Вадим Троян
  • Дата народження
    12 вересня 1979
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Троян Вадим Анатолійович: ексзаступник міністра МВС, якого підозрювали в неонацизм і корупції

Вадим Троян - Фото 1

Троян Вадим Анатолійович - боєць АТО, якого західні ЗМІ називали "неонацистом". Крім того, він став учасником корупційного скандалу в МВС.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Троян Вадим Анатолійович народився 12 жовтня 1979 року у селищі Орілька Харківської області.

Освіта

Диплом юриста Вадим Троян отримав у Харківському університеті внутрішніх справ.

Сім'я

Вадим Троян одружений. Дружину звуть Юлія. До 2019 року вона займалася підприємницькою діяльністю. Була фізичною особою-підприємцем. Основний вид діяльності - надання послуг перукарнями та салонами краси.

Кар'єра

Після закінчення ВНЗ Вадим Троян до 2004 року був співробітником правоохоронних органів. У званні старшого лейтенанта працював слідчим у міському відділі міліції Лозової Харківської області.

Вадим Троян - Фото 2

Вадим довгий час працював у приватних фірмах. Протягом двох років, з 2010 по 2012 рік Троян очолював "Одеські цифрові комунікації", які входили до групи компаній відомого українського провайдера "Тріолан". Потім він деякий час керував броварською компанією "Сіті Інвестком" (основний вид діяльності - радіомовлення).

Після початку збройного конфлікту на Донбасі, Вадим Троян добровольцем відправився на фронт. Він був бійцем, а пізніше командиром батальйону "Азова". Коли останній був переформований у полк міліції особливого призначення, Троян знову опинився у правоохоронних органах.

Вадим Троян - Фото 3

У тому ж 2014 року Вадим намагався взяти участь у позачергових парламентських виборах. Спершу він зареєструвався кандидатом в народні депутати по п'ятдесят восьмому мажоритарному округу (Приморський, Центральний райони міста Маріуполь Донецької області). Однак його кандидатуру зняли з виборів.

Тоді Вадим перереєструвався по п'ятдесят першому округу (Микитівський, Центрально-Міський райони міста Горлівки, частина Бахмутського району Донецької області). Однак на цій ділянці вибори не відбулися.

Наприкінці жовтня 2014 року Троян отримує посаду голови центрального управління Міністерства внутрішніх справ. Разом з цим йому було призначено звання підполковника. Після реформи у міліції 2015 року Вадим Троян стає керівником Головного управління новоствореної Національної поліції.

Вадим Троян - Фото 4

Через рік він отримав посаду першого заступника глави Нацполіції. У період з лютого 2017 по вересень 2019 року Троян був заступником міністра МВС.

У вересні 2019 року знову повернувся на колишню посаду.

Компромат

У 2014 році, коли Троян очолив столичну міліцію, ряд західних ЗМІ (в основному, німецьких) опублікували статті про нього з заголовками на кшталт: "Праворадикал буде шефом поліції в Києві" (Die Welt) або "Вадим Троян:  погана репутація неонациста" може нашкодити Україні" (Deutsche Welle).

Журналісти писали, що "призначення главою міліції Київської області Вадима Трояна, колишнього члена праворадикальної організації, неоднозначно оцінюється в суспільстві і в ЗМІ".

У пресі повідомлялося, що він "користується поганою репутацією неонациста". Крім того, Вадим Троян "є членом войовничої організації "Патріот України" та підтримує контакт з націонал-соціалістичною організацією Wotanjugend".

Сам Вадим зізнався, що в студентський період брав участь у націоналістичних "ходах, борючись за свої соціальні права".

Вадим Троян - Фото 5

У 2016 році інтернет-видання «Дорожній контроль» опублікувало матеріал про причетність Вадима Трояна до корупції. Він "збирав з співробітників ДАІ до $ 100 тис на місяць і організовував фонди, в які змушував підприємців перераховувати гроші під виглядом допомоги бійцям АТО".

У доказ цих звинувачень були опубліковані відеозаписи із прихованої камери. Вона була таємно встановлена ​​у кабінеті заступника міністра МВС Сергія Чеботаря співробітниками Служби Безпеки України.

Справжність даних відеозаписів підтвердила генеральна прокуратура. Справу передали на розслідування у НАБУ. Однак далі цього воно не пішло.

Вадим Троян - Фото 6

У 2017 році журналіст Олексій Кондаков помітив Вадима Трояна на відео, яке було знято під час штурму будівлі Харківської обласної адміністрації сепаратистами у 2014 році.

Вадим Троян - Фото 7

Декларація

У березні 2019 року Вадим Троян на посаді заступника міністра опублікував електронну декларацію про свої доходи.

Він задекларував одну квартиру у Києві (48,92 кв.м.), ділянку землі (2500 кв.м.) та житловий будинок (58 кв.м.) у Страхоліссі на Київщині. У столиці Троян також знімає ще один житловий будинок (163.10 кв.м.).

Власного автомобіля у Вадима немає. З 2017 року він на праві безоплатного користування їздить на Audi Q3 2014 року випуску. Юлія Троян володіє причепом Палич V03213.

Річний оклад заступника міністра у 2018 році склав 706 тисяч гривень. Підприємницька діяльність Юлії Троян принесла родині 949 тисяч гривень.

Вадим Троян - Фото 8

На банківських рахунках Вадим Троян зберігає 22 тисячі гривень, 3,7 тисячі євро та 2,7 тисячі доларів. У його дружини у банку є 8,3 тисячі євро та 800 доларів.

Готівковими коштами він задекларував 130 тисяч доларів. Юлія Троян "готівкою" має 25 тисяч доларів.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

Згадки про персону