В'ячеслав Москалевський
  • Дата народження
    23 липня 1967
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
В'ячеслав Москалевський
4122

В'ячеслав Москалевський

В'ячеслав Москалевський: виробник "ширпотребу" ТМ Roshen, який всіляко заперечує причетність Петра Порошенка до бізнесу

В'ячеслав Москалевський - Фото 1

За словами самого В'ячеслава, зараз він випускає "ширпотреб", хоча прагне до виробництва солодощів преміум-класу. Ще один "шоколадний барон" закрив фабрику в Липецьку, але продовжує продавати цукерки в Придністров'ї, щоб хоч якось компенсувати втрачені доходи. Відсудивши права на ТМ "Київський торт", він не розуміє, як взагалі можна їсти такий жирний і солодкий продукт.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Спроба побудувати бізнес
  6. Робота в компанії "Рошен"
  7. Молочний бізнес
  8. Новини та компромат
  9. Про участь Петра Порошенка в бізнесі
  10. Будівництво нової фабрики в Борисполі
  11. Зведення "похмурого" театру
  12. Закриття кондитерської фабрики в Липецьку
  13. Продаж фабрики в Маріуполі
  14. Підпал стріт-арту Roshen
  15. Торгівля в Придністров'ї
  16. Суди за "Київський торт"
  17. Статки і джерела доходів

Біографія

Про біографію В'ячеслава Москалевського практично нічого не відомо. За даними деяких джерел, він народився в 1967 році.

Сім'я

Бізнесмен одружений.

Освіта

У 1991 році він закінчив Московський інститут сталі і сплавів.

Кар'єра

Спроба побудувати бізнес

На початку своєї трудової діяльності В'ячеслав Москалевський працював зовсім в іншій сфері. Ще навчаючись в інституті, він влаштувався на завод майстром-технологом.

Мабуть, підприємницькі здібності були у нього вже з юності, так як вже на початку 90-х В'ячеслав разом з кількома друзями почав власний бізнес - продавав спеції і какао-порошок.

За його словами, як тільки партнери почали заробляти перші гроші, у них тут же виникли розбіжності. Його це "вкрай дратувало", тому він залишив все і пішов на свій хліб.

Робота в компанії "Рошен"

Втім, невдалий бізнес приніс йому досить хороший на той час дохід (19 000 доларів, за які він купив у столиці квартиру) і багато корисних ділових зв'язків (в тому числі і з Петром Порошенко, який тоді керував Біржовим будинком України).

Москалевський і Порошенко почали співпрацювати, і через якийсь час майбутній Президент України довірив В'ячеславу керівництво частиною свого бізнесу.

Судячи з того, що при ньому кондитерська корпорація Roshen вийшла в лідери галузі, В'ячеслав впорався з роллю найманого менеджера набагато краще, ніж з роллю приватного підприємця. І ось він уже більше 25 років керує кондитерським бізнесом Петра Порошенка.

У нинішній час В'ячеслав Москалевський володіє 13% акцій, що не збирається продавати. Каже, що створював Roshen для себе. Не боїться директор корпорації і того, що Порошенко продасть свою частку компанії.

"Я не знаю, що таке мільярди, я їх не бачив. І не розумію, як можна відчувати себе після втрати мільярдів, яких я не бачив", - стверджує бізнесмен.

В'ячеслав Москалевський - Фото 2

Молочний бізнес

Крім "солодкого" бізнесу, В'ячеслав Москалевський також займається молочним. Якось він викупив у молочного заводу Roshen корівник, який сьогодні налічує 2000 голів і випускає 24-25 тонн молока на добу. Думав, "нехай буде, як акваріум". Але ферма почала приносить гроші.

Новини та компромат

Про участь Петра Порошенка в бізнесі

У своїх інтерв'ю В'ячеслав Москалевський, справи якого постійно страждають через обрання його бізнес-партнера Президентом України, всіляко заперечує те, що Порошенко і раніше керує кондитерським підприємством "Рошен" або хоча б цікавиться ним.

