Віктор Купавцев
  • Країна
    Україна
Віктор Купавцев
3508

Віктор Купавцев

Віктор Купавцев: фінансовий шантажист і шахрай

Віктор Купавцев створив агрохолдинг на гроші, які він вивів з іншої компанії. Крім того, він шантажував банки тим, що виведе з них всі засоби, якщо ті не пробачать йому половину кредиту.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки

Біографія

Віктор Купавцев народився 19 червня 1960 року в Черкасах.

Освіта

За фахом Віктор Купавцев радіотехнік. Навчався в Київському політехнічному інституті.

Сім'я

Син - Дмитро Купавцев. Закінчив, як і батько, Київський політехнічний інститут. Отримав диплом магістра ділового адміністрування (МВА) в Міжнародному інституті менеджменту. Працює на керівних посадах в агрохолдингу батька. Спочатку обіймав посаду заступника генерального директора. Зараз Купавцев-молодший виконавчий директор. Одружений, має доньку.

Кар'єра

Бізнес

Про ранні роки Віктора Купавцева у відкритих джерелах інформації небагато. Відомо, що він працював слюсарем, потім був електромонтером, згодом став директором будівельної компанії. В молодості серйозно захоплювався футболом і навіть грав за збірну України.

Ще до розпаду Радянського Союзу зайнявся підприємництвом. Починав торгувати електронікою. Потім став торгувати сухим молоком.  

Бізнесмен контролював майже половину ринку цього продукту, за що від друзів отримав прізвисько "Молочник". Вже на початку 1990-х років Купавцев став мільйонером.

У 1993 році Віктор Купавцев і його бізнес-партнер Віктор Кияновський приватизували завод з виробництва сухого молока і масла, який знаходиться в місті Ічня Чернігівської області. Він став основою для майбутнього аграрного холдингу.

Через дванадцять років підприємці зосередили свою увагу на аграрному секторі. Обидва Віктори, Купавцев і Киянівський, купили молочні ферми, кілька заводів, які забезпечують сировиною, а також землі для кормових культур.

У 2010 році з'явився “Росток-Холдинг”, який об'єднав всі шістнадцять підприємств в одне ціле. Зараз Купавцев обіймає посаду голови ради директорів, а Киянівський - акціонером.

На даний момент земельний банк групи становить п'ятдесят шість тисяч гектарів. На них вирощують п'ять основних культур: озиму пшеницю, яровий ячмінь, соняшник, сою і кукурудзу. Остання займає сорок відсотків всіх посівів. До групи входять п'ять тваринницьких ферм, три елеваторні комплекси та ряд торгових компаній.

Холдинг знаходиться в двох областях (Чернігівській та Сумській) і трьох містах (Ічня, Новгород-Сіверський і Глухів).

З 2015 року фінансове положення холдингу стало погіршуватися. Якщо в цьому році прибуток склав майже тринадцять мільйонів, то до 2017 року ця сума скоротилася в три рази. Від ідеї збільшити земельний банк в сто тисяч гектар довелося відмовитися.

Політика

У 1998 році підприємець пробував потрапити до Верховної Ради. На парламентських виборах він йшов як в списках Народно-демократичної партії, так і за мажоритарною системою. Але в обох випадках програв. Інших спроб стати депутатом він не робив.

Компромат

У вересні 2018 року компанія Samoran Investments Limited, юридична адреса якої знаходиться на Британських Віргінських островах подала на Віктора Купавцева до суду. Samoran звинуватила українського підприємця в шахрайстві.

У 2010 році він був оперативним керівником датського підприємства Best Grain К / S. У цьому підприємстві Купавцев і Samoran виступали співвласниками.

Бізнесмен через одну зі своїх фірм вивів з датської компанії двадцять мільйонів доларів. Саме ці гроші стали основою для створення “Росток-холдингу”.

До суду Samaran подав тільки через вісім років. Причиною чому віргінці так довго тягнули з позовом стали переговори з Купавцевим.

Сторони домовилися, що чверть акцій “Росток-Холдинг” перейде до Samoran. Однак Купавцев цього не виконав. Тільки після цього віргінська компанія звернулася за допомогою до Феміди.

Суд арештував корпоративні права і нерухоме майно всіх підприємств “Росток-Холдинг” в тому числі і зерно на елеваторах і на полях.

Для того, щоб арештоване майно не було розпродано власниками суд зобов'язав протягом трьох діб представити інформацію із зазначенням точного обсягу заарештованого зерна.

Але Купавцева і Киянівського судова заборона на вивезення зерна з елеваторів не зупинили. За допомогою тітушек на одному з елеваторів були заблоковані співробітники Державної служби охорони, які стежили за виконанням судової заборони. В той самий час арештоване зерно вивозилося з елеватора.

Після цього суд передав заарештовані корпоративні права та нерухомість підприємств "Росток" в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Сам Купавцев заявив, що дії Samoran спроба - це ніщо інше, як рейдерське захоплення його бізнесу. Підприємець визнає, що з людьми з Samoran він мав справи на заході. Але вони не мають ніякого відношення до "Росток- Агрохолдинг".

Займався Купавцев і фінансовим шантажем. Коли один з позичальників агрохолдингу, казахський банк БТА почало лихоманити, Купавцев висунув ультиматум. Банк прощає йому половину кредиту в тридцять п'ять мільйонів доларів. Інакше "Росток" виводить з БТА всі активи і доведе до банкрутства свої компанії-позичальники.

Статки

Віктор Купавцев не афішує своє фінансове становище. Відомо тільки те, що підприємець живе в Печерському районі столиці  України.

Згадки про персону