Курпіта Володимир Іванович: лікар-інфекціоніст і колишній гендиректор Центру громадського здоров'я МОЗ
Курпіта Володимир Іванович — за даними ЗМІ, лобіював інтереси фармацевтичних фірм, які наповнювали бюджет його благодійної організації і фігурував у кримінальній справі про незаконне збагачення під прикриттям благодійної діяльності.
Біографія
Володимир Іванович Курпіта народився в 1970 році у Львові.
Освіта
У 1991 році Курпіта закінчив Кримський медичний інститут. Через два роки — Нижегородський медичний інститут. Володимир має кваліфікацію лікаря-інфекціоніста та лікаря-гастроентеролога.
У 2005 році захистив кандидатську дисертацію.
Сім'я
Володимир одружений з Оленою Курпітою. Вона також має медичну освіту. Працює в благодійній організації «100% життя» (раніше відома як Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД).
У подружжя є двоє дітей: дочка Богдана і син Орест.
Кар'єра
Протягом 1996-2005 років Курпіта проходив службу в Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України. Потім два з половиною роки Володимир був фахівцем з ВІЛ/СНІД/ІПСШ в Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні.
На початку 2009 року він став керівником благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». На цій посаді Курпіта працював до травня 2014 року.
З червня по вересень 2014 року Володимир очолював Державну службу соцзахворювань. З 19 лютого 2018 року по 21 грудня 2019 року він був генеральним директором Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я. За словами Курпіти, піти з цієї посади його змусила відсутність діалогу щодо подальшого місця Центру і його ролі як координуючої структури громадського здоров'я.
Після звільнення з Центру громадського здоров'я Володимир став технічним радником у благодійній організації «100% життя».
Компромат
Інтернет-видання «Ваше здоров'я» повідомляло, що Курпіта відомий завдяки ряду скандалів, пов'язаних з благодійною організацією «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», яку він очолював разом з іншим одіозним громадським діячем Дмитром Шерембеєм (він також був головою БФ «Пацієнти України»).
Журналісти відзначають, що «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та «Пацієнти України» неодноразово звинувачувалися в отриманні коштів від великих фармацевтичних компаній, лобізмі їх інтересів в питаннях державних закупівель та перешкоджанні реєстрації конкурентних препаратів.
Також на «захисників пацієнтів» було заведено поліцією кримінальну справу про незаконне збагачення під прикриттям благодійної діяльності.
Слідство встановило, що в період 2014-2016 рр. посадові особи благодійних організацій «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та «Благодійний Фонд «Пацієнти України» закуповували за завищеними цінами ліки і препарати, проводили нетоварні фінансово-господарські операції і завдяки цьому привласнили кошти міжнародної організації «Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією» в особливо великих розмірах.
Обом керівникам благодійних організацій загрожувало позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна. Однак ці загальновідомі факти не завадили Володимиру Курпіті перемогти в конкурсі на заміщення вакантної посади гендиректора Центру громадського здоров'я.
Декларація
Ексголова Центру громадського здоров'я в спільній власності володіє квартирою (71,9 кв. м) в Києві. Олені Курпіті належить земельна ділянка (1500 кв. м) та житловий будинок (202,5 кв. м) в селі Забір'я на Київщині.
Володимир їздить на автомобілі Renault Zoe 2018 року випуску. У січні 2019 року він придбав машину за 838 тисяч. Олена володіє автомобілем KIA Picanto 2008 року випуску.
За 2019 рік Курпіта в сукупності заробив 1,5 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 398,9 тисячі гривень. Син Володимира заробив 19 тисяч.
У банку Курпіта зберігає 3498 доларів. Готівковими коштами він задекларував 3400 доларів.