Вадим Бодаєв: глава інвестиційної міжнародної компанії SigmaBleyzer
Вадим Бодаєв - український підприємець, який очолює міжнародну компанію SigmaBleyzer з головним офісом в США. У своїх інтерв'ю звеличує приватних закордонних інвесторів (в основному американських), намагаючись отримати більше можливостей для своєї діяльності.
Біографія
Вадим Бодаєв народився в 1958 році. Харків'янин.
Освіта
Спочатку вступив до Харківського авіаінституту. Потім почав будувати кар'єру. Вже працюючи в Кабміні Казахстану отримав ще одну вищу освіту з організації бізнесу в країнах Східної Європи у бізнес-школі при Віденському університеті. Потім продовжив навчання в Українській академії міністерства промислової політики, де вивчав управління та маркетинг.
Кар'єра
В кінці 80-х - на початку 90-х рр Вадим Бодаєв працював експертом в Міністерстві СРСР. Разом з урядовою групою розробляв ліберально-ринкові реформи для розвитку економіки.
Крім того, мав досвід роботи в Кабміні Казахстану, де займався створенням спільних підприємств і впровадженням лібералізму в зовнішньоекономічну діяльність країни.
Приблизно в той самий час Бодаєв отримав другу і третю вищу освіту, після чого проводив семінари по створенню СП, а також одним з перших почав створювати СП в Україні, Росії та Казахстані.
В середині 90-х років обіймав посаду радника в кількох комітетах Верховної Ради України з питань інвестиційної та промислової політики.
У 2000 році Бодаєв очолив українське представництво міжнародної компанії SigmaBleyzer, а через кілька років зайняв пост президента цієї корпорації.
SigmaBleyzer вже більше 25 років веде приватний інвестиційний бізнес в Україні. Головний офіс знаходиться в Х'юстоні (Техас). З моменту свого заснування компанія інвестувала кошти в сферу енергетики, харчову промисловість, кабельне телебачення, аграрну сферу та інші.
У 2010 році Бодаев був призначений віце-президентом Союзу промисловців і підприємців України.
Новини
Про економіку України і зовнішні інвестиції
У 2015 році журналісти видання "Форбс" поговорили з деякими великими українськими інвесторами про економічну ситуацію в країні, можливості залучення інвестицій з-за кордону, а також стан вітчизняних фінансових підприємств. Своєю думкою поділилися Олена Волошина (директор українського представництва IFC), Шевки Аджунер (глава українського представництва ЄБРР), Олена Кошарна (засновник і директор Horizon Capital), а також Вадим Бодаєв (керівник компанії SigmaBleyzer).
Згідно зі статистикою, за останні 3 квартали попереднього року (2014-го) прямі інвестиції з-за кордону скоротилися більш ніж на 16,57%, в результаті чого українська економіка втратила майже 50 мільярдів гривень. Фонди значно обмежили фінансування українських підприємств, а банки сильно посилили умови кредитування.
Складнощі з отриманням кредитів і залученням зовнішніх інвестицій виникли через вкрай несприятливу економічну ситуацію в країні, а також військові дії на Сході України, - прокоментував ситуацію Вадим Бодаєв.
У спробах хоч якось наповнити бюджет чиновники збільшили тиск на підприємства, які і без того мали серйозні складнощі, а це погана тенденція, - сказав підприємець.
На його думку, українська держава змушена була підтримати вітчизняний бізнес, але не зробила цього.
Інвестиції з Америки
Сфера видобутку природного газу в Україні має великий потенціал - вважає глава інвестиційної компанії SigmaBleyzer Вадим Бодаєв. На його думку, наша країна може серйозно збільшити видобуток на своїй території, і замість того, щоб імпортувати газ - має достатньо ресурсів для його експорту.
Ось тому SigmaBleyzer в особі Вадима Бодаєва проявила інтерес до цієї галузі і вирішила заснувати тут інвестиційний фонд для фінансування діяльності з видобутку газу.
Роман Опімах, який є виконавчим директором Асоціації газовидобувних компаній України, також прокоментував прихід американських інвесторів, назвавши цю подію знаковою за останні 4 роки.
Сам же Вадим Бодаєв зазначив, що SigmaBleyzer шукає можливості залучити до партнерства компанію з Техасу з 50-річним досвідом роботи, яка свого часу разом з іншими підприємствами створила "енергетичну" революцію в Америці. За попередніми даними, спочатку в сферу видобутку газу Бодаєв планує залучити як мінімум 100 мільйонів доларів.
Про українську ГТС
У передачі на одному з інтернет-каналів глава інвестиційної компанії SigmaBleyzer Вадим Бодаєв поділився своєю думкою про ситуацію на енергетичному ринку нашої країни. По суті, він говорив про сильну (на його погляд) необхідність залучення зовнішніх інвесторів, які готові вкладати гроші в енергосектор.
Що ж стосується української ГТС, то бізнесмен впевнений, що нашу газотранспортну систему варто віддати в руки приватних закордонних інвесторів, навіть якщо Україна не буде на цьому заробляти - хоча б заради того, щоб зберегти трубу як гарант стабільності країни.
Якщо цього не зробити, Україна стане шикарним пам'ятником бездарної і безвідповідальної влади, - заявив Бодаєв.
Боротьба за перспективні родовища
У лютому 2019 року Міжвідомча комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УРП) оголосила 12 конкурсів, в ході яких інвестори будуть боротися за дозволи на розробку вуглеводневих родовищ. Особливо ця новина порадувала компанію SigmaBleyzer, яка протягом 2 років веде діалог з українською владою про те, щоб запустити в дію механізм УРП.
Хоча УРП вже 10 років як є в законодавстві, вона повністю відсутня на практиці - вважає Вадим Бодаєв, який радий, що процес нарешті зрушив з мертвої точки.
При цьому, бізнесмен зазначив, що є багато "завислих" ліцензій, які хтось колись придбав, але, не маючи ні коштів, ні вміння залучити інвестиції, так і не почав розробляти. Держава ж не відкликає незадіяні ліцензії, за якими протягом декількох років не ведеться робота.
Не оминув стороною Бодаєв і НАК "Нафтогаз України", зазначивши, що не дивлячись на наявні у неї близько 70 дозволів на геологорозвідку, які компанія не має можливості розробляти, вона претендує ще й на УРП ділянки. "Ви з'їжте для початку те, що у вас є", - заявив бізнесмен.
Сама ж SigmaBleyzer планує отримати три великі ділянки, які - поки не називає.
Крім того, Бодаєв заявив, що поки закордонних інвесторів УРП Україна приймати не готова. Про це свідчить практично повна відсутність можливостей для їх входження на український енергетичний ринок.