Владислав Бурда
Владислав Бурда
1828

Владислав Бурда

Владислав Бурда: власник магазинів "Антошка", який намагався відсудити 30 000 гривень у хворої дитини

Успішний бізнесмен, якого багато хто називає "іграшковим королем" Одеси, не допускав дітей до сімейного бізнесу, не хотів віддати борг на лікування тяжко хворої дитини, а також приховував від держави 110 мільйонів гривень податків.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини та скандали

Біографія

Бурда Владислав народився 6 березня 1972 року в Одесі.

Сьогодні бізнесмен веде активне життя: керує власною корпорацією, виховує синів, виступає на різних ділових заходах, охоче дає інтерв'ю, займається соціальною діяльністю, веде сторінку в Фейсбук, подорожує.

Сім'я

Батько Владислава відома в Україні особистість - Борис Бурда. Він довгий час займався журналістикою, був телеведучим, писав книги, а також вів популярну телепередачу "Смачно з Борисом Бурдою". Крім цього, Борис був відмінним знавцем гри "Що? Де? Коли?". Його неодноразово нагороджували вищим титулом гри - "Кришталевою Совою". В одному з інтерв'ю Владислав зізнався, що успіх батька задав йому планку, до якої потрібно було прагнути і навіть перестрибнути.

Мати Владислава - Белла Вернікова - була також творчою людиною: писала вірші, малювала, вивчала історію літератури, була доктором філософії Єврейського університету в Єрусалимі.

Про батька бізнесмен каже з захопленням та повагою. Згадує, що той з дитинства привчав його до читання. Тільки якщо інші батьки зазвичай читають своїм дітям книги, то п'ятирічному Владиславу батько їх розповідав напам'ять. Розповідав тільки перші кілька глав, пробуджуючи у хлопчика інтерес, а потім давав їх дочитувати самостійно. "Як сказали б тепер, він робив "трейлер" кожної книги", - згадує нинішній власник корпорації "RedHead Family Corporation". Сьогодні у підприємця своя бібліотека.

Владислав Бурда одружений втретє. 

Має 4 синів: Дмитра, Олександра, Ронена і Тимофія. Найстаршому 28 років, а наймолодшому - 11. Двоє з них вже мають свої сім'ї. 

Бізнесмен мріє, щоб його підприємство стало сімейною справою і передавалося з покоління в покоління. У світлі цього він і до дітей став відноситься по-іншому. Каже, сини знають, що досягати успіху доведеться самим, оскільки батько не збирається їх нікуди влаштовувати. Владислав Бурда впевнений, що батьки повинні дати своїм дітям гарну освіту, а після вже нічого їм не повинні.

Обидва старших сини, здобувши вищу освіту, до недавнього часу працювали на інших фірмах. Все тому, що відразу після університетів до рівня компанії "RedHead Family Corporation", на думку отця, вони ще не доросли.

"Вони повинні бути в два рази краще, ніж середньостатистичний співробітник на ринку. Адже дітей боса зазвичай не дуже вітають у компаніях", - зазначає Владислав Бурда.

Нещодавно обидва старші сини приєдналися до сімейного бізнесу.

Освіта

Бурда Владислав Борисович свого часу також отримав гарну освіту. Він ходив у спеціалізовану англійську школу, а потім вступив до Одеського національного університету ім. І. Мечникова на математичний факультет.

Ставши вже власником свого бізнесу, Владислав продовжував навчатися. Так, з 2003 по 2009 рік він неодноразово проходив бізнес-курси в Міжнародному інституті управлінського розвитку в Швейцарії.

Кар'єра

Початок трудової діяльності

Як розповів одному інтернет-журналу Владислав Бурда, вперше зайнявся бізнесом ще в 1991 році. На той час він випустився з університету і відразу одружився. Спочатку намагався перепродувати товари з Румунії, потім працював в декількох газетах (таких як "Спорт-Експрес" та інших).

Каже, йому це дуже подобалося, але надовго затриматися там не зміг, тому, що був алергиком і через друкарську фарбу не міг дихати. Відмовившись від видання газети "Спорт-Експрес", він навіть умудрився продати права на неї якомусь азербайджанському підприємцеві за 5 000 доларів. Після цього зайнявся іншою справою - возив з-за кордону автовідповідачі. 

Бізнес приносив непоганий дохід, проте після народження першої дитини (1994 рік) виникла необхідність возити ще й дитяче харчування, якого в той час у нас не було. Тоді Владислав вперше подумав, що на цьому також можна заробити, оскільки дитяче харчування потребувало багато інших сімей.

Розвиток "дитячого" бізнесу

Новим бізнесом Бурда вирішив зайнятися зі своїм колегою Іваном Ковпаком. Вони поїхали в Москву, закупили першу партію дитячого харчування на 3 000 доларів, а після повернення зареєстрували фірму "Європродукт". Продукцію швидко розкупили, і молодим підприємцям знову довелося їхати в Москву.

Часті роз'їзди партнерам швидко набридли, і вони почали шукати можливість отримувати великі поставки від виробників. У 1995-му вони вийшли на велику закордонну компанію, яка погодилася з ними співпрацювати, однак потрібно було закупити партію товару як мінімум на 60 000 доларів. Звичайно, таких грошей у бізнесменів-початківців не було.

