Тетяна Засуха
  • Дата народження
    25 квітня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Тетяна Засуха
2762

Тетяна Засуха

Тетяна Засуха: скандальна депутатка, яка отримала від чоловіка агрофірму і вже кілька разів могла сісти за ґрати

Екс-регіоналка і колишня дружина екс-губернатора Київської області Тетяна Засуха за час своєї підприємницької та політичної діяльності стала справжнім земельним магнатом столичного регіону. Заручившись підтримкою чоловіка, який в нападі ревнощів навіть стріляв в неї з дробовика, жінка витрачала мільйони гривень з держбюджету на розвиток рідного села, намагалася підім'яти під себе багато агропідприємств та сільськогосподарських угідь, а також відчайдушно домагалася влади. Все це штовхало її на кримінальні злочини і виливалося в великі витрати.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини, чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Тетяна Володимирівна Засуха народилася 25 квітня 1964 на Київщині, в селі Пологи Васильківського району.

У минулому була народним депутатом України. Отримала від Леоніда Кучми звання Героя України за "видатні особисті заслуги перед Українською державою" в сфері сільського господарства і політики.

Якими насправді були ці заслуги, розповідають численні скандали і судові розгляди, пов'язані з іменами Тетяни Засухи і її колишнього чоловіка Анатолія.

Сім'я

Тетяна розлучена, має сина.

Її екс-чоловік Анатолій Засуха до "помаранчевої революції" був губернатором Київської області. Після зміни влади потрапив під кримінальне переслідування, в результаті чого втік від правосуддя в Росію.

Влітку 2006 року деякі ЗМІ розповіли про чутки, що Анатолій Засуха влаштувався в РФ заступником губернатора Московської області. За словами Тетяни, він продовжує підтримувати відносини з деякими співвітчизниками (екс-головою Нафтогазу Ігорем Бакаєм і екс-губернатором Одеської області Русланом Боделаном), які також бігли після державного перевороту в 2005-му.

Освіта

Тетяна вчилася в Білоцерківському с/г інституті на зооінженера. Потім закінчила Київський педагогічний держінститут, де вивчала біологію. Захистила кандидатську і докторську дисертації.

Кар'єра

На початку своєї трудової діяльності (з 1986 до 1994 рік) Тетяна Засуха працювала головним зоотехніком, а потім і головою колгоспу ім. Щорса в селі Ковалівка того ж Васильківського району.

Після цього очолила агропідприємство "Світанок", створене на базі колгоспу ім. Щорса, а також була обрана депутатом Київської облради, головою якого на той час був її чоловік.

З 1998 аж до 2012 рік Тетяна Засуха протягом декількох скликань поспіль була народним депутатом України. На початку своєї політичної діяльності вона представляла фракцію "Трудова Україна", а також займалася аграрними питаннями в країні. Потім перейшла в "Аграрну партію".

Під час чергових виборів у 2002 році Тетяна пройшла в парламент від фракції "Єдина Україна", члени якої активно підтримували Леоніда Кучму. Незабаром жінка знову змінила партію.

У 2004-му вона не просто приєдналася до нової партії (СПУ), а й очолила її. Уже через рік Засуха знову змінила фракцію, підтримавши на цей раз Партію регіонів. З того часу вона залишалася вірною "регіоналам".

Здавалося, політична кар'єра Тетяни Засухи складалася дуже вдало, однак восени 2012 року, коли жінка спробувала пройти до Верховної Ради за списками Партії регіонів, вона зазнала гучної поразки.

Новини, чутки і компромат

Фальсифікація виборів

Парламентські вибори в 2012 році пройшли для Тетяни Засухи, яка балотувалася в Раду від Партії регіонів, вкрай невдало: скандальна "депутатка" явно програла кандидату від опозиції Віктору Романюку. Однак більш цікавим виявився той факт, що жінка подала в суд на свого опонента і виграла його!

Поданий Засухою позов проти Романюка розглядала суддя Оксана Сергіївна Степанівна, яка не раз була помічена у винесенні безпідставних вироків. На цей раз вона також винесла свідомо протизаконне рішення на користь Тетяни (зрозуміло, не за "дякую").

