Вадим Столар
  • Дата народження
    10 серпня 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Вадим Столар
1098

Вадим Столар

Вадим Столар: головний аферист Києва

Вадим Столар встиг “засвітитися” у багатьох будівельних аферах, таких як “Еліта-Центр”, “Сонячна Рів'єра”, будівництво торгового комплексу біля метро “Театральна”. Його партійні уподобання залежать від того, яка політична сила керує в державі.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки

Біографія

Вадим Столар народився 10 серпня 1982 року в Києві.

Освіта

За освітою Вадим Столар юрист.

Сім'я

Батьки Вадима Столара - Яна і Михайло - підприємці. Їм належить туристична фірма “Яна”, дизайн-студії “Estate”, а також будівельна фірма “Елітаж”.

Дружина - Інна. Познайомилися ще бувши студентами. Як і Вадим має диплом юриста. У Інни є власна юридична контора - “Універсальна юридична компанія”. Крім того, вона володіє бутиком “Simonetta”, а також модельним агентством “Метрополітен”.

Подружжя Столар виховують трьох дівчаток Діану, Джемму і Єву, а також одного сина Давида.

Кар’єра

Бізнес

Працювати Столар пішов в п'ятнадцять років. Вже через рік він зареєстрував своє перше підприємство. Батьки виділили юному бізнесменові невелику ферму на Батьківщині Михайла Столара - у Фастівському районі.

Потім протягом року Вадим працював в туристичній фірмі своєї матері. Далі Вадим Столар займався роздрібною торгівлею і найбільш “ласим” в столиці бізнесом - будівництвом.

У дев'ятнадцять років він став генеральним директором компанії “Відродження”, яка в 2004 році стала називатися “Торговий дім “Відродження”. У 2007 році офіційно залишив бізнес для того, щоб увійти в політику.

Вадим Столар є одним із власників столичного хмарочоса “101 Tower”, він акціонер банку “Конверсбанк”, який змінив назву на “City CommerceBank” і керівник “Київоблжилбуда”.

Політика

У політику Вадим Столар прийшов в досить у молодому віці. У двадцять чотири роки він був обраний до Київської обласної ради. Сюди в 2006 році він пройшов під президентською партією “Наша Україна”. Але потім Вадим “перефарбувався” і на парламентські вибори, які пройшли через рік він йшов уже в списках Партії регіонів.

Номер у списку був непрохідний - 212. Довелося чекати, коли соратники по партії з верхньої частини списку з тих чи інших причин залишать депутатське крісло. Чекати довелося два з половиною роки.

У квітні 2010 року Вадим Столар все-таки став парламентарем.

На наступних виборах до Верховної Ради Вадим Столар пішов, як самовисуванець. Своє перебування в складі Партії регіонів він намагався не згадувати.

Під час передвиборної програми завдяки його старанням було зупинено небезпечне будівництво, відремонтовані дороги та дитячі садки, відремонтовані сотні під'їздів. Однак виборці старання Столара не оцінили і проголосували за Олександра Бригинця з “Блоку Юлії Тимошенко”.

У 2014 році Вадим Столар вирішив балотуватися до Верховної Ради ще раз, але знову програв. Тепер Андрію Білецькому. Однак пройшов до столичної міської ради. На вибори він йшов знову самовисуванцем.

Громадська діяльність

Вадим Столар одним з перших серед чиновників звернув увагу на воркаут культуру. На рідній для політика Оболоні за його допомогою створено або відремонтовано було понад двадцять спортивних майданчиків під відкритим небом.

Його навіть зробили почесним президентом федерації воркаута України.

Більшість експертів вважали цю діяльність передвиборчою компанією. Адже проводилася вона за тиждень до виборів.

Хоча, слід віддати належне, молодий політик і далі допомагав вуличним спортсменам.

Політик брав участь в деяких культурних заходах, таких як будівництво церкви на території Київського університету права, пам'ятників на території Києво-Печерської лаври. Він фінансував проекти Вікіпедії, передав нерухомість в центрі Києва музею історії міста.

Компромат

Вадим Столар прекрасно вміє пристосовуватися до змін у владі. Так, коли був в силі Віктор Ющенко, Столар був в “Нашій Україні”. Потім він перейшов в протилежний політичний табір - в Партію Регіонів. Коли ж стало зрозуміло, що ця сила втрачає владу, Столар втік одним з перших. Тепер же його пов'язують з “Блоком Петра Порошенка”.
У Києві бізнесмен близько дружив з Леонідом Черновецьким, а тепер Столар - права рука Виталия Кличко.

