Тарас Кицмей
  • Дата народження
    2 серпня 1966
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Тарас Кицмей
3091

Тарас Кицмей

Тарас Кицмей: украинский бизнесмен, который зарабатывает миллионы долларов в сфере IT

В конце 90-х он основал крупную IT-компанию SoftServe, и сегодня является одним из самых влиятельных бизнесменов страны с миллионным состоянием. Не так давно Кицмей кардинально сменил сферу деятельности - занялся ресторанным делом. Может быть, потому, что не удержал кресло гендиректора своей компании.

Біографія

Кицмей Тарас Володимирович народився в 1966 році в селищі Микулинці, на Тернопільщині. Хоча сам він каже, що туди батьки переїхали через кілька днів після його народження. 

За своє життя Тарас досяг чималих успіхів: він заснував корпорацію SoftServe, головою правління якої є в нинішній час. Успішний бізнес в умовах нестабільної української економіки і кризи - не єдине досягнення підприємця. 

Кицмей також є вченим, заслуженим економістом України і громадським діячем. Сам він більше вважає себе математиком, ніж бізнесменом, оскільки любов до математичних наук батько прищепив йому ще з дитинства. 

Крім усього іншого, очолює Асоціацію "Інформаційні технології України" і входить в сенат Українського католицького університету.

Сім'я і особисте життя

Батько Тараса Кицмея був математиком. Він зумів зацікавити сина в навчанні, допомогти в розумінні математичних наук і прищепити любов до цієї дисципліни. В інтерв'ю президент однієї з найбільших IT-компаній в Україні говорить, що в школі неодноразово займав призові місця на республіканських і всесоюзних олімпіадах з математики.

Тарас одружений, має сина Павла і дочку Оксану. Сім'я мешкає у Львові. Син Кицмея здобуває вищу освіту за кордоном. Про його плани батько-бізнесмен багато не розповідає, каже, що хлопець хоче отримати досвід роботи за кордоном, а потім все-таки повернутися на Батьківщину.

"Головна посада моєї дружини - міністр закордонних справ в нашій родині. Крім того, вона працює фінансовим менеджером в нашій компанії", - з посмішкою на обличчі зазначає Тарас. 

Фото з рідними Кицмей рідко постить в Фейсбук, хоча дещо в його профілі можна знайти.

Бізнесмен, крім IT і штучного інтелекту, захоплюється футболом, плаванням і катанням на лижах.

Освіта

Після школи Тарас навчався у Львівському держуніверситеті ім. І. Франка - на математичному факультеті, звичайно. Закінчив виш у 1990 році.

Після цього продовжив навчання в школі бізнесу, яку заснувала компанія General Electric (США). Там Кицмей навчився науці ведення бізнесу і управлінських процесів, що сильно допомогло в побудові свого бізнесу.

У 1994 підприємець захистив кандидатську дисертацію в Київському інституті прикладної інформатики, отримавши ступінь кандидата фізико-математичних наук.

У 2012 році була ще одна школа бізнесу, але на цей раз Тарас Кицмей поїхав здобувати знання в Гарвард, де пройшов навчання за програмою управління для власників / президентів компаній.

Кар'єра і соціальна діяльність

Заснування SoftServe

Близько 10 років (з 1990 року) Тарас Кицмей викладав в Національному університеті "Львівська політехніка".

У 1997 році, паралельно з викладацькою діяльністю, він разом з партнером заснував і став керівником аутсорсингової компанії в сфері IT під назвою SoftServe. 

Гендиректором своєї фірми, яка згодом стала цілою корпорацією Кицмей був більше як 15 років, і тільки в 2013 році він покинув управління компанією, а його місце зайняв менеджер Алан Гарлан. З того часу і донині Тарас Кицмей входить до ради директорів SoftServe.

Підприємство SoftServe було засновано в 1993 році у Львові Тарасом Кицмей і Ярославом Любінцем, які разом закінчили аспірантуру у Львівській політехніці. Попри те, що зараз операційним управлінням компанії займається Алан Гарлан, Кицмей продовжує брати участь в розвитку свого дітища, вирішуючи стратегічні питання в раді директорів.

Говорячи про корпорацію SoftServe, важливо відзначити, що ця українська IT-компанія - одна з небагатьох аутсорсингових компаній, основні активи яких перебувають також в Україні. Центральний офіс SoftServe розташований у Львові. 

За 20 з гаком років підприємство заслужило довіру більше ніж 350 клієнтів з різних куточків світу. Замовлення виконувалися для компаній із Західної Європи, Америки та Канади. Для цього в корпорації працює більше ніж 2500 висококласних програмістів.

Математик чи бізнесмен?

Попри те, що Тарас Кицмей заснував найбільшу аутсорсингову IT-компанію, якою успішно керував понад 15 років і вивів її на міжнародний рівень, сам він вважає себе більше математиком, ніж бізнесменом. 

Ось як він відгукується про себе та свою діяльність в одному з інтерв'ю: "Я пройшов шлях від математика до програміста або, як тепер прийнято говорити, ІТ-шника, потім до управлінця. Але в душі я залишився математиком. Коли поїхав вчитися до Гарвардської бізнес-школи, де всі були бізнесменами, відчував це. Думав, математик серед бізнесменів - що за робота?"

Проект SalesWorks Enterprise

Під егідою SoftServe був створений програмний продукт SalesWorks Enterprise, над яким працювала окрема команда програмістів (до 300 осіб). Продукт покликаний допомогти великим компаніям автоматизувати продажі і тим самим більш раціонально витрачати часові, грошові та людські ресурси. Сьогодні програмами SalesWorks Enterprise користується велика кількість підприємств як в Україні, так і в країнах СНД.