Попри те, що практично всі юристи відзначали протиправність такого рішення, на його підставі виборча комісія 94 округу визнала вибори на всіх 28 ділянках, де голосували за Романюка, недійсними. Таким чином Засуха нахабно вкрала перемогу у свого опонента.

Трохи пізніше стало відомо, що відразу після невдалих виборів Тетяна взяла в кредит понад 8 мільйонів гривень. За словами Арсенія Яценюка, який і надав журналістам копію кредитного договору, ці гроші, взяті в борг прямо перед судовими розглядами, призначалися для підкупу судді, а також глави та членів окружної виборчої комісії.

Сімейні розбірки

Зі своїм чоловіком Анатолієм Засухою Тетяна познайомилася в рідному селі.

На той час вона була дояркою, а він - новим головою колгоспу. Молоді люди одружилися, після чого Анатолій пішов на підвищення, а управління с/г підприємством передав Тетяні.

Здавалося б, звичайній доярці пощастило вийти заміж за голову колгоспу, який, як то кажуть, вивів її в люди. Але в сімейному житті Засух далеко не все складалося добре. Чого варта одна тільки ситуація, в якій ревнивий чоловік "зарядив" у свою кохану з дробовика! Після цього, заряд дробу, що залишився в тілі і пам'яті Тетяни, постійно нагадує жінці про подружню вірність і викликає посмішки на обличчях охорони Верховної Ради, які регулярно пропускають горе-дружину через металодетектор.

Попри численні сварки, певний час скандальному подружжю вдавалося берегти шлюб. Але оскільки сімейний корабель Засух не раз давав тріщини, в результаті він пішов на дно: подружжя розлучилося.

Війни з великими землевласниками Київщини

За 9 років керівництва Київською областю Анатолій Засуха разом з дружиною намагалися привласнити собі максимум сільськогосподарських підприємств і угідь в області. Звичайно ж, місцеві землевласники не поспішали віддавати "господарям" Київщини свої бізнеси і володіння, чим створювали Засухам чималі складнощі. Але й подружжя було не промах: якщо вже щось вирішили, то йшли на все, щоб цього домогтися.

Одного разу під їх приціл потрапило промислове місто Васильків районного значення. Коли тодішній мер Василькова (Валерій Попович) відмовився віддавати Анатолію і Тетяні Засухам місто, вони сфальсифікували проти нього кримінальну справу, зняли з посади і запроторили за ґрати.

Після того, як попередній мер Василькова був усунутий, Засухи сфальсифікували результати нових виборів, щоб поставити на посаду свою людину. Скандал навколо Василькова прогримів настільки сильно, що в ситуацію втрутилася влада з Верховної Ради, створивши тимчасову слідчу комісію для вивчення справи. Мабуть, під час чергових виборів у 2012 році жителі Василькова і всі, хто стежили за протистоянням, пригадали Тетяні Засухі спробу привласнити місто.

Не склалися стосунки з Засухами також у впливових землевласників Київщини - сімейства Суслових, під контролем яких знаходилося агропідприємство "Сквира", а також весь Сквирський район. У 2004 році Сусловими і їх компанією активно зайнялися правоохоронні органи і податкова інспекція. Приблизно в той самий час невідомі підпалили їх кафе, неодноразово труїли їх стада, а одного разу навіть закидали володіння бізнесменів гранатами. Як і слід було очікувати, винних у всіх цих злочинах так і не знайшли.

Розвиток "Світанку" коштом держбюджету

У той час, як багато бізнесменів трималися на плаву завдяки вмінню вести справи, Засухи "доїли" з держбюджету мільйони гривень на розвиток свого агрохолдингу "Світанок".

Крім цього, за державні гроші вони в рекордні терміни перетворили рідну Ковалівку в "місцеву Швейцарію".

Як повідомляють ЗМІ, у 2002-2004 роках агрокомпанія "Світанок" під керівництвом Тетяни Засухи отримала з обласного бюджету понад 4 мільйони гривень на тваринництво і птахівництво, а також ще 300 тисяч гривень - на розвиток м'ясного скотарства.

