «відкат» з Міністерством охорони здоров'я.
Звичайно, представники компанії всіляко заперечують ці звинувачення і наполягають на повній прозорості поставок медикаментів в рамках програми «Доступні ліки».
Ліки від "Дарниці" регулярно звинувачують в низькій якості, застарілості, небезпечних побічних ефектах і в завищеній ціні.
Діденко змушена боротися з даними стереотипами, доводячи якість своєї продукції чисельними сертифікатами, однак більшість клієнтів компанії не схильні вірити цій рекламі.
Світлана Діденко, «Дарниця» якої заробляє мільярди гривень щорічно, звинувачують в систематичному ухиленні від сплати податків.
Так, за підсумками 2017 року підприємство виплатило 80 мільйонів гривень в якості податків на прибуток. Однак, експерти стверджують, що значна кількість грошей «Дарниці» йде в офшори через спеціальні схеми.
В переведенні в готівку коштів компанії, а також створенні підставних фірм-прокладок раніше неодноразово звинувачували безпосереднього начальника Світлани Діденко - власника фармкомпанії «Дарниця» Гліба Загорія.
Існує думка, що генеральний директор зуміла приховати від держави мільярди прибутку власного начальника. Однак, дані звинувачення так і залишилися без розслідування, що досить типово для нашої країни.
Декларація
Світлана Діденко, «Дарниця» якої має річний оборот в 2,5 мільярди гривень, приховує інформацію про свої доходи.
Київський фармакологічний завод лише в 2017 році отримав чистий прибуток на суму в 342 мільйони гривень. Загальні активи підприємства оцінюються в більш ніж 3 мільярди гривень.
Цілком логічно, що генеральний директор «гіганта» є людиною не бідною. Однак, точна сума її доходів є дискусійним питанням.
Експерти впевнені, що Світлана Діденко є доларовим мільйонером. Її активи оцінюють від 10 до 15 мільйонів доларів.
Топ-менеджер отримує одну з найбільш високих місячних зарплат в країні, а також є щасливою володаркою багатомільйонних «бонусів». Крім того, Діденко має елітні об'єкти нерухомості в столиці і володіє кількома авто престижних марок.