Тарас Юрик: “незаможний” депутат-мільйонер, який одержує компенсацію за житло
Тарас Юрик має готівкою майже мільйон гривень і кілька десятків тисяч доларів. Однак він все одно отримує гроші від держави у якості компенсації на оренду житла.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Тарас Зіновійович Юрик народився 9 грудня 1980 року в селі Кобилля Тернопільської області.
Освіта
Диплом юриста Тарас Юрик отримав в Тернопільській академії народного господарства (зараз ВНЗ називається — Тернопільський національний економічний університет).
Сім'я
Дружину Тараса Юрика звуть Маріанна Том'як. Народилася вона в Тернополі. Вищу освіту Маріанна отримала в Українській академії друкарства у Львові.
Дружина політика журналіст на тернопільському телебаченні. З 1 вересня 2017 року вона також працює в Тернопільській обласній державній адміністрації.
Подружжя в шлюбі з 2014 року, дітей немає.
Кар'єра
Вже на останніх курсах академії народного господарства Тарас Юрик працював на посаді начальника юридичного відділу компанії "Болеар МЕД". Після закінчення навчального закладу Юрик почав працювати в банківському секторі.
З 2002 по 2004 рік майбутній парламентарій був юрисконсультом (пізніше - старшим юрисконсультом) в тернопільській філії "Укрінбанку".
Протягом року, з 2005 по 2006 рік, він очолював юридичний відділ місцевої філії "ТАС-Комерцбанка".
У 2005 році Тарас Юрик став одним із творців Тернопільської обласної організації "Фундація регіональних інвестиційних досліджень".
Потім з 2006 по 2010 рік Тарас Юрик очолював Тернопільське відділення "Трансбанка", Західний регіональний філіал. Ще один рік він працював у "Єврогазбанку" заступником директора Західної регіональної дирекції (начальником Тернопільського відділення).
У 2014 році Тарас входив до складу наглядової ради, "Протекшн-Груп". Компанія займається обробкою даних, розміщенням інформації на веб-вузлах і пов'язаною з ними діяльністю. Одним із засновників і кінцевих бенефіціарів "Протекшн-Груп" є батько Тараса — Зіновій Теодозійович.
Тричі Юрик брав участь у виборах місцевих органів влади. У 2006 і 2010 роках — до міської ради, у 2009 — в обласну раду.
У 2012 році Юрик балотувався до Верховної Ради. Однак його сто вісімдесятий номер в списку ВО "Батьківщина" виявився непрохідним.
Через два роки Тарас знову брав участь у виборах народних депутатів. На цей раз він пішов по одномандатному мажоритарному округу номер сто шістдесят п'ять (Тернопільська область) і під прапорами "Блоку Петра Порошенка". За Юрика проголосувало сорок п'ять відсотків виборців. Кандидат від ВО "Батьківщина" Петро Репела набрав на тридцять два відсотки менше.
Народний депутат входить до складу комітету з питань податкової та митної політики. Тарас Юрик — член міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України та Сейму Литовської Республіки, член груп з міжпарламентських зв'язків з Конго, Хорватією, Польщею, Іспанією, Естонією, США і Іраном.
Народний обранець відвідав дев'яносто та вісімдесят два відсотки засідань в парламенті та комітеті відповідно.
За час своєї роботи у Верховній Раді Тарас Юрик зробив двадцять сім депутатських запитів і взяв участь у створенні сімдесяти одного законопроекту. Вісімнадцять разів політик виступав у стінах парламенту. Однак тринадцять з цих виступів обмежувалися фразою "Прошу передати слово народному депутату".
У лютому 2017 року Тарас Юрик очолює громадський союз "Федерація футболу Тернопільської області". Народний депутат керує громадською організацією "Дитячо-юнацька футбольна ліга Тернопільській області".
Компромат
Тарас Юрик один з парламентаріїв-мільйонерів, які отримують компенсацію за оренду житла в столиці. Кошти, які політик отримує на оплату квартири, у його декларації не зазначені.
У 2018 році в Зборові розгорівся скандал. За словами місцевої преси, 6 травня священик однієї зі зборівських церков на проповіді повідомив парафіянам, що він не може відзвітувати за вісімдесят тисяч гривень, які він позичив на оплату праці майстрам на прохання народного депутата Тараса Юрика.
Тернопільські журналісти зазначали, що парламентарій пообіцяв профінансувати встановлення футбольного поля недалеко від храму. Загальний кошторис — сімсот тисяч гривень. Більшу частину грошей Тарас Юрик зібрав, а вісімдесят тисяч він попросив священика позичити у церковної громади з подальшим їх поверненням.
Однак народний обранець так і не повернув взятих в борг грошей. І тоді святий отець змушений був винести це делікатне питання на розсуд своєї пастви. Пізніше стало відомо, що замість того, щоб повернути гроші, парламентарій поскаржився на самого священика.
Через кілька днів сам святий отець спростував інформацію про те, що він звинувачував Юрика в крадіжці церковних грошей. Священик повідомив, що народний депутат, навпаки, сприяє і допомагає церкві.
Як і багато його колег, Тарас Юрик у парламенті відзначився кнопкодавством. У 2018 та 2019 році народний обранець чотири рази "попадався" на порушенні персонального голосування у Верховній Раді.
Політик проголосував за законопроекти №6688 і №9157, які спрямовані на обмеження свободи слова в інтернеті і на телебаченні.
Під час президентських виборів 2019 року Тарас Юрик був головою штабу Петра Порошенка в Тернопільській області. Перед першим туром народний депутат на одному з місцевих телеканалів натякнув, що у штабі кандидата Юлії Тимошенко готуються до підкупу виборців.
У штабі Тимошенко цю заяву розцінили, як провокацію. Через кілька днів поліція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань повідомлення про те, що у Регіональному офісі водних ресурсів в Тернопільській області проводиться видача грошей за кандидата в президенти Петра Порошенка.
Після цього, Тарас Юрик виступив на прес-конференції, на якій заявив, що його колишні однопартійці, а нині опоненти, самі купують голоси. За його словами, він сам викрив масштабну схему підкупу виборців, яка була організована "Батьківщиною".
Декларація
У березні 2019 року Тарас Юрик опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік. Нерухомості у народного депутата і його дружини немає. У Києві та в Тернополі подружжя орендують квартири в сімдесят три і п'ятдесят два квадратних метри відповідно.
Автомобіль у парламентарія також взятий в оренду. Toyota Camry 2014 року випуску належить компанії, в якій Тарас Юрик працював до приходу у Верховну Раду — "Протекшн-Груп".
Задекларував політик права власності на нематеріальні активи. Йому належить два винаходи: система для ідентифікації і перевірки даних по оригінальності товару "Захист оригіналу", а також система контролю використання посівного матеріалу.
Зарплата народного депутата за 2018 рік склала чотириста тисяч гривень. Зарплата Маріанни Том’як в Тернопільській обласній державній адміністрації — майже двісті тисяч гривень. Ще триста вісімдесят тисяч — її дохід від заняття підприємницькою діяльністю.
Банківських рахунків у Тараса Юрика і Маріанни Том’як немає. Готівковими коштами у народного обранця задекларовано вісімсот п'ятдесят тисяч гривень, сімнадцять тисяч доларів і п'ять тисяч євро. У його дружини — сто п'ятдесят тисяч гривень і чотири тисячі доларів.