Заслужений економіст України, генеральний директор компанії «Турбоатом» (з 2007 року до сьогодні), банкір
Дата народження: 28.05.1959 р.
Рідне місто: Харків
Віктор Суботін отримав дві вищі освіти — інженера-механіка та фінансиста.
У 1995-му році він очолив «Мегабанк». У 2007-му році Суботіна призначили гендиректором стратегічного підприємства «Турбоатом».
Особисте життя
Віктор Суботін перебуває у шлюбі, в якому у нього народилося двоє дітей: дочка і син.
Скандали
Криваві сліди Віктора Суботіна тягнуться ще з 1995-го року. Тоді А. Суворов, керівник і головний акціонер банку «Добродій», потрапив в СІЗО. Туди його привів хабар, інсценований Віктором Суботіним. Відпочиваючи в ізоляції від зовнішнього світу, Суворов вирішив переписати свій банк на Суботіна, а потім помер від серцевого нападу.
Віктор не погребував подарунком, правда, перейменував його на «Мегабанк».
У 2002-му році член наглядової ради «Мегабанку» Олександр Шапоренко взяв кредит в цій фінустанові для відкриття мережі спортивних магазинів. Через 5 років він помер. Як з'ясувалося, напередодні Олександр познайомився з дівчиною. Дуже скоро з нею ж він посварився. Розлючена жінка нанесла Шапоренку 18 ножових поранень. Потім Олександр відібрав у неї холодну зброю і завдав дівчині два смертельні поранення, але незабаром сам помер від травм, несумісних з життям.
Цікаво, що Шапоренко не цікавився легковажними знайомствами. Крім того, він був професійним спортсменом і не чекав би, поки дама поріже його ножем.
Хоча все це не так важливе, як те, що успішний бізнес Олександра став власністю «Мегабанку»...
До речі, банку належить безліч різних компаній. Багато з їхніх колишніх власників були партнерами Віктора Суботіна. Завдяки нелегальним схемами банк відбирав бізнес у своїх клієнтів, збагачуючи Суботіна.
Уникнути відповідальності перед Фемідою Віктору допомогли зв'язки в політиці.
Як повідомляють у ЗМІ, Віктор Суботін у 2007-му році незаконно обійняв посаду генерального директора підприємства «Турбоатом». Варто зазначити, що 75,2% компанії належить державі. Проте Віктор Суботін розпоряджався її коштами як своїми. У здійсненні нелегальних махінацій разом з Суботіним брали участь мер Харкова Геннадій Кернес, прокурорський синок Артем Пшонка, глава АПУ Андрій Клюєв і звичайно ж син шапкового злодюжки Олександр Янукович.
За даними інсайдерів, через «Турбоатом» проверталися брудні схеми в Росії та країнах ЄС. У цілому Віктор Субботін та його співучасники привласнили близько 2 млрд грн з бюджету підприємства. Приблизно таку ж суму вони мали намір отримати під шум Євромайдану, коли ослаб контроль за держструктурами.
Цікаво, що вже на той момент кілька сотень мільйонів гривень «Турбоатома» зберігалися на депозитному рахунку «Мегабанку», підконтрольного Віктору Суботіну.
Незабаром після призначення Віктора Суботіна на посаду гендиректора «Турбоатома» стався грандіозний міжнародний скандал. На одній з АЕС Індії вийшла з ладу турбіна, поставлена харківською компанією «Турбоатом». У результаті припинилася робота всього блоку. Згідно з контрактом, українські інженери повинні усунути несправність у максимально стислий термін.
Вийти на зв'язок із керівництвом «Турбоатома» індійській стороні вдалося лише через два тижні. Почувши людський голос відповідальної особи, індійські клієнти дізналися, що самі винні в несправності. З цієї причини постачальник обладнання не стане нічого робити.
Обурені покупці вивели проблему на державний рівень.
Незалежні українські експерти підтвердили, що проблема дійсно у несправності турбіни. Ігор Суботін не погодився з цим висновком, хоча нічого не розуміє в технічній сфері. Протягом трьох місяців проблема залишалася замороженою. Станом на 2009-й рік проблема залишалася невирішеною.
Статок
Станом на 2014-й рік «Forbes» оцінив капітал Віктора Суботіна у 21,1 млн USD.