Валерій Кодецький
  • Країна
    Україна
Валерій Кодецький
3188

Валерій Кодецький

Валерій Кодецький: корупціонер і будівельний аферист

Валерій Кодецький - Фото 1

Один з провідних забудовників Києва завжди тримається в тіні, але з його ім’ям пов’язані великі афери на ринку столичної землі.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат

Біографія

Народився в 1969 році на Херсонщині.

Сім’я

Дружина – Оксана, за фахом юрисконсульт.

Освіта

Як зазначено в офіційній біографії, навчався Валерій в Київському Національному університеті будівництва і архітектури і отримав диплом інженера-будівельника. Потім освоїв спеціальність «проектний менеджмент», повідомляє 7day.

Також Кодецький написав, що здобував освіту в Дніпропетровському регіональному інституті держуправління при Президентові України.

Кар’єра і бізнес

Після закінчення ВУЗу в 1993 році молодий інженер-будівельник дивним чином потрапив на роботу в компанію «Данапріс ЛТД», створену роком раніше росіянами Олександром і Дмитром Варвариними. Ця фірма була дочірньою компанією російської контори з торгівлі нафтопродуктами «Орімі-ойл».

Майбутній народний депутат України і олігарх Василь Хмельницький, який знав одного з братів Варвариних став гендиректором «Данапріс ЛТД». Потім до нього приєднався переїхавши з Росії Андрій Дірнбергер (Іванов).

Випускник будівельного університету Валерій Кодецький в «Данапріс ЛТД» займав гучну посаду «начальник департаменту маркетингу».

Потім Хмельницький з Івановим організували компанію «Реал-Груп», яка крім перепродажу російських нафтопродуктів займалася експортом лісу, пароплавами, розфасовкою чаю і будівництвом. І тут Кодецький став у пригоді.

У 2003 році партнери створили офшорну компанію «KIG Capital Management». 4% частки в ній належало і Валерію Кодецькому. Він сконцентрувався на будівництві і продажу житлової нерухомості. Потім напару з Хмельницьким у 2006 році він заснував фірму Ukrainian Development partners (UDP), яка займалася зведенням елітної житлової нерухомості в центрі Києва.

У 2017 році Кодецький виходить з акціонерів UDP і засновує власну девелоперську компанію City One Development, хоча і продовжує брати участь в будівельних проектах разом з UDP.

Компромат

Оборудки з земельними ділянками

З моменту свого створення «KIG Capital Management» за домовленістю з тодішнім київським мером Олександром Омельченком скуповувала державні підприємства з великими ділянками землі. Потім куплене підприємство розвалювалося, банкрутіло, а на його місці фірма Кодецького і Хмельницького зводила торговельні центри та житлові будинки бізнес-класу.

У 2006 році Валерій Кодецький стає депутатом Київради. Він проходить в столичний парламент від групи «Громадський актив Києва» (ГАК). Фінансують «активістів» Хмельницький та Іванов. На той час носій прізвища українського гетьмана вже займав крісло у Верховній Раді від БЮТ.

Молоді та енергійні ГАКівці були заведені до Київради для того, щоб взяти участь у великому дерибані столичних земельних ділянок.

Аферу з київською землею народні обранці провернули 1 жовтня 2007 року. Тоді на сесії між представниками парламентських фракцій «розподілили» ділянки вартість яких оцінювалася в 10 млрд. доларів. Однак продані вони були своїм людям фактично за безцінь. До бюджету столиці надійшло лише 125,5 млн грн.

«Обломилось» від угоди і Кодецькому. Його будівельна фірма отримала землю на Печерську.

Якось в одному з інтерв’ю бізнес-партнер Кодецького, що був тоді депутатом Київради від БЮТ, Андрій Іванов сказав, що домовився з Міністерством оборони про перенесення військового містечка з Печерська.

Зараз на військових землях виріс елітний мікрорайон «Новопечерські липки». Він займає територію в 20 га на якій заплановано побудувати 22 будинки заввишки в 30 поверхів. Більша частина проекту вже реалізована. Він розрахований на 3878 квартир, середня вартість квадрата в яких становить 2300 доларів.

Скандальна «Академія щастя»

На території елітного комплексу розташований і елітний дитячий садок під назвою LeapKids.  Освітня установа належить компанії UDP. Батьки, які оприділили сюди своїх дітей говорять про садок, як про лохотрон за допомогою якого Кодецький і Хмельницький заробляють гроші.

