Валерій Лунченко
  • Дата народження
    13 жовтня 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Валерій Лунченко: борець з контрабандою, якого самого підозрювали в організації незаконного постачання товарів в Україну

Валерій Лунченко - Фото 1

Валерій Лунченко побудував дуже швидку кар'єру в політиці. Всього за п'ять років він злетів з посади звичайного логіста в приватній фірмі до парламентарія. У Верховній Раді Лунченко зарекомендував себе, як активний противник контрабанді. Однак закарпатські ЗМІ підозрюють його в "кришуванні" незаконного ввезення товарів.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Валерій Валерійович Лунченко народився 13 жовтня 1982 року в закарпатському містечку Хуст.

Освіта

Валерій Лунченко має цілих три вищі освіти. Після першої хустської школи він переїхав до Дрогобича, щоб вступити в місцевий педуніверситет. У 2003 році Валерій випустився з дипломом менеджера-маркетолога.

Потім Лунченко поїхав до Угорщини. Тут в місті Ніредьгаза вже через рік він отримав другий диплом за спеціальністю "приватне підприємництво". Після цього, майбутній народний депутат опинився в Харкові. Тут Лук'янченко два роки навчався в автомобільно-дорожньому університеті.

Сім'я

У 2006 році Валерій одружився з дівчиною на ім'я Марина. Вона родом із Луганська. Також навчалася в Угорщині, де вивчала міжнародні відносини. Працює в готельно-розважальному комплексі V & P. Подружжя виховує двох дочок - Валерію і Лауру. У травні 2018 року у Валерія народився син.

Валерій Лунченко - Фото 2

Кар'єра

Валерій Лунченко - Фото 3

Після довгого навчання в трьох вишах Валерій Лунченко повернувся до Хуста, де протягом трьох років (2007-2010) працював діагностом-логістом у приватній фірмі.

Потім почалася його стрімка політична кар'єра. Ставши членом партії "Фронт змін" в 2009 році, він вже через рік був обраний до Закарпатської обласної ради. Крім того, паралельно з цим Лунченко до 2012 року обіймав посаду керуючого справами Хустського виконавчого комітету.

Валерій Лунченко - Фото 4

Валерій Лунченко два рази обирався до Верховної Ради і обидва рази за списками різних політичних партій. Перший раз, в 2012 році - від ВО "Батьківщина", другий раз - від Народного фронту. В обох сесіях займається питаннями аграрної політики та земельних відносин.

Валерій Лунченко - Фото 5

Член групи з міжпарламентських зв'язків з Угорщиною, Чехією, Австрією, Ізраїлем, Литвою Словаччиною, Японією, Бразилією і Латвією.

З березня по вересень 2014 року був головою Закарпатської обласної державної адміністрації.

Народний депутат є засновником благодійного фонду Валерія Лунченко і Мирослава Білецького "Ваше Майбутнє". Також він входить до керівних органів громадської організації "Фонд розвитку закарпатського мистецтва".

Валерій Лунченко - Фото 6

Компромат

Як і багато народних депутатів, Валерій Лунченко теж в парламенті був помічений за кнопкодавством. Причому, для приховування порушення регламенту Верховної Ради він придумав вельми незвичайний спосіб.

15 січня 2015 розглядався законопроект №1743 "Про часткову мобілізацію". Перед початком голосування Лунченко зняв свій піджак і поклав його на сусіднє порожнє місце.

Як тільки почалося голосування, парламентарій нахилився вперед, щоб нібито поговорити з колегою, який сидить попереду, і ненароком сперся на свій піджак, який лежав на кнопці для голосування. У результату відсутній парламентарій проголосував "за" законопроект.

Валерій Лунченко - Фото 7

У тому ж році народний депутат Ігор Мосейчук повідомив, що підозрює Валерія Лунченко та інших закарпатських парламентаріїв (Михайла Ланьо та Валерія Пацкана) в спробі захопити контроль над закарпатською митницею, посадивши на головні пости своїх людей. Так, парламентарій від Радикальної партії зазначив, що очолює зміну митного пункту "Тиса" Павло Шон. Він є помічником народного депутата Лунченко і був замішаний в декількох контрабандних порушеннях.

За даними закарпатських журналістів, батько політика, якого теж звуть Валерій Лунченко, заробив свій капітал на контрабанді автомобілів з Європи. Місцеві ЗМІ стверджують, що Лунченко-молодший нібито отримав від батька злочинний бізнес у спадок. І навіть розширив його за рахунок незаконного ввезення в Україну з Румунії наркотиків і тютюнових виробів. Для надійної контрабанди Лунченко-син завів навіть зв'язки в місцевому кримінальному середовищі.

В той самий час закарпатський народний обранець був одним з ініціаторів введення кримінальної відповідальності за незаконне ввезення алкогольної продукції та тютюнових виробів.

Валерій Лунченко - Фото 8

Декларація

Згідно з електронною декларацією, яку подав Валерій Лунченко в 2018 році, нерухомим майном він володіє в спільній власності. Житловим будинком у Хусті площею майже в двісті квадратних метрів парламентарій володіє порівну зі своєю сестрою Корнелією Лунченко. П'ятдесят відсотків прав у політика і на земельну ділянку в п'ятсот двадцять п'ять “квадратів”.

Його дружина має також нерухомість у спільній власності. У Марини Лунченко половина прав на три земельні ділянки в Хусті і в селі Шаян.

Крім того, в декларації політик вказав ще чотири ділянки землі і три житлових будинки в Хусті, які належать Єлизаветі Лунченко. Всі вони були придбані в період з 2011 по 2017 роки.

Подружжю Лунченко належить сімдесят п'ять відсотків прав (на двох) готельно-ресторанного комплексу, який був придбаний в 2014 році. Його площа дві з половиною тисячі квадратних метрів.

Валерій Лунченко - Фото 9

Автомобільний парк народного обранця складається з двох автомобілів. У 2015 році у нього з'явився AUDI Q7 за мільйон триста п'ятдесят тисяч. У лютому 2019 року Лунченко віддав понад півтора мільйона гривень за AUDI А8.

Народний депутат і його дружина мають корпоративні права в ТОВ "Мілкор" (обидва отримують по п'ятнадцять відсотків від загального капіталу). Компанія займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. П'ятдесят відсотків від загального капіталу Марина Лук'янчук має від ТОВ "Регіональна телевізійна компанія" Хуст".

Зарплата народного обранця за рік склала двісті сорок вісім тисяч. Від свого батька Валерій Лунченко отримав подарунок у негрошовій формі в розмірі один мільйон триста п'ятдесят тисяч. Дохід від відчуження рухомого майна склав один мільйон двісті дев'яносто тисяч.

Валерій Лунченко - Фото 10

Дружина народного депутата заробила підприємницькою діяльністю майже півтора мільйона. Ще стільки ж їй принесло відчуження рухомого майна.

Відповідно до декларації, у Валерія Лунченко немає рахунків в банку. Готівковими коштами у нього три мільйони гривень, двадцять п'ять тисяч євро і тридцять три тисячі гривень.

Згадки про персону