Непоп В'ячеслав Іванович: заступник голови Києва і депутат Київради від УДАРу
Непоп В'ячеслав Іванович — непотоплюваний київський забудовник, який 16 років керував скандальним КП «Житлоінвестбуд — УКБ» та намагався закатати в бетон зелені зони, парки і навіть озеро.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
Біографія
В'ячеслав Іванович Непоп народився 23 травня 1966 року у місті Артемівськ Донецької області.
Освіта
Непоп після закінчення 7-ї школи у місті Артемівськ у 1983 році вступив до Харківського авіаційного інституту ім. М.Є. Жуковського. Через шість років отримав диплом інженера-механіка.
Сім'я
В'ячеслав одружений на Антоніні Непоп (1986 р.н.). У подружжя троє дітей: Марія (1988), Артем (1990) і Дар’я (1997).
Кар'єра
Протягом дев'яти років (1989-1998) В'ячеслав працював за фахом у АНТК ім. Антонова (до 1991 року — Київський механічний завод). У 1998 році Непоп очолив будівельну фірму «ТММ».
У 2002 році він був призначений на посаду керівника комунального підприємства з будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд — УКБ». Тоді ж В'ячеслав став головою наглядової ради благодійного фонду «Солом'янка». У 2018 році Непоп зайняв посаду заступника київського міського голови.
В'ячеслав два рази на громадських засадах був помічником народних депутатів: у IV скликанні — «нашоукраїнця» Володимира Мойсика, у VI скликанні — Юрія Сербіна з фракції БЮТ.
Непоп двічі балотувався до Верховної Ради. Але обидва рази його номер у виборчому списку був непрохідним. У 2007 році він йшов під 419-м номером «Нашої Україн — Народної Самооборони», а через сім років — 155-м у БПП.
З 2002 року В'ячеслав п'ять разів успішно балотувався до Київради від Солом'янського району. За цей час встиг змінити кілька політичних партій. У перший раз був обраний від «Єдністі» Олександра Омельченка. Через чотири роки переобирався від партії «Наша Україна».
У 2014 році переміг на 55-му виборчому окрузі як самовисуванець, а через рік — від БПП «Солідарність» по 108-му округу. У 2020 році Непоп йшов на вибори від партії УДАР. У IX скликанні Київради він входить до складу фракції УДАР і постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики.
В'ячеслав Непоп — співзасновник обслуговуючого кооперативу «Лісове озеро» і благодійного фонду «Солом'янський».
Компромат
КП «Житлоінвестбуд — УКБ», яким Непоп керував з 2002 до 2018 року неодноразово опинялось в епіцентрі будівельних скандалів. У ЗМІ писали, що комунальне підприємство перерахувало «зайві» два з половиною мільйони бюджетних гривень за будівництво трамвайної лінії на Троєщині, незаконно вирубували дерева, продавало «соціальне житло» за ринковими цінами.
Обурення громадськості викликало будівництво без дозвільних документів офісно-житлового центру у санітарно-буферній зоні Київського зоопарку і комерційної висотки у парку на території Національного авіаційного університету, а також бажання Непопа знищити зелені ділянки на проспекті Космонавта Комарова та житловому масиві «Княжий Затон».
За словами громадського активіста і координатора Форуму громадського порятунку Києва Віталія Черняховського, вседозволеність Непопа виникла через те, що за довгі роки його КП не перевіряє ані фінансова інспекція, ані прокуратура. Сам же керівник комунального підприємства, отримуючи скромну зарплату, став мільйонером.
За словами київського депутата-«радикала» Олександра Вовченко, багато народних обранців-мажоритарники від УДАРу і БПП стали «кришею» для Непопа. Директор КП за рахунок бюджетних коштів робив ремонт на виборчих ділянках депутатів, а ті видавали ці роботи за свої заслуги. Вовченко заявляв, що Непоп продавав «потрібним» людям квартири дешевше їх вартості.
