Василь Вірастюк
Василь Вірастюк
959

Василь Вірастюк

Вірастюк Василь Ярославович: стронгмен і нардеп Верховної Ради IX скликання

Вірастюк Василь Ярославович — український богатир, найсильніша людина світу в 2004 і 2007 роках. У 2021 році став парламентарем, вигравши довибори на Івано-Франківському мажоритарному окрузі.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Василь Ярославович Вірастюк народився 22 квітня 1974 року у місті Івано-Франківськ.

Освіта

Закінчивши 8-м класів школи №4 міста Івано-Франківська, Василь став студентом місцевого технікуму фізичної культури. З 1992 по 1994 рік він служив в українській армії.

Вищу освіту український богатир отримав в стінах Міжрегіональної Академії управління персоналом в 2013 році.

Сім’я

Старший брат Василя — Роман (1968-2019) професійно займався штовханням ядра. У 1994 році посів третє місце на європейській першості, неодноразово перемагав на чемпіонаті України.

Василь був одружений два рази. Першою дружиною стронгмена була чемпіонка України з фітнесу Світлана Забіяка. Весілля відбулося в 2003 році. У тому ж році народився син Адам. Через три роки Світлана загинула на турецькому гірськолижному курорті.

Другою дружиною Василя в 2007 році стала дівчина на ім'я Інна. У 2008 році вона зареєструвалася як фізична особа-підприємець (займається наданням в оренду та експлуатація власного або орендованого нерухомого майна). У 2020 році основним місцем роботи Інни було ТОВ «Технополіс-1». У подружжя є двоє синів Олег (2008 р.н.) і Олександр (2018 р.н.).

Кар'єра

З юних років Вірастюк слідом за старшим братом зайнявся штовханням ядра. У 1998 році він був удостоєний звання Майстра спорту міжнародного класу. Був членом української легкоатлетичної збірної.

Після демобілізації Василь повернувся до Івано-Франківська. Тут шість років він працював тренером з легкої атлетики. Потім Вірастюк перебрався до Львова і три роки був водієм-охоронцем.

У 2000 році Василь зайнявся стронгменом. Вірастюк — шестиразовий учасник «Arnold Strongman Classic». Тричі цей турнір українець закінчував зі срібною медаллю. У 2004 і 2007 роках Вірастюк ставав «Найсильнішою людиною світу».

Будучи капітаном української збірної, він перемагав на World Strongman National чотири рази. Протягом восьми років (2000-2007) Василь шість разів ставав «Найсильнішою людиною в Україні».

Вірастюк встановив кілька рекордів. Так, він протягнув п'ять трамвайних вагонів масою 101,5 тонни. За 60 секунд український спортсмен підняв та встановив на підставки висотою 130 сантиметрів чотири 150-кілограмових куби з льоду.

Український богатир зумів присісти зі штангою вагою 300 кілограмів три рази. Лежачи він вижав штангу вагою у 225 кілограмів. Серед інших силових показників: жимовой швунг через голову — 225 кг, швунг колоди —160 кг. При вазі 145 кг і зрості в 191 см Вірастюк пробіг «стометрівку» за одинадцять з половиною секунд

У 2008 році через травми він вирішив залишити спорт. Через рік Василь став засновником Професійної ліги стронгменів України. Після завершення кар'єри стронгмена Вірастюк знявся в десятці художніх картин, озвучував мультфільми, знімався у рекламі і телешоу. Йому належить 10% ТОВ «Старфіт» (основний вид діяльності в області комп'ютерного програмування).

Ще у 2006 році Василь став фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — рекламне агенство). Вірастюк — почесний голова громадської організації «Федерація стронгмену України» і керівник громадської організації «Асоціація сприяння фізичної реабілітації осіб з інвалідністю «Перемога нескорених».

«У мене немає достатніх коштів, щоб мене туди запросили. Ви і самі це прекрасно знаєте — запрошують в прохідні місця тих, хто має кошти», — заявляв український богатир про можливість піти у політику в 2012 році.

Однак через дев'ять років ситуація сильно змінилася. Василь вирішив поборотися за крісло парламентарія. У лютому 2021 року богатир став кандидатом у народні депутати від партії «Слуга народу» на довиборах до Верховної Ради на 87-му мажоритарному окрузі (Івано-Франківська область).

28 березня за Василя віддали свої голоси 30,95% (або 15 536) виборців. Найближчий опонент — представник партії «За майбутнє» Олександр Шевченко отримав 30,11% (15 114) підтримки. За підсумками голосування, Вірастюк переміг на довиборах. Двох кандидатів відокремило всього 422 голоси. ЦВК оголосила про перемогу Вірастюка 22 квітня, у 47-й день народження стронгмена.

