Владислав Андронов
  • Дата народження
    19 червня 1971
  • Країна
    Україна
Владислав Андронов
601

Владислав Андронов

Андронов Владислав Євгенович: ексдержсекретар МінАПК і кандидат в депутати Київради від партії УДАР

Владислав Андронов - Фото 1

Андронов Владислав Євгенович — ексчиновник, якого ЗМІ підозрювали у спробі знищити державне підприємство.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Владислав Євгенович Андронов народився 19 червня 1971 року в місті Київ.

Освіта

У 1993 році Андронов закінчив Київський державний економічний університет за спеціальністю «фінанси і кредит».

Сім’я

Владислав одружений на Тетяні Андроновій. У подружжя двоє дітей: Артем і Аліса.

Кар'єра

Понад двадцять років Владислав займав керівні посади у сфері приватного інвестиційного бізнесу. З 1999 по 2003 рік він очолював Міжрегіональну раду солідарних профспілок України. Потім десять років провів на посаді заступника Генерального директора ТОВ «КУА «Інвестиційні ресурси».

Крім того, з 2004 по 2014 рік Владислав був фізичною особою-підприємцем. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом діяльності було надання фінансових консультацій.

Владислав Андронов - Фото 2

У квітні 2017 року Андронов став державним секретарем Міністерства аграрної політики і продовольства. На цій посаді він пробув два роки, до вересня 2019 року.

На місцевих виборах восени 2020 року Владислав став кандидатом у депутати Київської міської ради від партії “УДАР”. У єдиному загальноміському виборчому списку партії столичного мера Андронов балотувався під 5-м номером. У списку по округу №13 (Шевченківський район) займав №11.

На окрузі конкретно за нього проголосували 323 виборців (з тих, хто голосував за загальний список; десяте, непрохідне місце на окрузі). Обраний по загальноміському списку.

У IX скликанні Київради Андронов увійшов до складу фракції “УДАР” та став секретарем постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Компромат

Як відзначали журналісти, перші пів року роботи Владислава Андронова на посаді держсекретаря МінАПК не увінчалися значними успіхами. Чиновник на своєму посту повинен був координувати процес роботи зі створення у міністерстві структури директоратів. Але «за пів року реформа просунулася лише на дещицю, та й то тільки в інституційній площині, визначення якої не до кінця зрозуміло».

У грудні 2017 року видання AgroPolit.com писало, що співробітники ДП «Центр сертифікації і експертизи насіння і садивного матеріалу» заявляють про навмисне перешкоджання їх роботі керівництвом Мінагрополітики і навіть побоюються штучної «смерті» підприємства.

Причина такого нездорового інтересу до ДП, на думку людей, — земельний банк у 20 тис. га. Проблеми на підприємстві почалися після арешту 21 вересня 2017 року СБУ і Генеральна прокуратура генерального директора ДП і двох його заступників. Підстава затримання — отримання ними хабаря в розмірі $ 10 тис.

З того часу, кажуть люди, підприємство на початку листопада працювало без керівництва, у нього наростали борги і всі операції (виплата боргів, оплата за надані послуги, виплата заробітних плат і т.д.) фактично припинилися. Працівники кілька разів зверталися до держсекретаря Мінагрополітики Владислава Андронова, який займається цим підприємством, з проханням призначити керівника, але відповіді і допомоги так і не дочекалися».

Владислав Андронов - Фото 3

Після того як журналісти видання втрутилися у цю справу і направили запити в Мінагрополітику, керівника таки призначили. «Але співробітники Центру вважають, що він не зацікавлений в розвитку ДП, яке намагаються штучно загнати в борги або приватизувати, щоб віддати його активи або землю в оренду людям з оточення державного секретаря Міністерства аграрної політики і продовольства Владислава Андронова».

Головний інженер «Центру» Ярослав Мукан назвав кілька сценарій знищення підприємства. Найголовнішим сценарієм, на його думку, — довести до банкрутства і отримати контроль над земельним банком у 20 тис. га.

«Зацікавлений в цьому особисто державний секретар. У 2018 році підприємство планують приватизувати, але хочуть довести до банкрутства раніше. Як це відбувається? «Кредитори» звертаються до суду, останній виносить рішення про банкрутство, приходять санатори і протягом пів року підприємство припиняє роботу.

Кожному з нас видають документ, ми працюємо 2 місяці, і після цього нас звільняють. Ось така схема. А вигода в землі. Її отримає той, хто буде санатором, тобто, пов'язані з держсекретарем особи», — озвучує одну з версій Ярослав Мукан.

«Другий сценарій — продати весь урожай, який зібрали філії підприємства. «На даний момент міністерство не діє. На філіях триває збір продукції, який ми не можемо контролювати, а врожайність офіційно мінімальна», — говорить головний агроном Юрій Стефановський. Він також називає можливу причину із затримкою призначення нового керівника протягом 1,5 місяця.

«Міністерство не призначало в. о., так як потрібно зібрати урожай, продати його і вивести кошти. У цьому зацікавлений Андронов і департамент державного майна». Затримка з призначенням людини була викликана тим, припускає він, щоб ніхто не проводив перевірок і щоб філії встигли продати продукцію і вивести гроші».

Владислав Андронов - Фото 4

Наприкінці 2018 року пресслужба Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) повідомляло про те, що збирається перевірити декларації за 2016 і 2017 року 15-ти чиновників. Серед них опинився й держсекретар МінАПК Андронов.

Декларація

У травні 2020 року Владислав Андронов опублікував електронну декларацію про свої доходи за п'ять місяців.

Депутат Київради володіє земельною ділянкою (596 кв. м) в Києві і недобудованою дачею (41,5 кв. м) в селі Мотовилівська Слобідка Київської області. У спільній власності Владиславу належить квартира (45,5 кв. м) та офіс (139,8 кв. м) в Києві.

Тетяні Андроновій належить дві квартири (160,5 і 86,2 кв. м) в Києві, земельна ділянка (1997 кв. м) та два житлових будинки (100,1 і 480 кв. м) в селі Плюти Київської області.

З цінного рухомого майна Владислав вказав два спортивних велосипеди, хронометр, а також наручний годинник і сережки дружини. У подружжя Андронових по два легкових автомобілі. Владислав володіє Toyota LC200 2013 року випуску і Volkswagen Jetta 2016 року, Тетяна — Mercedes Benz ML350 2016 року і Porsche Cayenne 2011 року.

За п'ять місяців 2020 року Владислав у сукупності заробив 134 тисячі гривень. У банках Андронов зберігає 462 тисячі гривень, 55,6 тисячі доларів і 477 євро. Готівковими коштами він задекларував 147 тисяч доларів, 105 тисяч євро, 1,3 мільйона гривень і 3 тисячі британських фунтів. Третім особам Андронов позичив 5,9 мільйона гривень.

Згадки про персону