Вони спробували взяти кредит в банку, однак їм всюди відмовили. Під час чергового відрядження в Москву Владиславу Бурді пощастило познайомитися зі співробітником словенської компанії-виробника дитячого харчування Kolinska і Fructal. Він погодився відправити Бурді партію товару на 50 000 доларів з відстрочкою оплати на 2,5 місяці.

За цей час потрібно було розпродати продукцію і розплатитися з постачальником. На щастя для бізнесменів, їх товарами зацікавилася одна харківська компанія, яка незадовго до кінця терміну кредиту оптом викупила велику партію дитячого харчування. З того часу Владислав Бурда вирішив займатися тільки дитячими товарами.

Однак незабаром партнери почали розходитися в думках, а через деякий час домовилися розійтися. Бурда викупив у Ковпака його частку в бізнесі і взяв обіцянку не працювати в цій же ніші. Колишній партнер обіцянку не стримав і вже самостійно почав працювати на ринку дитячого харчування. Це стало стимулом для Владислава рухатися далі. 

Від харчування він перейшов до іграшок та іншої продукції. У 2010 році компанія "Європродукт" була перейменована в "RedHead Family Corporation", а через деякий час з'явилася мережа дитячих магазинів "Антошка".

Мрії підприємця

Бізнесмен розповідає, що раніше будував компанію, щоб згодом її продати за мільйон доларів московській компанії Slavex, яка лідирувала на ринку дитячого харчування в Росії. Однак Slavex саму продали, а через короткий час вона зовсім зникла з ринку. Тоді-то Владислав Бурда зрозумів, що треба розвивати бізнес не для того, щоб потім продати його, а щоб передати своїм дітям. Це стало другою мрією бізнесмена.

Спочатку ідея залишалася таємною мрією. Потім Бурда заснував Асоціацію власників сімейних компаній України, метою якої було створити умови для того, щоб діти могли приєднуватися до сімейних бізнесів.

Одна мрія Владислава Бурди збулася: сьогодні в корпорації "RedHead Family Corporation" працює два старших сини бізнесмена і одна з його невісток.

Однак є ще одна нереалізована мрія - отримати нагороду Family Business Award. Її дають компаніям, в яких пропрацювало мінімум три покоління їх засновників і капітал яких досяг 500 мільйонів євро. "RedHead Family Corporation" знаходиться на початковому етапі, але Бурда налаштований серйозно.

Говорячи про мрії, у бізнесмена їх декілька. Одна з них - виграти чемпіонат світу з тенісу в категорії 95+. Для цього він вже активно тренується в цьому спорті.

Новини та скандали

Мільйонер відмовився допомогти вмираючому хлопчикові

У 2013 році в інтернеті з'явилася інформація про те, що БО "Довіра" судилася з компанією Владислава Бурди "Європлей" за борг в 30 000 гривень.

За даними журналістів, підприємство "Європлей" заборгувало вказану суму грошей юрфірмі DLS-Group, яка поступила борг благодійної організації "Довіра".

Від Владислава Бурди було потрібно перерахувати 30 000 гривень на рахунок 11-місячного Тимофія Салтановського, який помирав від важкого діагнозу і потребував дорогої операції. Однак ділитися грошима бізнесмен не поспішав. 

Він заявив, що контракт з юридичною фірмою був розірваний через те, що юристи не виконували своїх зобов'язань. У DLS-Group це, звісно, спростували.

Представники "Європлей" заявили, що перевідступ боргу БО - це спроба юрфірми ухилитися від сплати судового збору, який складає 5% від суми позову. Однак керівник DLS-Group назвав таке припущення просто "смішним", оскільки в разі перемоги в справі він мав би заплатити 2% від суми позову, а це всього 1700 гривень. Компанія Бурди продовжила судитися.

Ухилення від податків чи рейдерський захват?

У 2015 році МВС України розслідувало справу, пов'язану з підозрою мережі магазинів "Антошка" Владислава Бурди в ухиленні від сплати податків. За даними ЗМІ, компанія RedHead Family Corporation, яка володіє мережею, приховала 110 мільйонів гривень.

В ході слідства співробітники ГСУ і відділу по боротьбі зі злочинністю МВС України обшукали офіси і склади корпорації. За даними прес-служби МВС, правоохоронні органи вилучили документи, комп'ютери, штампи і печатки, які використовувалися для реалізації зазначеної злочинної схеми. Крім цього, працівники міліції виявили понад 2 мільйони гривень, які не були відображені в бухгалтерських звітах, а також гроші в конвертах для видачі зарплати.

Сам же засновник і керівник мережі дитячих магазинів "Антошка" Владислав Бурда на своїй сторінці в Фейсбук написав, що раніше його компанію вже намагалися "віджати" наближені до сім'ї Януковича люди. І на цей раз податковими питаннями чомусь займалося МВС, а співробітники податкової служби навіть не були запрошені на "вечірку". Бізнесмен зазначив, що це спроба чергового рейдерського захоплення компанії.

Згадки про персону