Вадим Єрмолаєв
Вадим Єрмолаєв
314

Вадим Єрмолаєв

Вадим Єрмолаєв: як ефективно розводити алкоголь і людей

Вадим Єрмолаєв - Фото 1

Він зробить що завгодно, але ніколи не сяде у в’язницю. Вадим Єрмолаєв – член єврейської громади й один із найбагатших українців. Безкарність йому забезпечують кримінальні авторитети, багато з яких мають вплив на органи влади. Чим же прославився олігарх у кримінальних хроніках?

Біографія

Єрмолаєв Вадим Володимирович з'явився на світ 13 травня 1968 року. Його малою батьківщиною є місто Дніпро (Дніпропетровська область).

Вадим Єрмолаєв народився в інтелігентній єврейській родині. Інформація про його батька і матір відсутня у пресі. 

Відомо, що нинішній олігарх є членом опікунської ради єврейської громади Дніпра. До речі, членами цієї організації також є Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Геннадій Корбан, В'ячеслав Фрідман та багато інших. 

Подейкують, що Вадим Єрмолаєв підтримує вельми теплі і довірливі стосунки з дніпровським рабином Шмуелем Камінецьким, рабин також очолює громаду «Хабад». Саме Камінецький допоміг своєму духовному чаду закріпити контакти з низкою дуже корисних людей.

Освіта

Після закінчення середньої школи Вадим Єрмолаєв вступив до економічного технікуму. Подейкують, що хлопець не занадто старався гризти граніт науки.

Потім Вадим відслужив у армії, а вчитися у ВНЗ не став.

Бізнес

Вадим Єрмолаєв - Фото 2

Працювати на когось Вадим Єрмолаєв не захотів. Після армії він поспішив зайнятися комерцією. 

Так майбутній олігарх почав торгувати дефіцитним ширвжитком. У нього можна було купити не тільки сигарети, хороший чай, каву та алкоголь, але також побутову хімію і косметику. 

Але дрібна роздрібна торгівля не приносила йому великих грошей. Тоді Вадим Єрмолаєв вирішив перейти до оптового постачання. 

Для закупівлі першої партії він позичив кошти у приятеля, принаймні, так він сам розповідає. Незабаром Єрмолаєв почав постачати на склади дніпровських магазинів продукцію з Болгарії, Туреччини та Польщі. 

Подейкують, що брати великий навар йому допомагала контрабанда. Тодішні партнери Єрмолаєва пізніше розповідали, що той здатний легко домовлятися з потрібними людьми, особливо з працівниками митниці.

У 1995-му році Вадим Єрмолаєв став співзасновником групи компаній ТПК «Алеф». Досить скоро вона охопила 60% ринку побутової хімії. Компанія фактично монополізувала постачання болгарських вин.

У 1998-му році Вадим Єрмолаєв і його партнери відкрили дочірню фірму «Алеф-Віналь». Спочатку компанія імпортувала болгарські лікеро-горілчані напої, а пізніше почала сама виробляти їх. 

Варто зазначити, що серед засновників «Алеф-Віналь» значився Борис Черток, більш відомий під прізвиськом «Сивий». На його рахунку були судимості та авторитет у кримінальних колах. «Сивий» також входив до злочинного угруповання «Матроса». Передбачається, що «Сивий» отримав акції компанії «Алеф-Віналь» як власник бандитської частки в бізнесі. 

Можливо, саме «друзі в смужечку» позичали Єрмолаєву гроші на здійснення оптового постачання товарів ширвжитку в Дніпро.

Але не тільки з цим угрупованням співпрацював Вадим Єрмолаєв. Про це свідчить дивний подарунок. Одне з підприємств, що відноситься до компанії «Алеф», передало кримінальному авторитету Шуваєву у безстрокову і безкоштовну оренду корпоративний автомобіль марки «Mercedes-Benz».

Ще однією компанією «Алеф» стало підприємство «Кварцит». Ця компанія займалася продажем побутової хімії. Одним із її засновників була фірма «Геснер-Центр». До неї безпосередньо відносився ще один кримінальний авторитет Олександр Петровський, також відомий як Налекрешвілі. Дніпровські бандюги називали його просто – Нарик.

У 1997-му році Вадим Єрмолаєв та його партнери вирішили взятися за власне виробництво. Для цього вони довели до банкрутства, а потім приватизували цех побутової хімії заводу «Хімпром».

У 1999-му році компанія Вадима Єрмолаєва спільно з турецькими партнерами заснували фірму «Ольвія-Бета». Так в українських магазинах з'явився мийний засіб «Gala». 

Сировину для його виробництва постачали турки, Вадим Єрмолаєв і його компанія створювали продукт на базі вищезгаданого цеху. У 2005-му році компанія «Олівія-Бета» була продана «Procter & Gamble».

У 1999-му році Вадим Єрмолаєв почав виробництво алкогольних напоїв. Так з'явився винний бренд «Золота Амфора», горілка «Гельсінкі», а також коньяки «Клінков» і «Жан Жак»

Напої розводилися водою, сивушними маслами, сірчаною кислотою та іншими хімікатами.

На початку 2000-х рр. Вадим Єрмолаєв почав займатися аграрним бізнесом. Для здійснення незаконних фінансових операцій він відкрив власний банк «Агробанк». 

Серед активів Вадима Єрмолаєва тепер переважають аграрні підприємства, автомобільна дистрибуція, а також компанії зі сфери фінансів і нерухомості. Корпорація об'єднує у собі 19 ділових сфер. 

Усе ж Вадим Єрмолаєв вважає за краще робити ставку на галузь нерухомості. Його бізнес-інтереси представлені не лише у різних ділових сферах, але також і в різних країнах.