Крадіжкою з бюджету назвав «радикальний» депутат рішення Київради звільнити очолюване Непопом підприємство від виплати пайового внеску на розвиток столичної інфраструктури в розмірі майже п'яти мільйонів гривень.
При цьому «Житлоінвестбуд — УКБ», як зазначає Черняховський, самостійно будівництво не веде, а лише наймає підрядників. Зате через КП проходять всі платежі. Отже, підприємство фактично компанія-прокладка, створена для «відмивання» грошей її керівником.
У квітні 2015 року парламентарій Ігор Луценко написав депутатське звернення меру Кличко з проханням звільнити Непопа з посади голови «Житлоінвестбуд — УКБ», як організатора корупційних схем у Київраді. Однак Непоп протримався у кріслі директора КП ще три роки, а потім київський голова призначив його своїм заступником.
Не менш скандальною була спроба «Житлоінвестбуд» забудувати озеро Качине у Дарницькому районі. Столичні ЗМІ повідомляли, що заручившись підтримкою київської адміністрації та ігноруючи думку громадськості і депутатів, директор комунального підприємства намагався закатати в бетон озеро і порушити екобаланс району.
У справу втрутилася прокуратура, яка виявила велику кількість порушень законодавства при будівництві висотки на 1276 квартир. За клопотанням правоохоронців районний суд заарештував ділянку передбачуваного будівництва.
На початку 2019 року громадський рух «Чесно» повідомляв, що Національне агентство з питань запобігання корупції виявило у В'ячеслава Непопа ознаки корупційного правопорушення. Це сталося під час повної перевірки декларації заступника Кличко за 2016 рік.
Чиновник не вказав в декларації житловий будинок в Броварському районі Київської області та земельну ділянку в Києво-Святошинському районі. В результаті повної перевірки НАЗК запропонувало Вячеславу Непоп подати виправлену декларацію за 2016 рік. Хоча в аналогічній ситуації з депутатом Київради Сергієм Харчуком антикорупційне відомство побачило ознаки кримінального злочину.
Влітку 2019 року київські сбушники відкрили кримінальне провадження за фактом того, що чиновники КМДА спільно з керівниками столичних комунальних підприємств і співробітниками приватних фірм створили схему з присвоєння та розтрати бюджетних коштів і виводили квартири «Житлоінвестбуд-УКБ» і «Спецжитлофонду» на посередників, у яких осідали 20-30%.
Декларація
У червні 2020 року В'ячеслав Непоп опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.
Заступник мера і депутат Київради володіє в селі Рожівка Київської області ділянкою землі (1362 кв.м.) та житловим будинком (478,5 кв.м.), у Севастополі — квартирою (151,5 кв.м.) та машиномісцем (23, 2 кв.м.), у Києві — двома машиномісцями (по 25,1 кв.м.), гаражем (36,2 кв.м.) і квартирою (237,8 кв.м.) у спільній власності.
Дружині В'ячеслава належить земельна ділянка (1 470 кв.м.) і дача (476,8 кв.м.) у селі Віта-Поштова на Київщині, квартира (121,1 кв.м.) та три машиномісця (16,8, 14 , 3 та 15,5 кв.м.) в Києві.
Непоп володіє двома наручними годинниками: Breguet і Bovet. В'ячеслав їздить на автомобілі Lexus LX 570 2008 року випуску. Також йому належить автомобіль ГАЗ 21 1969 року випуску і причіп. Антоніна Непоп пересувається на автомобілі Toyota Land Cruiser 2008 року випуску.
Єдиним джерелом доходу Непопа стала зарплата заступника голови КМДА. У 2019 році він отримав 626 тисячі гривень. Готівковими коштами В'ячеслав зберігає 2,9 мільйона гривень та 202 тисячі доларів. У його дружини готівкою є 2,7 мільйона гривень і 145 тисяч доларів.