Український громадський діяч, керівник ГО "Військово-патріотичне об'єднання учасників АТО «Справедливість», у минулому — командир штурмової групи добровольчого батальйону «Донбас» (2014 р.). Був демобілізований навесні 2015 року.
Дата народження: 09.03.1964 р.
Рідне місто: Алчевськ (Луганська область)
Тарас Костанчук також відомий під позивним «Бішут».
Коли Тарасу виповнилося 3 роки, він з сім'єю переїхав до Києва. Костанчук має 2 вищі освіти: біологічну і юридичну. Армійську службу він проходив в Чечні.
У період з 1989-го по 1998-й рр. Тарас Костанчук жив і працював в Італії. Пізніше він влаштувався в Києві на пост гендиректора компанії «Агро-транспортної координаційної служби».
У 2005-му році разом із однодумцями Тарас створив громадську організацію «Археологічне патріотично-пошукове об'єднання «Дніпро-Україна». Вона займалася пошуком і перепохованням останків воїнів II світової війни.
Пізніше Тарас взяв участь у Революції Гідності. У травні 2014-го року Тарас Костанчук поповнив ряди Нацгвардії на Донбасі. Він служив у підрозділі «Чорних чоловічків». Далі Тарас вступив у батальйон «Донбас». У серпні того ж року він потрапив в Іловайський котел.
Як повідомляють у ЗМІ, Тарас Костанчук був командиром штурмового батальйону «Донбас». Інсайдери говорять, що насправді він був сержантом.
Повернувшись з АТО, Костанчук продовжив громадську діяльність. У 2019-му році він очолив «Партію Захисників України».
Особисте життя
Інформація про сімейний статус Тараса Костанчука не представлена в ЗМІ.
Скандали
Тараса Костанчука звинувачують у політичній непринциповості. Подейкують, що раніше він співпрацював із «Партією Регіонів». Костанчук навіть отримав орден із рук президента Віктора Януковича. За що була вручена нагорода — Тарас не розповідає. Пізніше він став підручним Блоку Петра Порошенка.
У 2013-му році Тарас Костанчук загримів у міліцію. Причиною стало шахрайство. Як повідомляється в ЗМІ, навесні того року Костанчук пред'явив у суді підроблену розписку. Вона була написана від імені якогось громадянина України. У тексті повідомлялося, що він позичив у Тараса 10 млн грн. Але незабаром стало відомо, що поданий документ є фальшивим.
Проте відповідати перед законом Костанчуку не довелося. Він потрапив не в тюрму, а в передвиборчий штаб регіонала Юрія Бойка. Пізніше Тарас Костанчук став помічником Семена Семенченка та Валентина Наливайченка.
Повернувшись із АТО, Тарас Костанчук взявся за політику. На дострокових парламентських виборах він виступив як технічний кандидат від БПП. Можливо, пізніше за цю послугу він отримав депутатський мандат в містечку Вишневому. Там Костанчук зайнявся боротьбою з незаконним будівництвом. Як розповідають самі забудовники, під виглядом боротьби Тарас здійснює рейдерські атаки. За їхніми словами, подібне неможливо без підтримки співробітників СБУ.
Найбільш гучний скандал розгорівся навколо Костанчука на початку 2019-го року, перед президентськими виборами. Тоді в пресі з'явилася інформація про брудну спробу підкупу. Зокрема, повідомляється, що Тарас Костанчук і його подільник спробували передати хабар кандидату Юрію Тимошенко, щоб він знявся з виборів.
Причиною послужила сильна схожість його ПІБ з іншим кандидатом — Юлією Тимошенко. Ціна питання склала 5 млн грн. Подейкують, що Леді Ю зовсім не була замішана в цій справі. Підкуп організували члени БПП, щоб дискредитувати опонентку.
Сам Костанчук стверджує, що Юрій Тимошенко попросив у нього допомоги. Його нібито під страхом смерті змушують бути технічним кандидатом, чого він абсолютно не хоче. Щоб вийти з гри, Юрій Тимошенко попросив позичити та передати конкретним людям суму, яку вони внесли для реєстрації в ЦВК. Тарас Костанчук охоче погодився допомогти, але Генпрокуратура влаштувала підставу.
Статок
Інформація про доходи Тараса Костанчука не представлена у відкритих джерелах.
Фото й відео