Скандал

Довибори 28 березня 2021 року по 87-му одномандатному округу виявилася скандальними. Через кілька днів після голосування відразу два кандидати оголосили себе переможцями. Крім Вірастюка, кандидат від партії «За майбутнє» Олександр Шевченко заявив, що набрав на 192 голоси більше. Це ж більш-менш підтверджували екзит-поли та дані паралельного підрахунку голосів, який проводила партія ВО «Свобода».

Через кілька днів після виборів підрахунок голосів був припинений. Члени і голова виборчої комісії округу залишили місце роботи, що призвело до втрати комісією кворуму. На наступний день ЦВК змінила голову і трьох членів комісії.

У той же час громадський рух «Чесно» повідомило, що парламентарій зі «Слуги народу» Микола Тищенко на засіданні ОВК провокував конфлікт з Олександром Шевченком і тиснув на членів комісії.

До правоохоронних органів неодноразово надходили анонімні дзвінки про замінування та захопленні заручників на виборчих дільницях округу №87. СБУ і Нацполіції навіть довелося взяти під охорону округ. 4 квітня новий склад ОВК після перерахунку бюлетенів назвав переможцем виборів кандидата від «Слуги народу».

Члени організації «Опора» вимагали від правоохоронців розслідувати фальсифікації під час довиборів у місті Надвірна. Повторний підрахунок показав, що на деяких ділянках голосів на підтримку кандидата від «За майбутнє» стало менше.

Згідно з протоколами шести ДВК, всього за нього проголосувало 1 676 осіб. Але при повторному підрахунку у Шевченка виявилося на 504 голоси менше.

Через тиждень після голосування представники «Чесно» повідомили, що на чотирьох з двадцяти ділянок, де повинні перерахувати голоси, вибори визнали недійсними. При цьому на трьох ділянках Василь Вірастюк опинився лише другим.

Також відзначалось, що понад пів сотні бюлетенів загубилися. Всі вони були за Шевченка. За підрахунками «Чесно», кандидат з партії «За майбутнє» всього недорахувався понад 300 голосів. Клони Шевченко забрали у нього ще 466 голосів.

Сам кандидат виклав відео з ділянки, де спочатку членами комісії задокументовано 150 голосів за нього, а потім ця кількість зменшилася до 105. Івано-Франківська облрада через велику кількість порушень вимагала визнати недійсними результати виборів у Надвірній.

9 квітня Окружний адміністративний суд скасував усі постанови окружної виборчої комісії №87 про визнання недійсними виборів на п'яти ділянках. Через кілька днів той же суд визнав протиправним протокол про обрання народним депутатом Василя Вірастюка.

За даними соціологічної групи «Рейтинг», майже половина виборців 87-го виборчого округу виступили за проведення повторних виборів. При цьому, за Шевченка проголосували б 43,3%. Друге місце виборці віддали представнику ВО «Свобода» Руслану Кошулинському (26,7%). А ось Вірастюк замкнув трійку лідерів з 23,9%.

Зрештою ЦВК відстояла право назвати Вірастюка народним депутатом у Верховному Суді. Офіційно стронгмен став парламентарем 22 квітня.

Декларація

У лютому 2021 року Василя Вірастюк опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Народний обранець володіє трьома квартирами: двома в Києві (115,4 і 70,1 кв.м.) та однією в Івано-Франківську (55,26 кв.м.). Василю належить чотири ділянки землі (4450 кв.м.) в Івано-Франківській області та один житловий будинок (55 кв.м.) в селі Марківці на Івано-Франківщині.

Інна Вірастюк — власниця трьох квартир. Дві знаходяться в селі Софіївська Борщагівка (64,1 і 71,7 кв.м.) і одна в Києві (106 кв.м.). У подружжя також є по одній квартирі в недобудованому столичному ЖК «Оболонь».

Автопарк стронгмена і парламентарія складається з чотирьох автомобілів: Chevrolet Caprice 1992 року випуску, Toyota Sienna 2017 року випуску, Hyundai Tucson 2017 року випуску і Chrysler Lhs 1995 року випуску. Останнім автомобілем він володіє спільно зі старшим сином.

За 2020 рік сукупний дохід Вірастюка склав 1,6 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 324 тисячі гривень. У банку нардеп зберігає 90 тисяч гривень. Готівковими коштами він задекларував 300 тисяч доларів. Інна Вірастюк зберігає в банку 57 тисяч гривень. Готівкою у неї є 100 тисяч доларів. Також у дружини Василя є кілограмовий золотий злиток, вартістю в 1,6 мільйона гривень.

Посилання

Instagram

Facebook

Facebook 

Сайт

Згадки про персону