Крім цього, держава частково компенсувала "Світанку" кредитні заборгованості, виділивши 340 тисяч гривень, відшкодувала майже 150 тисяч гривень за придбані мінеральні добрива, а також повернула бізнесменам 117 тисяч гривень за втрати при посіві зернових культур.

Не забули Засухи і про свою малу Батьківщину. Так, у 2004 році вони добилися від держави аж 4 мільйони гривень на реконструкцію сільської школи. Завдяки "старанням" Анатолія Засухи за гроші з обласного бюджету нічим не примітна Ковалівка перетворилася в маленьку українську Швейцарію. При цьому, Тетяна яро переконувала всіх, що рідне село вони з чоловіком змінили виключно за гроші свого підприємства.

Час розплати

За кожний злочин рано чи пізно доведеться понести покарання. Для сім'ї Засух час платити за рахунками прийшло відразу після "помаранчевої революції". За даними ЗМІ, колишньому губернатору Київської області Анатолію Засусі пред'явили звинувачення за двома статтями: перевищення посадових повноважень, свавільне використання службового становища, а також нецільове використання бюджетних коштів. Тоді-то йому і довелося залишити свої володіння і втекти від правосуддя.

До всього іншого, на початку 2005 року співробітники СБУ "накрили" великий склад з сировиною для виготовлення наркотиків. Правоохоронні органи вилучили понад півтори тонни макової соломки, з якої робиться "ширка". Під час спецоперації Засухи на запрошення Леоніда Кучми безтурботно відпочивали в Карлових Варах.

Як заявив новий губернатор Київської області Євген Жовтяк, конфіскована СБУ партія макової соломки була вирощена на полях агрокомпанії "Світанок". Фірма Тетяни Засухи мала право вирощувати масличний мак, який практично не містить опіоїдів, але заради власного збагачення замість масличного маку підприємниця вирощувала опіумний, який якраз підходив для виготовлення великих партій наркотиків (судячи з обсягів вилученої сировини).

Як завжди, злочинним бізнесменам вдалося уникнути покарання, оскільки порушена кримінальна справа за фактом вилучення сировини для наркотичних препаратів просто "зникла". Проте, опіумний мак на своїх полях Тетяна Засуха вже не сіє.

10 мільйонів на ремонт дороги до садиби Засухи

У 2013 році кореспонденти оприлюднили інформацію про те, що на ремонт 6 кілометрів дороги до села Ковалівка держава виділила майже 10 мільйонів гривень. За результатами тендеру підрядником була обрана компанія "Автомагістраль".

Як зазначалося раніше, село Ковалівка є малою Батьківщиною екс-глави Київської ОДА Анатолія Засухи та його дружини - колишнього нардепа-регіонала Тетяни Засухи.

Це далеко не всі історії, в яких відзначилася бізнесменша. Вона неодноразово "кидала" банки на великі суми грошей, не повертаючи взяті кредити, намагалася через скандальний законопроект "поховати" незалежні засоби масової інформації, а також провертала інші афери, сліди яких ретельно замітала.

Статки і джерела доходів

Як відомо, в 2012 році агрохолдинг "Світанок" Тетяни Засухи контролював близько 60 тисяч гектарів землі в Київській області. За площею оброблюваних угідь компанія була найбільш великим агропідприємством в регіоні.

За 2011 рік бізнес приніс родині Засух 450 мільйонів гривень, 75 мільйонів з яких склав чистий прибуток.

Крім того, Тетяна у свій час заволоділа приміщенням площею 800 кв.м прямо на Хрещатику. Колишня "регіоналка" через свою агрофірму підім'яла під себе комерційні приміщення, розташовані на 7-8 поверхах будинку №6. Частина нерухомості, що залишилася, належить Київській облраді. Саме депутати Київської ОДА без всякого аукціону дозволили Тетяні в 2013 році приватизувати сотні "квадратів" державної будівлі.

Згадки про персону