Віталій Антонов
  • Дата народження
    12 грудня 1962
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віталій Антонов
1396

Віталій Антонов

Віталій Антонов: фінансовий гнобитель з політичним імунітетом

Віталій Антонов - Фото 1

Що було б, якби український бізнес грав за правилами? Очевидно, країна б втратила монополістів-олігархів. Найімовірніше, народ би переніс цю втрату, але для найбагатших людей сьогоднішньої України така фантазія слугує нічним кошмаром. Одним із його спостерігачів є Віталій Антонов, людина яка скупила енергокомплекс Західної України. Як йому вдалося це зробити? За які заслуги він отримав політичний захист Литви? 

1. Біографія
2. Освіта
3. Кар'єра
4. Бізнес
5. Політика
6. Консул і громадський діяч
7. Особисте життя
8. Компромат і скандали
9. Статок

Біографія

Антонов Віталій Борисович з'явився на світ 12 грудня 1962 року. Майбутній олігарх народився в невеликому містечку Стрий, розташованому у Львівській області.

Про його сім'ю і дитинство в пресі не повідомляється.

У юності Віталій Антонов захоплювався скелелазінням. Ця пристрасть привела його в альпінізм.

Освіта

Здобувши середню освіту, Віталій Антонов перебрався до Тернополя. Там він навчався за спеціальністю «Фінанси і кредит» у фінансово-економічному інституті.

Кар'єра

У 1988-му році він став головою альпіністського туристичного клубу. На цій посаді Віталій Антонов пропрацював 1 рік.

У 1990-му році він став начальником Львівської обласної рятувальної служби в Стрию. Цю посаду він покинув через 2 роки.

Також майбутній олігарх працював електрогазозварником центральних ремонтних майстерень.

Бізнес

Віталій Антонов - Фото 2

Покинувши роботу у 1992-му році, Віталій Антонов відкрив власний бізнес. Його першим підприємством стала компанія «Карат», яка займалася оптовою торгівлею різноманітними товарами. 

Цю компанію Віталій заснував разом зі своєю дружиною Наталією і другом дитинства Вадимом Вишневським. Незабаром визначилася одна з основних спеціалізацій фірми. Нею стала торгівля нафтопродуктами

Принцип цього бізнесу виявився дуже простим. Компанія «Карат» надавала декільком російським підприємствам потрібні їм послуги або товари. Натомість росіяни платили нафтою. Для переробки чорне золото переганяли в Угорщину. В Україну воно надходило вже у вигляді бензину і дизельного палива. Цю продукцію «Карат» продавав на Батьківщині, нарощуючи солідний капітал.

У 1995-му році Віталій Антонов відкрив паливну компанію «Галнафтогаз». У ній він обійняв посаду президента. Варто відзначити, що компанія «Галнафтогаз» з'явилася завдяки поглинанню підприємства «Львівнафтопродукт». Цей процес здійснювався через скупку акцій робочих. 

Таким чином Віталій Антонов переступив через заборони держави. Щоб поглинути «Львівнафтопродукт» компанія була перетворена в акціонерне товариство. Таке рішення було прийняте на зборах акціонерів. 

Цікаво, що замість 15 тис. власників акцій на ньому зібралося 18 осіб. Попри подальші судові процеси, компанія «Львівнафтопродукт» все ж була поглинена «Галнефтогазом», а Віталій Антонов залишився на свободі.

Пізніше спільно з литовською компанією «Mazeikiu Nafta» Віталій Антонов створив компанію «Галнефть-Вентус». Але довго проіснувати їй не вдалося. Компанію зруйнувала українська валютна криза. Вона призвела до високої заборгованості перед партнерами з Литви. Проте співпраця з литовцями дозволила Віталію Антонову вижити в період нафтової кризи на Україні та отримати політичні вигоди, про які йтиметься нижче.

Незабаром закласти фундамент власної бізнес-імперії Віталію допоміг давній друг, альпініст і колишній прем'єр-міністр Ліхтенштейну Маркус Бюхель. Разом вони заснували компанію «Financial & Investment Energy Holding (F. I. E. H.) Establishment», яку зареєстрували в Ліхтенштейні – офшорній зоні Європи. 

Головою холдингу став Маркус Бюхель. Компанія почала старанно скуповувати активи в Україні. Як підсумок, у 2001-му році виник бізнес-монстр – великий «Концерн Галнафтогаз».

У 1999-му році підприємець заснував мережу автозаправок «ОККО». У тому ж році Віталій Антонов заснував страхову компанію «Універсальна». За досить короткий термін вона увійшла в топ-10 кращих страхових компаній України.

У 2003-му році підприємець почав вести справи на харчовому ринку. Він придбав кілька компаній хлібної галузі та об'єднав їх у «Концерн Хлібпром».

Трохи пізніше Антонов створив власний банк. Він отримав назву «Універсальний». У 2006-му році ця компанія була продана.

Серед активів Віталія Антонова також компанії будівельної галузі, рекламні агентства та мережа ресторанів.

У 2004-му році Антонов об'єднав усі свої підприємства в холдинг «Універсальна інвестиційна група».

У 2015-му році «Концерн Галнафтогаз» розпочав співпрацю з агробізнесом. Так Віталій Антонов став постачати аграріїв бензином і мінеральними добривами в обмін на урожай за заздалегідь обумовленою вартістю.

