Таміла Ташева
Таміла Ташева
377

Таміла Ташева

Ташева Таміла

Громадський діяч, волонтер, координатор організації «КримSOS», правозахисниця

Дата народження:
1986 р.
Рідне місто:
Самарканд (Узбекистан)

Таміла Ташева народилася в Самарканді. Туди була вислана вся її сім'я етнічних кримських татар. У 1991-му році, коли дівчинці було 5 років, вона з родичами переїхала до Криму. Як згадує Таміла, як тільки зійшла з трапа літака в Сімферополі, скоріше хотіла відправитися на море. До прибуття на півострів Крим здавався їй казковою землею. Її родичі жили ідеєю повернення на малу Батьківщину і прищеплювали це прагнення своїм нащадкам. З цієї причини, приліт до Криму став для Таміли великою подією.
Оскільки тодішні кримська влада штучно затягували процес видачі земель татарам, багатьом доводилося самостійно будувати тимчасові будиночки в чистому полі. У такій двокімнатний самобуд під Сімферополем переїхала Таміла Ташева. Будиночок звів її батько, який прибув до Криму трохи раніше, щоб підготувати ґрунт для своїх трьох дітей, дружини та інших родичів.
Довгий час дівчинка нудьгувала по власній кімнаті у великому красивому будинку, який залишився в Узбекистані. Як Таміла пізніше зізналася, вона навіть сердилася на батьків за труднощі, які для них приготував півострів.
До тягот з проживанням додалися проблеми з працевлаштуванням. Кримських татар не хотіли брати на роботу. Багатьом доводилося підробляти на ринках.
Тільки через 2 роки Таміла Ташева нарешті побачила море, про яке так багато чула в Самарканді.
Проблеми радянізованого татарського півострова безпосередньо торкнулися дівчинки, коли вона вирушила в перший клас. Вже на лінійці вона побилася з хлопчиком. Конфлікт стався на національному ґрунті. Як розповідає Таміла Ташева, більшість педагогів були російськими націоналістами, які відверто не любили кримських татар. Це лише посилювало ворожий настрій серед учнів.
Після школи Таміла Ташева вступила в Таврійський інститут на факультет східних мов.
У 2002-му році вона приєдналася до Кримськотатарського молодіжного центру, де зайнялася організацією культурних заходів.
Під час Помаранчевої революції Таміла Ташева взяла активну участь в її подіях, а також організовувала мітинги в Криму. На революції в Києві вона познайомилася з представниками громадської організації «Фундація регіональних ініціатив». Після вона очолила кримський осередок цієї організації. Дівчина реалізовувала проекти, націлені на розвиток лідерів нового покоління.
У 2006-му році Таміла проходила стажування у Верховній Раді. За її словами, основним мотиватором для цього послужило виділене місце в київському гуртожитку, а не політичні амбіції. Незабаром вона стала помічницею депутата Лесі Оробець. Потім отримала роботу аналітика в партії «Наша Україна». Пропрацювавши там деякий час, Таміла Ташева повернулася в команду Лесі Оробець.
У 2010-му році дівчина отримала директорську посаду в видавництві «Наш Формат».
Пізніше вона стала PR-менеджером групи «ТіК».
У 2013-му році вона брала участь в Революції Гідності. Ташева була волонтером в госпіталі Євромайдану.
Взимку 2014-го року Таміла Ташева і кілька активістів створили Facebook-сторінку «КримSOS». На ній висвітлювалися всі події, що передували анексії Криму. Багато жителів півострова отримали допомогу через цей ресурс. Уже на початку березня активісти відкрили гарячу лінію, на яку зверталися всі охочі отримати притулок в мирних регіонах країни. Незабаром команда «КримSOS» розрослася в широку волонтерську мережу, яка почала надавати допомогу також жителям зони АТО.
Зараз «КримSOS» представляє повноцінну громадську організацію, в штаті якої працює команда юристів. Це об'єднання бере участь в розробці законопроектів, націлених на допомогу переселенцям.

Особисте життя

Про особисте життя Таміли Ташевої в пресі не повідомляється.

Скандали

У суспільстві ходять чутки, що успіх Таміли обумовлений її знайомствами в політичних колах. З цього виростає припущення, ніби татарська правозахисниця є черговою підставною особою олігархів. Але такі плітки не знайшли реальних підтверджень.

Статок

Про доходи активістки в пресі не повідомляється.

Фото/відео

Згадки про персону