Каже, що в управління політик не лізе, а всі свої активи передав в сліпий траст. Як там розпоряджаються його грошима, бізнесмен не цікавиться. Тепер про все, що відбувається з компанією, Москалевський звітує перед Ротшильдами, а не перед Порошенко.

Крім цього, В'ячеслав стверджує, що з Президентом не спілкується, тим більше на тему бізнесу. Каже, йому поради Порошенко вже не потрібні.

Шкодує тільки про те, що через обрання Петра Порошенка Президентом почали страждати справи Москалевського, до якого політик майже не має відношення. Та й голосував В'ячеслав, як одного разу зізнався журналістам, за Самопоміч.

Ще директор Roshen зазначив, що день, коли Порошенка обрали Президентом, був гіршим в його житті. Він відразу зрозумів, що компанія через це буде страждати. На думку Москалевського, в майбутньому ще треба буде пережити відхід глави держави з цієї посади.

Будівництво нової фабрики в Борисполі

Керівництво корпорації "Рошен" вирішило побудувати в Борисполі нову фабрику, на цей раз - бісквітну. За даними ЗМІ, загальна площа нової фабрики становить 19 гектарів, а вартість проекту на першому етапі склала близько 1,5 мільярда гривень.

Раніше журналісти повідомляли про те, що у зв'язку з запуском цього проекту виникло багато суперечок між керівництвом компанії і представниками влади.

"У Борисполі відбувається наступне: політична боротьба. Вона носить смішний характер", - прокоментував ситуацію В'ячеслав Москалевський. Каже, що на засіданні Київради збираються депутати від Блоку Порошенко, від Тимошенко і націоналісти - і всі один одного "гризуть".

Коли ж В'ячеслав Москалевський знайшов землю під забудову, за його словами, на нього почали тиснути бажаючі продать ці землі - люди, які й раніше займалися махінаціями з ділянками. Вони навіть намагалися змусити "Рошен" укласти з ними угоду на придбання землі, проте Москалевський знайшов інші, вже зайняті ділянки, уклавши з орендарями договір суборенди.

За словами керівника нового бісквітного напрямку "Рошен" Костянтина Півня, весь проект обійдеться компанії в 2,8 мільярда гривень. При цьому, корпорація перерахувала в бюджет Борисполя 30 мільйонів гривень.

Зведення "похмурого" театру

У 2016 році на Андріївському узвозі повинні були відкрити новий театр, зведення якого проспонсорував керуючий компанією "Рошен" В'ячеслав Москалевський.

Все б нічого, якби не похмурий зовнішній вигляд будівлі, яка нагадує більше крематорій чи енергоблок ЧАЕС.

Звичайно ж, така споруда в історичному центрі столиці обурила журналіста Ярослава Ємельяненко (про що він написав на своїй сторінці в Facebook) та інших киян.

На фото видно, що театр Москалевського з чорної металевої вагонки псує весь архітектурний ансамбль туристичного Андріївського узвозу.

В'ячеслав Москалевський - Фото 3

"Спонсор" реконструкції "- В'ячеслав Москалевський, директор ROSHEN, ви бачили, що спонсуєте? Архітектор Олег Дроздов, ви розуміли, для якої вулиці робите проект?", - написав експерт з туризму. Але, як кажуть, хто платить, той і музику замовляє.

Закриття кондитерської фабрики в Липецьку

У лютому 2017 ЗМІ з'явилася інформація про те, що директор Roshen В'ячеслав Москалевський вирішив закрити фабрику в російському місті Липецьк. Він зазначив, що рішення прийняв самостійно, без Порошенка, так як глава держави був там лише раз (у 2014 році), і тільки тому, що пообіцяв приїхати. За словами Москалевського, до посади Петра Порошенка це не має ніякого відношення.

Рішення закрити виробництво в Липецьку В'ячеслав остаточно прийняв після того, коли сам Путін на прес-конференції почав обговорювати доходи фабрики. Тоді-то стало зрозуміло, що він не дасть її продати, буде використовувати в своїх цілях. Тому бізнесмен вирішив діяти за принципом "так не діставайся ж ти нікому".