У пресі відзначають, що Вадим Єрмолаєв значно змінив вигляд Дніпра. До знакових проектів, ініційованих  компанією цього підприємця, відносяться торгово-розважальний центр «МОСТ – Сіті центр» і торгово-діловий комплекс «Босфор».

На початку 2000-х рр. Вадим Єрмолаєв розгорнув інвестиційну діяльність. Так, він посприяв будівництву заводу з виробництва побутової хімії, який розташувався в місті Орджонікідзе. Потім інвестор привласнив 25% активів цього підприємства.

У 2004-му році підприємець почав продавати свою комерційну власність великим західним компаніям.

У 2011-му році Вадим Єрмолаєв брав участь у створенні торгово-розважального комплексу у Кривому Розі.

У 2013-му році одна з підконтрольних компаній Єрмолаєва придбала Коростишівський гранітний кар'єр.

Вадим Єрмолаєв входить у п'ятірку найуспішніших та найвпливовіших підприємців країни. Він уникає публічності, тому рідко з'являється у світських хроніках.

Сім'я

Підприємець перебуває у шлюбі. У пари четверо дітей.

Компромат і скандали

У 2017-му році портал «Skelet-Info» назвав Вадима Єрмолаєва королем злодіїв. Серед гріхів дніпровського олігарха видання виділило виробництво вин і коньяків з сивушними маслами, відмивання грошей, несплату податків та заниження митної вартості

Компанія Єрмолаєва також продавала вино власного виробництва під виглядом болгарського імпорту. Насправді той «шмурдяк» вироблявся з багатьма технологічними порушеннями.

Вадим Єрмолаєв - Фото 3

Ще коли олігарх займався імпортом алкоголю, він не нехтував можливістю знизити мито навіть найбезрозсуднішим шляхом. Так, на пляшках 0,75 л красувався акциз, згідно з яким обсяг пляшки становить лише 0,5 л. Нерідко акцизи були підробленими.

У 2009-му році проти компанії «Алеф» було розпочато кримінальне провадження. Причиною слугував один помічений епізод контрабанди. Компанія звинувачувалася у заниженні митних зборів. Партія становила 436 одиниць сільгосптехніки. Збиток держави був оцінений у 28 млн грн. Цікаво, що після судових розглядів у в'язницю загримів ніхто інший, як працівник митниці.

У 2014-му році Національний банк України зафіксував, що протягом 2012-2013 і чотирьох місяців 2014-го року клієнти «АктаБанку» – фізичні особи – отримували зі своїх рахунків готівкові кошти в іноземній валюті. Загальна сума у гривневому еквіваленті перевищувала 65 млрд грн. 

Цікаво, що у 2014-му році скромні активи «АктаБанку» налічували всього 4 млрд грн. Очевидно, що через підконтрольний Єрмолаєву банк, проверталися афери. Кошти на них витягували з Нацбанку і валютного резерву. 

Подейкують, що провернути таку схему олігархові допомогла родина Януковича. Пізніше з'ясувалося, що схожу аферу «АктаБанк» також здійснював у 2010-му році. Тоді всього за 8 місяців банк продав населенню 1,196 млрд USD. Цим населенням виявилися усього чотири людини – Сорока, Лещинська, Яковлєв і Рижков. Щодня вони купували по 5-10 млн USD.

Нагадаємо, що резонанс світової кризи 2008-2009 рр. «АктаБанк» використовував для фактичного обкрадання своїх вкладників. Тоді клієнти банку втратили понад 500 млн грн. Із цієї суми лише 350 млн грн компенсував державний бюджет.

У 2015-му році «АктаБанк» вийшов у банкрутство, так і не розплатившись зі своїми вкладниками.

У 2015-му році журналісти повідомили про новий епізод правопорушень Вадима Єрмолаєва. Як писала преса, теплоходи «Алькор» та «Атлас» возять із Туреччини у Херсон побутову техніку. На митному посту «Цюрупинськ» представникам Єрмолаєва вдається здійснювати протизаконні маніпуляції при оформленні товару, щоб ухилитися від виплат високих мит.

Крім усього іншого, Вадим Єрмолаєв не відзначається патріотизмом. Після анексії Криму він перереєстрував свої підприємства, що знаходяться на півострові. 

На чолі нового російського виробництва «Алеф-Віналь-Крим» Єрмолаєв поставив Олега Логвинова, вихідця з Дніпра. Свою фінансову діяльність компанія проводила через Російський національний комерційний банк (РНКБ). 

Варто зазначити, що цей банк потрапив під українські санкції як структура, що сприяє загрозі національних інтересів і територіальній цілісності країни. Підприємство «Алеф-Віналь-Крим» також отримало кредит від РНКБ на суму 100 млн руб.

Влітку 2017-го року прокуратура РФ порушила кримінальну справу проти Олега Логвинова. За словами правоохоронців, компанія «Алеф-Віналь-Крим» ухиляється від податків і зборів. За попередніми підрахунками, компанія приховала від бюджету РФ 75 млн руб.

Варто зазначити, що компанії Вадима Єрмолаєва регулярно виграють тендери в Україні. Деякі джерела стверджують, що цьому сприяють давні зв'язки у політичних колах.

Вадим Єрмолаєв має єврейське коріння. Подейкують, що саме через етнічну громаду йому вдалося налагодити вигідні зв'язки.

Статок

У 2016-му році журнал «Фокус» склав рейтинг найбагатших українців 2015-го року. У ньому Вадиму Єрмолаєву дісталося 48-ме місце.

За версією «Фокус», капітал підприємця у 2014-му році становив 393 млн USD.

Згадки про персону