Соціальний проект для муніципалітету

Для львівської мерії команда SoftServe розробила програмний продукт, який автоматизував процес збору платежів за комунальні послуги. 

Проект спочатку був соціальним, але рішенням почали цікавитися інші комунальні підприємства в столиці і не тільки, тому Кицмей з партнерами почали думати над тим, як отримати з цього вигоду і зробити рішення платним.

Інноваційні рішення SoftServe

Команда корпорації SoftServe, засновником якої є ​​Тарас Кицмей, працює не тільки над звичайними проектами, але також розробляє різні інноваційні технології, які приносять майбутнє в наш світ.

По-перше, програмісти працюють в області штучного інтелекту. "Ми розробляємо і застосовуємо багато рішень, побудованих на нейронних мережах, Data Science, Workforce automation і т.д.", - говорить Кицмей.

По-друге, бізнесмен розробляє технології, які здатні розпізнавати не тільки об'єкти (цим вже нікого не здивувати), але й емоції. А в сфері розпізнавання емоцій ще є над чим працювати. Одне з серйозних досягнень SoftServe в цьому напрямку - технологія BioLock. Ця система призначена забезпечувати захист автомобілів і підтримувати функції біометричної аутентифікації. Рішення відзначено багатьма нагородами за інноваційність.

По-третє, Кицмей працює в області віртуальної та доповненої реальності, оскільки цей напрямок має великі перспективи. Нещодавно SoftServe на громадських засадах розробила проект під назвою Tustan AR. Рішення являє собою модель давньої карпатської фортеці Тустань. Ви просто встановлюєте на свій телефон додаток і відтворюєте первісний вигляд фортеці фактично з руїн. Розглянути її можна з будь-якого кута. Так працює доповнена реальність. "Це рішення, наприклад, в сфері вивчення історичної спадщини і інтертейменту, водночас все більше ця технологія застосовується в ритейлі та інших сферах. І це тільки короткий перелік інноваційних технологій, якими ми займаємося", - розповідає Тарас.

Від IT - до ресторанної справи

Не покидаючи сферу IT, Тарас Кицмей недавно почав займатися ресторанною справою. 

Разом з двома партнерами (Олександром Бережанським і Марком Зархіним) він відкрив ресторан Бачевських, який повністю передає атмосферу Львова. 

На питання журналістів про те, чи не боїться він працювати в кардинально іншій сфері, бізнесмен відповів, що у нього надійні партнери, з якими він має спільне бачення і абсолютну довіру. Тим більше, що Марк Зархін - відомий український ресторатор.

Новини та чутки

Влітку 2018 року в ЗМІ з'явилася новина про те, що мерія Львова відмовила підприємству ТОВ "Лем Стейн" в реалізації інвестиційного проекту по реконструкції трамвайного депо "з метою створення інноваційно-креативного простору". Натомість міськрада мала дозволити компанії орендувати споруди на вулицях Д. Вітовського та Братів Тимошенків на безоплатній основі, але і це прохання було відхилене.

Хоча проект вже кілька разів висувався на голосування, затвердити його так і не вдалося через нестачу голосів. Керівник юридичного департаменту Львівської мерії Гелена Пайонкевич зазначила, що початкова вартість активів трамвайного депо, які повинні були реконструювати, становить приблизно 40 мільйонів гривень. Інвестори "Лем Стейн" зобов'язуються вкласти близько 30 мільйонів відразу, а потім продовжувати роботу, збільшуючи розмір інвестицій до 130 мільйонів.

Згідно з офіційними даними, компанія "Лем Стейшн" була зареєстрована в 2016 році у Львові 6-ма людьми, серед яких - бізнесмен Тарас Кицмей і його партнер Марк Зархін. Попри те, що про підприємство як про можливого інвестора добре відгукується мер Львова Андрій Садовий, деякі депутати компанії не довіряють. 

Хтось каже, що "Лем Стейшн" був створений спеціально під цей проект (єдина компанія, яка брала участь в оголошеному конкурсі про реконструкцію трамвайного депо), хтось висловлює сумнів у фінансовій спроможності фірми реалізувати проект (її статутний капітал становить всього 3 мільйони гривень, решту грошей потенційні інвестори планують взяти в кредит).

"У світі немає жодного такого договору, який би гарантував 100% виконання. Є таке поняття як довіра. Я добре знаю цих людей, вони відомі бізнесмени, я їм довіряю", - заявив мер Львова.

Статки і джерела доходів

Тарас Кицмей є творцем однієї з 3-х найбільших аутсорсингових компаній по Україні. Його підприємство SoftServe за кількістю працівників випереджають лише білоруська компанія EPAM і російська Luxoft, офіси яких знаходяться у нас. У SoftServe працює більше ніж 2500 одних тільки програмістів, приблизно 2000 з них працює в центральному офісі у Львові. Серед клієнтів Кицмея - Cisco, Dell, IBM. У 2017 році доходи SoftServe склали приблизно 100 мільйонів доларів.

Сам же Тарас Кицмей в 2013 році потрапив в список найбагатших жителів Львова, отримавши 5 місце в рейтингу. Його статки оцінили в 38 мільйонів доларів.

Уже в 2018 році засновник і керівник SoftServe увійшов до сотні найвпливовіших українців, зайнявши 87 місце за версією журналу "Новий Час".

Згадки про персону