Політика

У 2002-му році Віталій Антонов висунув свою кандидатуру на виборах до Верховної Ради. На той момент він перебував у «Аграрній партії». Вона входила в блок «За єдину Україну». Тоді основним конкурентом підприємця був Ігор Осташ із партії «Наша Україна». 

Щоб зменшити кількість голосів, відданих за цього політика, менеджери Віталія Антонова доповнили бюлетень ще одним кандидатом – Іваном Осташем. Він забрав у свого однофамільця 6% голосів. Проте, ця брудна витівка не допомогла Віталію увійти до складу Парламенту.

Потім Антонов працював у підприємницьких радах при декількох міністерствах.

Більше він не бере прямої участі в українській політиці. Підприємець зберіг численні зв'язки у лавах законодавчої і виконавчої влади.

Консул і громадський діяч

Щоб провертати брудні бізнес-схеми, зовсім необов'язково ставати українським депутатом, можна стати литовським консулом...

У 1999-му році Віталій Антонов став почесним консулом Литовської республіки у Львові. Так він отримав дипломатичний паспорт, автомобільні номери та імунітет. Із того часу проти нього неможливо порушити ніяких адміністративних або кримінальних справ без згоди Литви. Подейкують, що такий бонус Віталій Антонов отримав завдяки дуже плідній співпраці з литовською компанією «Mazeikiu Nafta».

У 2007-му році підприємець отримав статус генерального почесного консула.

У 2001-му році Віталій Антонов очолив Українсько-Литовський фонд ім. Т. Г. Шевченка.

У 2008-му році підприємець став одним із засновників бізнес-школи у Львові.

Він визнаний одним із кращих управлінців і підприємців України.

Особисте життя

Віталій Антонов раніше був одружений з жінкою, на ім'я Наталя. У нього є троє дітей – дві дочки і син.

Кумом підприємця є Віталій Хомутиннік. Раніше він був у «Партії Регіонів», тепер – у депутатській групі «Відродження». Хомутиннік також виступає  діловим партнером Антонова.

У 2014-му році стало відомо, що Віталій Антонов закрутив роман з телестервою Ольгою Фреймут. Уже давно ходили чутки про те, що у зірки екрану з'явився багатий шанувальник. Тільки у 2014-му році журналістам вдалося з'ясувати нові подробиці з особистого життя Фреймут. 

Як повідомляють у ЗМІ, пара познайомилася у 2013-му році на корпоративі, ведучою якого була Оля Фреймут. Досить скоро між нею та Антоновим спалахнули пристрасні почуття. 

Варто відзначити, що нова пасія мільярдера молодша за нього на 20 років. За відносно короткий, але дуже романтичний період Віталій Антонов встиг подарувати своїй коханці автомобіль марки «Range Rover» і двокімнатну квартиру у львівському ЖК «Пасічній». Сама ж Фреймут заявляє, що на дороге авто і житло вона заробила сама. Ніхто не заперечує, що так воно і було. Звичайно ж, Олі довелося добряче "попрацювати" для цього.

Пара приховує свої стосунки і намагається не з'являтися разом перед публікою.

Віталій Антонов - Фото 3

Правда, сама телеведуча заперечує роман із Віталієм Антоновим. Ольга зазначила, що він є дуже розумним і сексуальним чоловіком, але в стосунках вона перебуває не з ним. Фреймут підкреслила: з Віталієм Антоновим її пов'язує лише тепла дружба.

Компромат і скандали

Підприємця Віталія Антонова підозрюють у використанні «брудних схем» для ведення бізнесу.

У 2017-му році предметом скандалу стало будівництво автозаправної станції «ОККО» у Києві на перетині вулиць Ревуцького та Ахматової. АЗС будувалася з порушеннями. У зв'язку з цим київська прокуратура подала судовий позов. Біля будівництва зібралося безліч мітингувальників.

Віталій Антонов - Фото 4

Представники «Концерну Галнафтогаз» повідомили, що не є замовниками будівництва. Компанія лише має попередні домовленості із забудовником.

У тому ж році стало відомо, що на території окупованого Криму функціонує 11 автозаправок «ОККО», що належать Віталію Антонову. Цю інформацію підтверджує фотознімок.

Віталій Антонов - Фото 5

У прес-службі компанії повідомили, що ще у 2014-му році автозаправки, розташовані в Криму, були передані в оренду російському підприємству. Нове керівництво вирішило не змінювати вивіски. Разом із тим українська сторона не постачає пальне і не має прямого відношення до діяльності цих заправок.

Але, як вдалося з'ясувати журналістам, на кримських заправках «ОККО» можна використовувати картку «Фішка». Вона являє собою ресурс програми лояльності від українського «Концерну Галнафтогаз», що належить Віталію Антонову.

На цій підставі у 2018-му році Служба безпеки України порушила кримінальну справу проти «Концерну Галнафтогаз». Керівництво підприємства звинувачується у фінансуванні тероризму. Із огляду на це працівники СБУ нагрянули в офіси «Концерну Галнафтогаз» у Києві та Львові. Протягом цілого дня проводився обшук.

Пізніше Віталій Антонов пояснив, що не має жодного стосунку до терористів. Його заправки в Криму орендуються трудовим колективом, члени якого є українцями.

Статок

За даними журналу «Фокус» за 2013-ий рік, капітал Віталія Антонова налічував 450 млн USD.

Згадки про персону