Місце для дитини тут коштує від 4 350 до 5 550 доларів. Однак, за твердженнями батьків, персоналу люблячого дітей в ньому немає, як немає нормальної їжі і гарного розрекламованого навчання малюків.

LeapKids неодноразово виявлялося в центрі скандалів. Наприклад, з приводу травми голови у 3-річної дівчинки. В результаті батьки подали позов до суду з вимогою повернути їм гроші, які вони заплатили наперед. Штатний психолог дошкільного приватного закладу повідомляв: «Дитина повинна отримувати травми».

Що цікаво: статутний капітал елітного дитячого садка – 100 тис. грн.  Дивна сума для такого масштабного проекту. Але як би там не було, за невеликий період свого існування «Академія щастя «Ліпкідз» вже встигла засвітитися в кількох судових розглядах.


Афера під назвою BIONIC Hill

У 2012 році Київрада виділила компанії UDP ділянку площею в 147 га в Святошинському районі Києва. На цій землі забудовник обіцяв створити «українську Силіконову долину» – інноваційний науковий парк ІТ технологій BIONIC Hill.

Кодецький з партнерами обіцяли звести тут житло для 12 000 айтішників, а також сучасні високотехнологічні виробничі об’єкти, готель, конференц-зали, лікувально-профілактичні установи. У прилеглому лісі передбачалося створити рекреаційну зону з парками, алеями, водоймами і ландшафтними композиціями.

До земельної ділянки під будівництво BIONIC Hill київська влада прирізала і територію військової частини. Це і викликало скандал.

Місцеві жителі звернулися з позовом до суду. У 2014 році Господарський суд Києва визнав виділення землі під забудову недійсним. UDP оголосив про припинення проекту до кращих часів.

Насправді, як стверджують експерти, інноваційне містечко ніхто будувати і не збирався, головною метою забудовника було зведення на цій землі житлових висоток під продаж.

Каштанова афера

У 2013 році компанія Кодецького потрапила в ще один скандал. Девелопер взявся допомогти «зробити Київ красивішим». UDP зобов’язалася висадити на головній вулиці столиці 115 італійських каштанів елітного сорту «Бріоті». Вартість одного такого дерева становила 430 євро.

В урочистій висадці саджанців взяли тоді участь і перші особи міста «регіонали» – мер Олександр Попов та секретар Київради Галина Герега.

Але коли «елітні» дерева розцвіли, то з’ясувалося, що це звичайний сорт «Кінський каштан». Київський апеляційний суд виніс рішення про заміну «кінських» дерев елітними, що і було виконано. Правда, знайти винних у розтраті бюджетних коштів не вдалося.

Скандальний «Святобор»

У грудні 2013 року в Святошинському районі Києва Валерій Кодецький і його партнер Хмельницький почали будівництво ЖК «Святобор». Все проходило за відпрацьованою роками схемою. Земельна ділянка за адресою вул.  Львівська, 15 площею 4,5 га належала ГУР Міністерства оборони. Розвідники передавали свою землю компанії UDP для будівництва на ньому житлових висоток, а Київрада цю угоду без проблем затвердила.

Зведення житлових будинків викликало обурення місцевих жителів. По-перше, тому, що на невеликій за площею ділянці забудовник мав намір звести 17 будинків в 26 поверхів, а по-друге, тому, що компанія Кодецького знесла пам’ятку історії козацьку садибу Мировичів.

Попередньо цей історичний об’єкт був вилучений з реєстру пам’яток культурної спадщини. Людей також обурила і вирубка багатовікових сосен і дубів. Забудовник стверджував, що в житловому комплексі отримають квартири військові розвідники.

Цей скандал висвітлювали тоді багато центральних ЗМІ. Активісти Святошина вважали, що земля виділена в результаті корупційної оборудки і оскаржили рішення київської влади в суді.  Господарський суд Києва виніс рішення про призупинення будівництва комплексу. Однак забудовник будівництво не зупинив і «порішав» питання в суді вищої інстанції.

«Війна» святошинців з фірмою Кодецького в даний час триває. Забудовник звів вже перший будинок, урочисто перерізав стрічку, однак об’єкт в експлуатацію поки не зданий.

Згадки про персону