"Після 18 років, які я витратив на цю фабрику, так, мені знадобилося два роки для того, щоб спалити те, що я створив. Але головне я зрозумів: в ролі Іуди ми знаходитися не будемо", - сказав він журналістам.

Компенсувати доходи, які компанія отримувала в Росії (а це близько 480 мільйонів доларів), В'ячеслав Москалевський планує через вихід на європейський ринок.

Продаж фабрики в Маріуполі

В 2017 році українські ЗМІ повідомили, що керівництво Roshen вирішило продати фабрику в Маріуполі, яка не працює там ще з 2014 року. Її статутний капітал становив 41 мільйон гривень. За даними журналістів, причиною такого рішення послужив тиск з боку податківців, а також заборона на експорт української продукції в Росію.

Підпал стріт-арту Roshen

У листопаді 2017 року Києві затримали Femen-активістку Алісу Виноградову за те, що вона підпалила декоративний трамвай біля магазину "Рошен". Раніше вона спалила іграшкових ведмедів біля вінницького магазину. Тепер 25-річній дівчині "світить" ув'язнення строком від 3 до 7 років за хуліганство.

Сам же В'ячеслав Москалевський сказав, що його терпець увірвався, і він не відступить, поки "дама" не відшкодує всі завдані нею збитки. Двох ведмедів бізнесмен ще був готовий пробачити, але трамвай став останньою краплею.

Директор "Рошен" впевнений, що дівчина працює на якихось людей, тому їй є кому допомогти матеріально.

В'ячеслав Москалевський - Фото 4

Торгівля в Придністров'ї

У 2018 році компанія "Рошен" продає свою продукцію у придністровському регіоні, незважаючи на те, що він має спірний статус, - повідомляють журналісти.

Хоча Придністров'я вважається сепаратистською частиною Молдови, "Рошен" є одним з найбільших брендів, хто поставляє туди свою продукцію. Директор кондитерської корпорації В'ячеслав Москалевський цього і не заперечує. Каже, що всі торгують, ось і він торгує. Він відправляє свій товар як резидентам Молдови, а який статус там має Придністров'я, його не сильно хвилює. На думку бізнесмена, головне те, що він веде справи офіційно, справно платить податки.

"У мене від'їжджають автомобілі, я отримую гроші, розумієте?" - говорить директор "Рошена".

І судячи з його слів, гроші він отримує чималі: з 2014-го до 2017-го року компанія "Рошен" на сепаратистах заробила близько 3 мільйонів доларів.

Суди за "Київський торт"

В'ячеслав Москалевський, директор корпорації "Рошен", судився з Київхлібом за права на торговельну марку "Київський торт". Все тому, що популярний в столиці (та й в Україні) торт почали підробляти виробники хлібобулочних виробів.

Перед тим, як подати на Київхліб до суду, керівництво "Рошен" запропонувало компанії погоджувати з ними дизайн і назву їх тортів, проте отримало відмову. Тому Москалевський і пішов до суду. Тепер ніхто, крім Roshen не має права використовувати для своєї продукції назву "Київський торт" або "Торт Київський", а також зображення каштанів на упаковці.

Що стосується рецепта, то В'ячеслав Москалевський відзначив, що "Київський торт" дуже калорійний, він навіть не розуміє, "як можна їсти такий продукт".

І це заявив виробник цього самого торта! При цьому відмовлятися від його виробництва він не має наміру, доки на нього є попит.

Статки і джерела доходів

Сьогодні в корпорацію Roshen входить Київська, Вінницька, Кременчуцька та Маріупольська кондитерські фабрики, а також Klaipedos konditerija в Литві. Штат співробітників на підприємствах "Рошен" налічує близько 10 000 чоловік. Про свої доходи Москалевський не розповів, однак сказав, що EBITDA його корпорації становила близько 3 мільярдів гривень. Він також зазначив, що доходи "Рошен" у 2017 році збільшилися в порівнянні з попереднім роком десь на 400 мільйонів гривень. Все тому, що, за словами директора корпорації, під відомою в Україні торговою маркою випускається "ширпотреб", а не солодощі більш дорогого сегменту.

Згадки про персону