Серед бізнес-партнерів оболонського політика є досить одіозні особистості на кшталт Степана Черновецького або В'ячеслава Фурса. З сином міського голови Столар дуже легко і дешево отримав землю для будівництва бізнес-центру “Tower 101”. А з Фурсою, більш відомим під кличкою Слава Вишгородський у Вадима була кілька спільних проектів.

Столар і Слава Вишгородський займалися тим, що привозили з Російської Федерації сиру нафту. В Україні з неї виробляли сімдесят шостий бензин, який вони вдало продавали під виглядом дев'яносто п'ятого.

До приходу Вадима Столара в “Конверсбанк” основні ролі в ньому грали російський бізнесмен Володимир Антонов, родич судді Конституційного суду Андрій Стрижак та людина Юри Єнакіївського Ройніс Тумовс.

Два останніх акціонери і ввели Столара до керівництва банку. Далі Стрижак, Тумовс і Столар провели акціонерний переворот. Спочатку вони вивели з “Конверсбанку” п’ятдесят п’ять мільйонів євро і переписали фінансова установа на своїх людей. Антонов спробував повернути банк, але змагатися з людьми, у яких бекграунд Конституційний суд і Юра Єнакіївській не став і відступив.

Столар став керівником банку. Однак з новим господарем справи “Конверсбанку”, який змінив вивіску на “City Commerce Bank” пішли дуже погано.

Київський бізнесмен-політик виявився нікчемним банкіром і довів банк до банкрутства.

Але найголовніші афери Столар здійснював в девелопменті. Найгучнішим скандалом стала справа “Еліти-Центр”.

Півтори тисячі вкладників опинилися без грошей і без житла. А одним із засновників компанії “Еліта-будінвест”, в яку і входила “Еліта-Центр” був саме Вадим Столар.

Замість того, щоб опинитися на лаві підсудних разом з власником “Еліти” Олександром Шаховим (Волконським), Столар виступив в суді лише як свідок. Ошукані вкладники пікетували київську мерію з вимогою притягнути молодого бізнесмена до відповідальності. “Відмазав” Столара старий знайомий його батьків - Генеральний прокурор Святослав Піскун.

Вийшов “сухим з води” Столар із ще однієї будівельної афери. Він у співпраці з підприємцем Вагіф Алієвим задумав будівництво торгового центру прямо над станцією метро “Театральна”. Майбутня будівля загрожувала в один прекрасний день провалитися під землю. Тому це будівництво викликало бурю невдоволення у киян. Тоді забудовники вирішив просто подарувати будівлю місту під “Музей історії Києва”.

Наступним скандальним будівництвом стала "Сонячна Рів'єра" на Лівому березі Дніпра. Даний житловий комплекс, який планується побудувати на семи гектарах не відповідає Генеральному плану Києва та Водним кодексом України.

Вадим Столар, який є одним із забудовників, може повністю залити в бетон берег Дніпра, знищити один з небагатьох громадських пляжів на Лівому березі і право вільного доступу до води.

Захисники землі не змогли її відстояти, програвши в судових інстанціях могутньому бізнесмену-депутату.  

Все завдяки близькій дружбі з міським головою Києва. Перед виборами мера будівництво зупинялось, а як тільки Кличко переобрали все відновилося.

Як політик Вадим Столар нічим себе не проявив. У Верховній Раді він за два роки не запропонував жодного законопроекту. Зате запам'ятався участю у бійці між представниками таких близьких йому “Нашої України” і Партії регіонів.

На засіданнях Київради Столар більше був відсутній, ніж був присутній. У декларації за 2014 року бізнесмен-політик “забув” вказати житловий будинок і ділянку землі в 0,65 гектара, який належить його дружині

Статки

У тому ж 2014 році Столар заробив понад вісім з половиною мільйонів гривень. Але водночас в його власності немає ні будинків, ні квартир, ні автомобілів. Зате все це є у його дружини: земельна ділянка в 5 тисяч квадратних метрів, житловий будинок в 948 "квадратів", квартира - 353 квадратних метри і цілих три автомобілі.

Згадки про персону